Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Stian Bunes AS

Org.nr 817124542
Omsetning
2,6 mill
+11,1 %
Resultat
3 586
−98,9 %
Mer

Om Stian Bunes AS

Stian Bunes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nes, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Stian Bunes er daglig leder, og Stian Bunes er styreleder. I 2025 hadde Stian Bunes AS en omsetning på 2,55 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3 586 kr. Egenkapitalen var 831 357 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Bunes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 83 innen grunnarbeid i Nes, og ett av 12 733 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Graving, transport og utemiljø.

API og MCPGET /company/817124542

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/817124542" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "817124542",
  "name": "STIAN BUNES AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.120",
  "nace_desc": "Grunnarbeid",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "NES", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "817124542" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Stian Bunes AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Stian Bunes AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Nes holder Stian Bunes AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +11,1 % fra 2024 · −31,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,55 mill kr29 170 kr3 586 kr1,43 mill kr831 357 kr596 684 kr
20242,30 mill kr380 694 kr316 844 kr1,31 mill kr827 771 kr480 685 kr
20232,77 mill kr−65 881 kr−72 616 kr1,00 mill kr510 927 kr493 913 kr
20222,90 mill kr14 074 kr5 708 kr1,18 mill kr583 541 kr594 669 kr
20213,75 mill kr45 264 kr17 545 kr1,31 mill kr577 833 kr735 704 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,43 mill kr
Anleggsmidler60 %854 882 krOmløpsmidler40 %573 159 kr
Egenkapital og gjeld1,43 mill kr
Innskutt egenkapital4 %50 000 krOpptjent egenkapital55 %781 357 krKortsiktig gjeld13 %185 699 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,52 mill kr
Finanskostnader25 585 kr
Netto finans−25 585 kr
Ordinært resultat før skatt3 585 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/817124542/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/817124542/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "817124542",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 2553597, "operating_profit": 29170, "net_profit": 3586, "equity": 831357, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2297485,
      "operating_profit": 380694,
      "net_profit": 316844,
      "equity": 827771,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "817124542" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Stian Bunes AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stian Bunes AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stian Bunes AS per år.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 03.05.2016
Stian Bunes(f. 1974)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

1Sist endret 03.05.2016
Stian Bunes(f. 1974)
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 12.02.2025
Regnskapsfører
repr. IREGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/817124542/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/817124542/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "817124542",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "817124542" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Stian Bunes AS?
  • List alle roller i Stian Bunes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stian Bunes AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stian BunesPersonOrdinære aksjer100,0 %50

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/817124542/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/817124542/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "817124542",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "817124542" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Stian Bunes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stian Bunes AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stian Bunes ASBEDRGrunnarbeidNes−

Kunngjøringer14

API og MCPGET /company/817124542/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/817124542/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "817124542",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "817124542" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Stian Bunes AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stian Bunes AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stian Bunes AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 37,9 % av driftsinntektene — 12,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,1 %4,0 %
Resultatmargin0,1 %2,8 %
Egenkapitalandel58,2 %41,9 %
Likviditetsgrad3,091,55
Gjeldsgrad0,720,96
Egenkapitalrentabilitet0,4 %8,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+11,1 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad37,9 %25,7 %
Lønnskostnad18,3 %27,4 %
Annen driftskostnad38,0 %33,6 %
Avskrivninger4,7 %3,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/817124542/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/817124542/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "817124542",
  "nace_code": "43.120",
  "industry_count": 5797,
  "revenue": { "value": 2553597, "percentile": 0.5406 },
  "operating_margin": { "value": 0.0114, "percentile": 0.3831 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "817124542" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Stian Bunes AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Stian Bunes AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stian Bunes AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?

Godkjenninger og registre

Stian Bunes AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.

Gyldig til 21. mai 2029
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
UtførendeVannforsynings- og avløpsanlegg1
UtførendeVeg- og grunnarbeider1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Folk spør om Stian Bunes AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stian Bunes AS?

Det er registrert 12 733 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 83 i Nes.

Er Stian Bunes AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 390 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Stian Bunes AS bedre enn andre i bransjen?

Stian Bunes AS hadde en driftsmargin på 1,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for grunnarbeid.

Er Stian Bunes AS et aktivt selskap?

Stian Bunes AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Stian Bunes AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Stian Bunes AS?

Daglig leder i Stian Bunes AS er Stian Bunes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Stian Bunes AS?

Stian Bunes AS eies i hovedsak av Stian Bunes (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Stian Bunes AS?

Stian Bunes AS hadde i 2025 en omsetning på 2,55 mill kr og et overskudd på 3 586 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stian Bunes AS?

Stian Bunes AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Stian Bunes AS?

Forretningsadressen til Stian Bunes AS er Eidsvollvegen 42, 2160, VORMSUND i Nes kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus