- Omsetning
- 9,8 mill
- +38,2 %
- Resultat
- 6 975
- −87,6 %
Om Halsne & Bårdsen AS
Halsne & Bårdsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Vegard Halsne er daglig leder, og Lars Bårdsen er styreleder. I 2025 hadde Halsne & Bårdsen AS en omsetning på 9,83 mill kr, en økning på 38 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6 975 kr. Egenkapitalen var 910 803 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Bårdsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 221 innen oppføring av bygninger i Karmøy, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Utøvelse av håndverkertjenester i bygg- og anleggsbransjen.
Formål
Håndverkertjenester i bygg- og anleggsbransjen og alt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskap med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/816553792
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816553792" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816553792",
"name": "HALSNE & BÅRDSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "816553792" })Spør AI-assistenten
Hva driver Halsne & Bårdsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Halsne & Bårdsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Halsne & Bårdsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +38,2 % fra 2024 · +50,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,83 mill kr | 10 336 kr | 6 975 kr | 2,42 mill kr | 910 803 kr | 1,51 mill kr |
| 2024 | 7,11 mill kr | 72 683 kr | 56 030 kr | 2,04 mill kr | 1,05 mill kr | 982 888 kr |
| 2023 | 7,45 mill kr | 299 714 kr | 232 137 kr | 2,02 mill kr | 997 798 kr | 1,02 mill kr |
| 2022 | 7,40 mill kr | 235 452 kr | 181 869 kr | 2,36 mill kr | 765 661 kr | 1,60 mill kr |
| 2021 | 6,53 mill kr | 353 202 kr | 273 309 kr | 2,11 mill kr | 583 792 kr | 1,53 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/816553792/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816553792/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816553792",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 9826013, "operating_profit": 10336, "net_profit": 6975, "equity": 910803, … },
{ "year": 2024, "revenue": 7111804, "operating_profit": 72683, "net_profit": 56030, "equity": 1053829, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "816553792" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Halsne & Bårdsen AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Halsne & Bårdsen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Halsne & Bårdsen AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.01.2016Styre
2Sist endret 28.02.2017Regnskapsfører
1Sist endret 25.10.2018Revisor
1Sist endret 07.11.2026API og MCPGET /company/816553792/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816553792/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816553792",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "816553792" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Halsne & Bårdsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Halsne & Bårdsen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Halsne & Bårdsen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Lars Bårdsen50 %
- Vegard Halsne100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Bårdsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Vegard Halsne | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/816553792/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816553792/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816553792",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "816553792" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Halsne & Bårdsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Halsne & Bårdsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Halsne & Bårdsen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Halsne & Bårdsen AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Karmøy | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.11.2026 | Revisor ↗ |
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2022 | Revisor ↗ |
| 23.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/816553792/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816553792/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816553792",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "816553792" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Halsne & Bårdsen AS sist endret?
Har Halsne & Bårdsen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Halsne & Bårdsen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+TELL NORGE AS(Revisor)−TSREVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 57,0 % av driftsinntektene — 9,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 37,6 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,66 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,8 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +38,2 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 57,0 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 29,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 12,7 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/816553792/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816553792/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816553792",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12273,
"revenue": { "value": 9826013, "percentile": 0.7913 },
"operating_margin": { "value": 0.0011, "percentile": 0.3539 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "816553792" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Halsne & Bårdsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Halsne & Bårdsen AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Halsne & Bårdsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Halsne & Bårdsen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av glasskonstruksjoner og fasadekledning | 1 |
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
HALSNE & BÅRDSEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byggopp, Opplæringskontor For Bygg- Og Anleggsteknikk Rogaland AS | Stavanger | 0,2 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Karmøy
1 000+ til i Karmøy →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Halsne & Bårdsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Halsne & Bårdsen AS?
Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 221 i Karmøy.
Er Halsne & Bårdsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 849 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Halsne & Bårdsen AS bedre enn andre i bransjen?
Halsne & Bårdsen AS hadde en driftsmargin på 0,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.
Er Halsne & Bårdsen AS et aktivt selskap?
Halsne & Bårdsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Halsne & Bårdsen AS?
Daglig leder i Halsne & Bårdsen AS er Vegard Halsne, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Halsne & Bårdsen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lars Bårdsen største eier i Halsne & Bårdsen AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Vegard Halsne med 50 %.
Hva er omsetningen til Halsne & Bårdsen AS?
Halsne & Bårdsen AS hadde i 2025 en omsetning på 9,83 mill kr og et overskudd på 6 975 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Halsne & Bårdsen AS registrert i MVA-registeret?
Halsne & Bårdsen AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Halsne & Bårdsen AS?
Halsne & Bårdsen AS bruker O M Regnskap AS som regnskapsfører og Tell Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.