Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Majorstua Systudio AS

Org.nr 818119712
Omsetning
5,0 mill
+8,6 %
Resultat
746 369
+17,5 %
Ansatte
7
+2 siden mars
Mer

Om Majorstua Systudio AS

Majorstua Systudio AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Louis Palacios er daglig leder, og Louis Palacios er styreleder. Selskapet er ett av 171 innen reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 1 075 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Produksjon og reperasjon av klær. Systue.

Formål

Produksjon og reperasjon av klær og tekstiler, broderi etc og tilhørende virksomhet og alt som står i forbindelse med dette og evt deltakelse i andre selskaper.

AI-sammendrag

En driftsmargin i topp 25% og egenkapitalandel over snittet tyder på et stramt og lønnsomt driftsopplegg for et lite atelier i en nisje der mange sliter med lønnsomheten. Heleid av gründeren selv og med stabil vekst på 9% til 5 millioner kroner, fremstår virksomheten som solid og godt posisjonert i det øvre sjiktet av reparasjons- og tekstilbransjen i Oslo. Risikoen ligger i personavhengigheten — med kun én styremedlem og 100% eiерskap hos daglig leder er selskapet sårbart ved sykdom eller avgang.

API og MCPGET /company/818119712

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818119712" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818119712",
  "name": "MAJORSTUA SYSTUDIO AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "95.290",
  "nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted",
  "employees": 7,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "818119712" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Majorstua Systudio AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Majorstua Systudio AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Majorstua Systudio AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +8,6 % fra 2024 · +148,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,99 mill kr946 309 kr746 369 kr2,96 mill kr1,75 mill kr1,21 mill kr
20244,60 mill kr811 827 kr635 196 kr1,66 mill kr1,00 mill kr658 965 kr
20234,01 mill kr275 867 kr219 174 kr905 772 kr365 183 kr540 589 kr
20222,87 mill kr70 923 kr59 110 kr598 918 kr146 009 kr452 909 kr
20212,01 mill kr147 614 kr107 661 kr684 724 kr386 899 kr297 825 kr

Balanse

2025
Eiendeler2,96 mill kr
Anleggsmidler22 %643 394 krOmløpsmidler78 %2,32 mill kr
Egenkapital og gjeld2,96 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital58 %1,72 mill krLangsiktig gjeld16 %482 054 krKortsiktig gjeld25 %729 844 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,05 mill kr
Finansinntekter8 951 kr
Finanskostnader9 043 kr
Netto finans−92 kr
Ordinært resultat før skatt946 216 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/818119712/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818119712/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818119712",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4993131,
      "operating_profit": 946309,
      "net_profit": 746369,
      "equity": 1746749,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4597052,
      "operating_profit": 811827,
      "net_profit": 635196,
      "equity": 1000380,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "818119712" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Majorstua Systudio AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Majorstua Systudio AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Majorstua Systudio AS per år.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 30.11.2016
Louis Palacios(f. 1970)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 30.11.2016
Louis Palacios(f. 1970)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 30.06.2025
Regnskapsfører
repr. OSLO ACCOUNTING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/818119712/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818119712/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818119712",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "818119712" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Majorstua Systudio AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Majorstua Systudio AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Majorstua Systudio AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Louis PalaciosPersonOrdinære aksjer100,0 %300

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/818119712/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818119712/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818119712",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "818119712" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Majorstua Systudio AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Majorstua Systudio AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Majorstua Systudio ASBEDRReparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet stedOslo7

Kunngjøringer11

API og MCPGET /company/818119712/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818119712/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818119712",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "818119712" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Majorstua Systudio AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Majorstua Systudio AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Majorstua Systudio AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:5→7
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 0,4 % av driftsinntektene — 30,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin19,0 %3,9 %
Resultatmargin14,9 %3,3 %
Egenkapitalandel59,0 %39,9 %
Likviditetsgrad3,171,58
Gjeldsgrad0,690,95
Egenkapitalrentabilitet42,7 %18,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+8,6 %+13,9 %
Omsetning per ansatt713 304,429 kr701 873,357 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,4 %30,5 %
Lønnskostnad52,7 %36,9 %
Annen driftskostnad27,0 %22,1 %
Avskrivninger1,0 %0,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/818119712/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/818119712/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "818119712",
  "nace_code": "95.290",
  "industry_count": 177,
  "revenue": { "value": 4993131, "percentile": 0.9034 },
  "operating_margin": { "value": 0.1895, "percentile": 0.8165 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "818119712" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Majorstua Systudio AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Majorstua Systudio AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Majorstua Systudio AS blant de 177 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Ofte spurt om Majorstua Systudio AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Majorstua Systudio AS?

Det er registrert 1 075 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted, hvorav 171 i Oslo.

Er Majorstua Systudio AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 19 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Majorstua Systudio AS i Enhetsregisteret?

Majorstua Systudio AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Majorstua Systudio AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Majorstua Systudio AS?

Daglig leder i Majorstua Systudio AS er Louis Palacios, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Majorstua Systudio AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Louis Palacios største eier i Majorstua Systudio AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Majorstua Systudio AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,99 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,75 mill kr ved årsslutt.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Majorstua Systudio AS?

Majorstua Systudio AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor mange ansatte har Majorstua Systudio AS?

Majorstua Systudio AS har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner