11222 Group AS
- Omsetning
- 24 000
- 2025
- Resultat
- −24 873
- 7 års regnskap
Om 11222 Group AS
11222 Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Stein Bjelland er daglig leder, og Håvard Claussen Martinsen er styreleder. I 2025 hadde 11222 Group AS en omsetning på 24 000 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 24 873 kr. Egenkapitalen var −228 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Claussen Martinsen AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 102 innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Stavanger, og ett av 3 529 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Investeringer i andre selskaper og virksomheter, samt det som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/818931972
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"name": "11222 GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "59.200",
"nace_desc": "Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder 11222 Group AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er 11222 Group AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver 11222 Group AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24 000 kr | 21 697 kr | −24 873 kr | 5 897 kr | −228 kr | 6 125 kr |
| 2024 | 0 kr | −1 468 kr | −1 468 kr | 84 770 kr | 24 645 kr | 60 125 kr |
| 2023 | 0 kr | −16 503 kr | −16 503 kr | 85 113 kr | 26 113 kr | 59 000 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 5 000 kr | 101 616 kr | 42 616 kr | 59 000 kr |
| 2021 | 25 313 kr | 7 436 kr | 13 611 kr | 98 353 kr | 37 616 kr | 60 737 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 93 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/818931972/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 24000, "operating_profit": 21697, "net_profit": -24873, "equity": -228, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -1468, "net_profit": -1468, "equity": 24645, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til 11222 Group AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til 11222 Group AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde 11222 Group AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 03.05.2017Styre
2Sist endret 06.04.2020API og MCPGET /company/818931972/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i 11222 Group AS?
List alle roller i 11222 Group AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i 11222 Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 ute · 2 endret eierandel
- En Enkel Manns Foretak AShadde 35 %
- Stoa Music AShadde 35 %
- Trigger World AShadde 10 %
- Claussen Martinsen AS10 % → 50 %
- Stein70000 AS10 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Claussen Martinsen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 16 670 |
| Stein70000 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 16 670 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/818931972/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CLAUSSEN MARTINSEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "STEIN70000 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har 11222 Group AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier 11222 Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av 11222 Group AS eier Claussen Martinsen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av 11222 Group AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/818931972/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"chain": [
{ "org_no": "818931972", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har 11222 Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.4.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/818931972/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for 11222 Group AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble 11222 Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte 11222 Group AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -3,9 % | 43,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,87 | 1,57 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/818931972/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818931972/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818931972",
"nace_code": "59.200",
"industry_count": 837,
"revenue": { "value": 24000, "percentile": 0.2814 },
"operating_margin": { "value": 0.904, "percentile": 0.9804 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "818931972" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til 11222 Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er 11222 Group AS blant de største selskapene innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak?
Hvor solid er 11222 Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
11222 GROUP AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sherpa Studios AS | Stavanger | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Stimme AS | Moss | 2,5 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Amplify Creatives AS | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+25 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om 11222 Group AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som 11222 Group AS?
Det er registrert 3 529 selskaper i Norge innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak, hvorav 102 i Stavanger.
Er 11222 Group AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 127 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til 11222 Group AS?
11222 Group AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
11222 Group AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i 11222 Group AS?
Daglig leder i 11222 Group AS er Stein Bjelland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i 11222 Group AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Claussen Martinsen AS største eier i 11222 Group AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Stein70000 AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med 11222 Group AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 24 000 kr. Egenkapitalen var −228 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til 11222 Group AS?
Egenkapitalen i 11222 Group AS var −228 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −3,9 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.