Mlal Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −2 550
- 7 års regnskap
Om Mlal Invest AS
Mlal Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. May-Liss Ahlsen Larsen er daglig leder, og May-Liss Ahlsen Larsen er styreleder. I 2025 hadde Mlal Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2 550 kr. Egenkapitalen var 1,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er May-Liss Ahlsen Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen murerarbeid i Sarpsborg, og ett av 1 193 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Investering i fast eiendom, aksjer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/817724892
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"name": "MLAL INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mlal Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mlal Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sarpsborg holder Mlal Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −12 356 kr | −2 550 kr | 1,54 mill kr | 1,44 mill kr | 100 201 kr |
| 2024 | 0 kr | −15 625 kr | −15 625 kr | 1,54 mill kr | 1,44 mill kr | 100 200 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 1,45 mill kr | 1,45 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 36,92 mill kr | 1,66 mill kr | 1,04 mill kr | 12,89 mill kr | 3,71 mill kr | 9,19 mill kr |
| 2021 | 23,45 mill kr | 680 072 kr | 532 243 kr | 10,71 mill kr | 2,97 mill kr | 7,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 100 000 kr (7 % av balansen)
API og MCPGET /company/817724892/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -12356, "net_profit": -2550, "equity": 1435434, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -15625, "net_profit": -15625, "equity": 1437984, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mlal Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mlal Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mlal Invest AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.09.2016Styre
1Sist endret 06.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 15.09.2016API og MCPGET /company/817724892/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Mlal Invest AS?
List alle roller i Mlal Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mlal Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Mariusz Stanislaw Roginskihadde 33,3 %
- Rune Eidehadde 33,3 %
- May-Liss Ahlsen Larsen33,3 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| May-Liss Ahlsen Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/817724892/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mlal Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mlal Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Mlal Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/817724892/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"chain": [
{ "org_no": "817724892", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mlal Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Revisor ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.1.2024 | Styre ↗ |
| 6.1.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.12.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/817724892/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mlal Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mlal Invest AS sist endret?
Har Mlal Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,6 % av driftsinntektene — 3,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 93,5 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,2 % | 17,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2022 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,2 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 45,6 % | 42,3 % |
| Annen driftskostnad | 11,7 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/817724892/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817724892/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817724892",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0016 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "817724892" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mlal Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mlal Invest AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Hvor solid er Mlal Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
MLAL INVEST AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Øst Byggservice AS | Sarpsborg | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Rs Gruppen AS | Sarpsborg | 33,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Msement AS | Fredrikstad | 20,2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mlal Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mlal Invest AS?
Det er registrert 1 193 selskaper i Norge innen murerarbeid, hvorav 11 i Sarpsborg.
Er Mlal Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Mlal Invest AS?
Mlal Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Mlal Invest AS?
Mlal Invest AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Mlal Invest AS?
Daglig leder i Mlal Invest AS er May-Liss Ahlsen Larsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Mlal Invest AS?
Mlal Invest AS eies i hovedsak av May-Liss Ahlsen Larsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mlal Invest AS?
I 2025 omsatte Mlal Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 2 550 kr.
Hva er driftsresultatet til Mlal Invest AS?
I 2025 hadde Mlal Invest AS et driftsresultat på −12 356 kr.
Hva er aksjekapitalen i Mlal Invest AS?
Mlal Invest AS har en registrert aksjekapital på 50 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Mlal Invest AS?
Organisasjonsnummeret til Mlal Invest AS er 817 724 892. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 15.09.2016.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.