Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ytre Enebakk Tannklinikk AS

Org.nr 819460892
Omsetning
10,1 mill
+25,8 %
Resultat
1,5 mill
+207,8 %
Ansatte
5
Mer

Om Ytre Enebakk Tannklinikk AS

Ytre Enebakk Tannklinikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Enebakk, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Bahar Ruhi er daglig leder, og Saman Esfahani er styreleder. I 2025 hadde Ytre Enebakk Tannklinikk AS en omsetning på 10,05 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,54 mill kr. Egenkapitalen var 1,76 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bahar Ruhi med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen tannlegetjenester i Enebakk, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 228 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Tannlegevirksomhet.

Formål

Tannlegevirksomhet, deltakelse i annen virksomhet gjennom eierandeler og annen investeringsvirksomhet.

API og MCPGET /company/819460892

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/819460892" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "819460892",
  "name": "YTRE ENEBAKK TANNKLINIKK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": 5,
  "address": { "municipality": "ENEBAKK", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "819460892" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Ytre Enebakk Tannklinikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Ytre Enebakk Tannklinikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Ytre Enebakk Tannklinikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +25,8 % fra 2024 · +187,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202510,05 mill kr2,07 mill kr1,54 mill kr5,98 mill kr1,76 mill kr4,22 mill kr
20247,99 mill kr738 436 kr501 421 kr4,79 mill kr1,04 mill kr3,75 mill kr
20237,54 mill kr843 311 kr476 759 kr5,49 mill kr1,02 mill kr4,46 mill kr
20224,74 mill kr1,01 mill kr752 455 kr2,06 mill kr922 017 kr1,13 mill kr
20213,50 mill kr531 799 kr397 824 kr2,10 mill kr985 562 kr1,11 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler5,98 mill kr
Anleggsmidler57 %3,43 mill krOmløpsmidler43 %2,55 mill kr
Egenkapital og gjeld5,98 mill kr
Innskutt egenkapital0 %22 500 krOpptjent egenkapital29 %1,74 mill krKortsiktig gjeld23 %1,37 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,98 mill kr
Finansinntekter4 732 kr
Finanskostnader97 283 kr
Netto finans−92 550 kr
Ordinært resultat før skatt1,98 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/819460892/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/819460892/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "819460892",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 10053326,
      "operating_profit": 2071535,
      "net_profit": 1543293,
      "equity": 1758489,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7992715,
      "operating_profit": 738436,
      "net_profit": 501421,
      "equity": 1035196,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "819460892" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ytre Enebakk Tannklinikk AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ytre Enebakk Tannklinikk AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Ytre Enebakk Tannklinikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 25.08.2017
Bahar Ruhi(f. 1987)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 25.08.2017
Saman Esfahani(f. 1990)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

2Sist endret 09.01.2026
Regnskapsfører
repr. VARDE ACCOUNTING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 29.09.2026
Revisor
repr. REVISIONSBUREAUET ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte september 2026
API og MCPGET /company/819460892/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/819460892/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "819460892",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "819460892" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ytre Enebakk Tannklinikk AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Ytre Enebakk Tannklinikk AS?
  • List alle roller i Ytre Enebakk Tannklinikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bahar RuhiPersonOrdinære aksjer50,0 %150
Saman EsfahaniPersonOrdinære aksjer50,0 %150

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/819460892/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/819460892/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "819460892",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "819460892" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ytre Enebakk Tannklinikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Ytre Enebakk Tannklinikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Ytre Enebakk Tannklinikk AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ytre Enebakk Tannklinikk ASBEDRTannlegetjenesterEnebakk5

Kunngjøringer17

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/819460892/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/819460892/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "819460892",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-09-29", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "819460892" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Ytre Enebakk Tannklinikk AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Ytre Enebakk Tannklinikk AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Ytre Enebakk Tannklinikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)−RBAS DATTER AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +RBAS DATTER AS(Revisor)−REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 8,1 % av driftsinntektene — 6,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin20,6 %12,0 %
Resultatmargin15,4 %11,0 %
Egenkapitalandel29,4 %49,8 %
Likviditetsgrad1,861,75
Gjeldsgrad2,400,73
Egenkapitalrentabilitet87,8 %28,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+25,8 %+3,2 %
Omsetning per ansatt2,01 mill kr1,39 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad14,6 %16,6 %
Lønnskostnad34,4 %36,0 %
Annen driftskostnad22,2 %20,8 %
Avskrivninger8,1 %1,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/819460892/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/819460892/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "819460892",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2222,
  "revenue": { "value": 10053326, "percentile": 0.879 },
  "operating_margin": { "value": 0.2061, "percentile": 0.662 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "819460892" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Ytre Enebakk Tannklinikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Ytre Enebakk Tannklinikk AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
  • Hvor solid er Ytre Enebakk Tannklinikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Godt å vite om Ytre Enebakk Tannklinikk AS

Hvor stor er bransjen Ytre Enebakk Tannklinikk AS tilhører?

Ytre Enebakk Tannklinikk AS er ett av 7 selskaper innen tannlegetjenester i Enebakk, og ett av 5 990 på landsbasis.

Hvor lenge har Ytre Enebakk Tannklinikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Ytre Enebakk Tannklinikk AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 52 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Ytre Enebakk Tannklinikk AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for tannlegetjenester er en driftsmargin på 12 %. Ytre Enebakk Tannklinikk AS lå på 20,6 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Ytre Enebakk Tannklinikk AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ytre Enebakk Tannklinikk AS i Brønnøysundregistrene.

Hva slags selskap er Ytre Enebakk Tannklinikk AS?

Organisasjonsformen til Ytre Enebakk Tannklinikk AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Ytre Enebakk Tannklinikk AS?

Bahar Ruhi er registrert som daglig leder i Ytre Enebakk Tannklinikk AS.

Hvem eier Ytre Enebakk Tannklinikk AS?

Ytre Enebakk Tannklinikk AS eies i hovedsak av Bahar Ruhi (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Ytre Enebakk Tannklinikk AS for i 2025?

Ytre Enebakk Tannklinikk AS hadde i 2025 en omsetning på 10,05 mill kr og et overskudd på 1,54 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Ytre Enebakk Tannklinikk AS?

Driftsresultatet for 2025 var 2,07 mill kr (driftsmargin 20,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor holder Ytre Enebakk Tannklinikk AS til?

Ytre Enebakk Tannklinikk AS holder til i Sagstuveien 1, 1914, YTRE ENEBAKK, i Enebakk kommune i Akershus.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus