Ræge Pizza AS
Org.nr 819139482
Om Ræge Pizza AS
Ræge Pizza AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Bjørn Christian Røstad er styrets leder. I 2025 hadde Ræge Pizza AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 41,62K kr. Egenkapitalen var 12,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Røsi AS med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet, herunder investere i aksjer, verdipapir, fast eiendom og hva herved står i forbindelse.
Formål
Investeringsvirksomhet, herunder å investere i aksjer, verdipapirer, fast eiendom og hva herved står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −7 721 kr | 41,62K kr | 14,80 mill kr | 12,12 mill kr | 2,68 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −6 774 kr | 56,70K kr | 14,73 mill kr | 12,08 mill kr | 2,65 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −15,67K kr | 7 588 kr | 12,92 mill kr | 12,02 mill kr | 900,00K kr |
| 2022 | 24,24K kr | 12,12K kr | 12,13K kr | 12,01 mill kr | 12,01 mill kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −23,88K kr | −24,22K kr | 33,38K kr | 2 609 kr | 30,78K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 30.04.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.02.2023Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Røsi AS100 %
- Christian Røstadhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Røsi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ræge Pizza AS | BEDR | Uoppgitt | Sola | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2025 | Styre ↗ |
| 30.4.2025 | Daglig leder ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2022 | Kapital ↗ |
| 17.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.8.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,9 % | 84,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,40 | 3,21 |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 0,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,3 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
RÆGE PIZZA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dolly Dimple's AS | Sandnes | 46.8 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ræge Pizza AS
Hvor lenge har Ræge Pizza AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ræge Pizza AS ble etablert i 2017 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Er Ræge Pizza AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ræge Pizza AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Ræge Pizza AS?
Styrets leder i Ræge Pizza AS er Bjørn Christian Røstad. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Ræge Pizza AS?
Ræge Pizza AS eies i hovedsak av Røsi AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Ræge Pizza AS med overskudd?
Ræge Pizza AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 41,62K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Ræge Pizza AS?
Driftsresultatet for 2025 var −7 721 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Ræge Pizza AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ræge Pizza AS en egenkapital på 12,12 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 81,9 %.
Hvor solid er økonomien i Ræge Pizza AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Ræge Pizza AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Ræge Pizza AS til?
Ræge Pizza AS holder til i Vigdelsvegen 108, 4053, RÆGE, i Sola kommune i Rogaland.
Hvilket org.nr har Ræge Pizza AS?
Ræge Pizza AS har org.nr 819 139 482 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.