Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nordslettveien 2 AS

Org.nr 816468272
Omsetning
2,5 mill
+2,6 %
Resultat
423 518
−25,8 %
Mer

Om Nordslettveien 2 AS

Nordslettveien 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Kjell Arvid Jørgensen er daglig leder, og Gro Frost Jørgensen er styreleder. I 2025 hadde Nordslettveien 2 AS en omsetning på 2,53 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 423 518 kr. Egenkapitalen var 16,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Frost Finans AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 843 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 351 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Kjøp, salg, drift og videreutvikling av fast eiendom, samt alt som hermed hører med.

Formål

Kjøp, salg, drift og videreutvikling av fast eiendom, samt alt som hermed hører med. Selskapet skal også kunne investere i aksjer og verdipapirer.

API og MCPGET /company/816468272

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/816468272" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "816468272",
  "name": "NORDSLETTVEIEN 2 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "816468272" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Trondheim holder Nordslettveien 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Nordslettveien 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Nordslettveien 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +16,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,53 mill kr382 909 kr423 518 kr16,61 mill kr16,25 mill kr362 830 kr
20242,46 mill kr550 142 kr570 834 kr16,23 mill kr15,83 mill kr402 353 kr
20232,36 mill kr1,01 mill kr870 148 kr15,72 mill kr15,26 mill kr465 072 kr
20222,24 mill kr824 653 kr661 048 kr14,76 mill kr14,39 mill kr374 439 kr
20212,18 mill kr1,02 mill kr815 941 kr14,04 mill kr13,72 mill kr316 591 kr

Balanse

2025
Eiendeler16,61 mill kr
Anleggsmidler45 %7,53 mill krOmløpsmidler55 %9,09 mill kr
Egenkapital og gjeld16,61 mill kr
Innskutt egenkapital8 %1,40 mill krOpptjent egenkapital89 %14,85 mill krKortsiktig gjeld2 %362 830 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,14 mill kr
Finansinntekter152 628 kr
Finanskostnader990 kr
Netto finans151 639 kr
Ordinært resultat før skatt534 548 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
3,7 mill kr (23 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/816468272/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/816468272/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "816468272",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2527576,
      "operating_profit": 382909,
      "net_profit": 423518,
      "equity": 16249656,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2463684,
      "operating_profit": 550142,
      "net_profit": 570834,
      "equity": 15826138,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "816468272" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Nordslettveien 2 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Nordslettveien 2 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nordslettveien 2 AS de siste årene.

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 28.01.2017
Daglig lederSignaturProkura

Styre

4Sist endret 22.06.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 05.09.2024
Regnskapsfører
repr. KL ØKONOMI OG HR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 07.10.2020
Revisor
repr. ORKLA REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/816468272/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/816468272/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "816468272",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "816468272" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Nordslettveien 2 AS?
  • List alle roller i Nordslettveien 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Nordslettveien 2 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Frost Finans ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %500

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/816468272/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/816468272/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "816468272",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "FROST FINANS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "816468272" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Nordslettveien 2 AS eier Frost Finans AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Nordslettveien 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Nordslettveien 2 AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Berit Helene Frost
18,2 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nordslettveien 2 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomTrondheim−

Kunngjøringer24

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/816468272/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/816468272/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "816468272",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-22", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "816468272" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Nordslettveien 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Nordslettveien 2 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Nordslettveien 2 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Emilie Frost Jørgensen(Styremedlem)+Erlend Frost Jørgensen(Styremedlem)+Gro Frost Jørgensen(Styrets leder)−Berit Helene Frost(Styrets leder)−Eli Fyllingsnes Frost(Styremedlem)−Gro Frost Jørgensen(Styremedlem)
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 53,5 % av driftsinntektene — 34,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin15,1 %42,3 %
Resultatmargin16,8 %17,1 %
Egenkapitalandel97,8 %37,0 %
Likviditetsgrad25,041,76
Gjeldsgrad0,021,06
Egenkapitalrentabilitet2,6 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,6 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad21,5 %5,9 %
Annen driftskostnad53,5 %19,2 %
Avskrivninger9,8 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/816468272/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/816468272/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "816468272",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64543,
  "revenue": { "value": 2527576, "percentile": 0.7761 },
  "operating_margin": { "value": 0.1515, "percentile": 0.2984 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "816468272" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Nordslettveien 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Nordslettveien 2 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Nordslettveien 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Nordslettveien 2 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nordslettveien 2 AS?

Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 843 i Trondheim.

Er Nordslettveien 2 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 351 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Nordslettveien 2 AS bedre enn andre i bransjen?

Nordslettveien 2 AS hadde en driftsmargin på 15,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.

Hvilken status har Nordslettveien 2 AS i Enhetsregisteret?

Nordslettveien 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Nordslettveien 2 AS?

Daglig leder i Nordslettveien 2 AS er Kjell Arvid Jørgensen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Nordslettveien 2 AS?

Største aksjonær i Nordslettveien 2 AS er Frost Finans AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Nordslettveien 2 AS?

I 2025 omsatte Nordslettveien 2 AS for 2,53 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 423 518 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nordslettveien 2 AS?

Nordslettveien 2 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er Nordslettveien 2 AS registrert i MVA-registeret?

Nordslettveien 2 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag