Hopp til innhold
Følg sokfirma.no på LinkedIn.Følg oss
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sveholmen Management AS

Org.nr 816710472

Om Sveholmen Management AS

Sveholmen Management AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Innenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Hans Eivind Einarsen er daglig leder, og Hans Eivind Einarsen er styreleder. I 2025 hadde Sveholmen Management AS en omsetning på 55,43 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 57,30K kr. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sveholmen Gruppen AS med 100 % av aksjene.

Aktivitet

Rederivirksomhet.

Formål

Drive rederi og befraktningsvirksomhet samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper med samme formål.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler18,22 mill kr
Omløpsmidler100 %18,22 mill kr
Egenkapital og gjeld18,22 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100,00K krOpptjent egenkapital6 %1,06 mill krKortsiktig gjeld94 %17,06 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader55,54 mill kr
Finansinntekter34,94K kr
Netto finans34,94K kr
Ordinært resultat før skatt−73,46K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202555,43 mill kr−108,40K kr−57,30K kr18,22 mill kr1,16 mill kr17,06 mill kr
202454,49 mill kr−42,10K kr−10,03K kr23,47 mill kr1,16 mill kr22,31 mill kr
202341,59 mill kr173,61K kr155,36K kr16,34 mill kr1,17 mill kr15,17 mill kr
202233,10 mill kr409,77K kr336,64K kr17,55 mill kr1,05 mill kr16,49 mill kr
202125,52 mill kr563,49K kr454,53K kr14,47 mill kr756,66K kr13,71 mill kr
Årsregnskap

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 09.02.2016
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 20.10.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 16.09.2020
Revisor
repr. ALMA REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sveholmen Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %100 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sveholmen Management ASBEDRInnenriks sjøfart med godsKarmøy57

Kunngjøringer17

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:5957
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6359
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6463
  5. Endring i roller og styre

Også på denne adressen

+3 til på samme adresse →

Folk spør om Sveholmen Management AS

Hvilken status har Sveholmen Management AS i Enhetsregisteret?

Sveholmen Management AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Sveholmen Management AS?

Daglig leder i Sveholmen Management AS er Hans Eivind Einarsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Sveholmen Management AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sveholmen Gruppen AS største eier i Sveholmen Management AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Sveholmen Management AS?

Sveholmen Management AS hadde i 2025 en omsetning på 55,43 mill kr og et underskudd på 57,30K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over.

Hva er driftsresultatet til Sveholmen Management AS?

I 2025 hadde Sveholmen Management AS et driftsresultat på −108,40K kr, som tilsvarer en driftsmargin på −0,2 %.

Hvor ligger Sveholmen Management AS?

Forretningsadressen til Sveholmen Management AS er Husøyvegen 125A, 4262, AVALDSNES i Karmøy kommune.

Når ble Sveholmen Management AS stiftet?

Sveholmen Management AS ble stiftet i 2016 og har dermed vært registrert i rundt 10 år.

Alle kommuner i Rogaland