Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Marcar AS

Org.nr 818175612
Omsetning
0
−100 %
Resultat
−17 246
7 års regnskap

Om Marcar AS

Marcar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Per Ivar Uthus er styrets leder. I 2025 hadde Marcar AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 17 246 kr. Egenkapitalen var 6,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Ivar Uthus med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen takarbeid i Elverum, og ett av 1 590 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).

Aktivitet

Eie og forvalte verdipapirer.

Formål

Selskapets virksomhet er å eie og forvalte aksjer og andre verdipapirer. Selskapet skal kunne delta i annen næringsvirksomhet relatert til hovedformålet, enten direkte eller indirekte gjennom selskaper.

API og MCPGET /company/818175612

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818175612" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818175612",
  "name": "MARCAR AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.410",
  "nace_desc": "Takarbeid",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "818175612" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Marcar AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Elverum holder Marcar AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Marcar AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−11 kr−17 246 kr6,07 mill kr6,07 mill kr0 kr
2024122 500 kr−276 457 kr−126 945 kr7,40 mill kr6,09 mill kr1,31 mill kr
202335 000 kr27 894 kr905 983 kr11,76 mill kr6,43 mill kr5,33 mill kr
20220 kr−7 kr651 335 kr7,30 mill kr5,52 mill kr1,78 mill kr
202192 451 kr92 424 kr163 789 kr6,92 mill kr4,87 mill kr46 039 kr

Balanse

2025
Eiendeler6,07 mill kr
Anleggsmidler83 %5,04 mill krOmløpsmidler17 %1,04 mill kr
Egenkapital og gjeld6,07 mill kr
Innskutt egenkapital17 %1,05 mill krOpptjent egenkapital83 %5,02 mill krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld0 %0 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader11 kr
Finanskostnader24 806 kr
Netto finans−24 806 kr
Ordinært resultat før skatt−24 817 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
210 000 kr (3 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/818175612/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818175612/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818175612",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -11, "net_profit": -17246, "equity": 6073805, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 122500,
      "operating_profit": -276457,
      "net_profit": -126945,
      "equity": 6091051,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "818175612" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Marcar AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Marcar AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Marcar AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre2

Styre

2Sist endret 12.12.2016
Styrets lederSignatur
Varamedlem
API og MCPGET /company/818175612/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818175612/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818175612",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Varamedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "818175612" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Marcar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Marcar AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Marcar AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Per Ivar UthusPersonOrdinære aksjer100,0 %50

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/818175612/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818175612/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818175612",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "818175612" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Marcar AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Marcar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Marcar ASBEDR−Elverum−

Kunngjøringer16

API og MCPGET /company/818175612/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818175612/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818175612",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "818175612" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Marcar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Marcar AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Marcar AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel100,0 %38,1 %
Gjeldsgrad0,001,14
Egenkapitalrentabilitet-0,3 %16,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/818175612/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818175612/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818175612",
  "nace_code": "43.410",
  "industry_count": 929,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "818175612" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Marcar AS blant de 929 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Marcar AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Marcar AS blant de største selskapene innen takarbeid?

Investeringer

MARCAR AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Elverum Blikkenslagerverksted ASElverum90,0 %20162025Aktiv
Uteng Eiendom ASElverum50,0 %20162025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Marcar AS

Hvor stor er bransjen Marcar AS tilhører?

Marcar AS er ett av 17 selskaper innen takarbeid i Elverum, og ett av 1 590 på landsbasis.

Hvor lenge har Marcar AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Marcar AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.

Er Marcar AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Marcar AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Marcar AS?

Organisasjonsformen til Marcar AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Marcar AS?

Marcar AS eies i hovedsak av Per Ivar Uthus (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Marcar AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,07 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Marcar AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Marcar AS en egenkapital på 6,07 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 100 %.

Hvor holder Marcar AS til?

Marcar AS holder til i Svartbekkvegen 61, 2406, ELVERUM, i Elverum kommune i Innlandet.

Hvilket org.nr har Marcar AS?

Marcar AS har org.nr 818 175 612 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet