Fabrikken Arrangementer AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- −62,5 %
- Resultat
- 88 245
- −92,8 %
Om Fabrikken Arrangementer AS
Fabrikken Arrangementer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Linda Charlotte Ulriksen er styrets leder. I 2025 hadde Fabrikken Arrangementer AS en omsetning på 3,88 mill kr, en nedgang på 63 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 88 245 kr. Egenkapitalen var 289 209 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Linda Charlotte Ulriksen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 487 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Oslo, og ett av 2 732 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Avvikling av arrangementer rettet mot bedrifter og eventbyråer, samt annet som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/816072492
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816072492" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816072492",
"name": "FABRIKKEN ARRANGEMENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "816072492" })Spør AI-assistenten
Er Fabrikken Arrangementer AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fabrikken Arrangementer AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Fabrikken Arrangementer AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −62,5 % fra 2024 · +455,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,88 mill kr | 212 140 kr | 88 245 kr | 606 720 kr | 289 209 kr | 317 510 kr |
| 2024 | 10,37 mill kr | 1,74 mill kr | 1,22 mill kr | 2,34 mill kr | 1,39 mill kr | 950 609 kr |
| 2023 | 9,18 mill kr | 1,18 mill kr | 879 813 kr | 2,02 mill kr | 1,04 mill kr | 981 211 kr |
| 2022 | 6,48 mill kr | 1,14 mill kr | 848 170 kr | 1,24 mill kr | 811 269 kr | 431 297 kr |
| 2021 | 698 875 kr | 143 081 kr | 142 074 kr | 426 827 kr | −36 901 kr | 463 728 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 78 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/816072492/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816072492/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816072492",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3884489, "operating_profit": 212140, "net_profit": 88245, "equity": 289209, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 10365637,
"operating_profit": 1742809,
"net_profit": 1219234,
"equity": 1389807,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "816072492" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fabrikken Arrangementer AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fabrikken Arrangementer AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fabrikken Arrangementer AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 31.08.2016Regnskapsfører
1Sist endret 01.06.2022Revisor
1Sist endret 17.03.2025API og MCPGET /company/816072492/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816072492/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816072492",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "816072492" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Fabrikken Arrangementer AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fabrikken Arrangementer AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fabrikken Arrangementer AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Linda Charlotte Ulriksen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/816072492/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816072492/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816072492",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "816072492" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fabrikken Arrangementer AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Fabrikken Arrangementer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fabrikken Arrangementer AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.11.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Revisor ↗ |
| 28.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2022 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 3.11.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/816072492/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816072492/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816072492",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "816072492" })Spør AI-assistenten
Når leverte Fabrikken Arrangementer AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fabrikken Arrangementer AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fabrikken Arrangementer AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 69,8 % av driftsinntektene — 29,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,5 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -62,5 % | +4,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 69,8 % | 40,2 % |
| Annen driftskostnad | 10,3 % | 25,8 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/816072492/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816072492/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816072492",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1106,
"revenue": { "value": 3884489, "percentile": 0.8122 },
"operating_margin": { "value": 0.0546, "percentile": 0.5887 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "816072492" })Spør AI-assistenten
Er Fabrikken Arrangementer AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?
Hvor solid er Fabrikken Arrangementer AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fabrikken Arrangementer AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Fabrikken Arrangementer AS
Hvor stor er bransjen Fabrikken Arrangementer AS tilhører?
Fabrikken Arrangementer AS er ett av 487 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Oslo, og ett av 2 732 på landsbasis.
Hvor lenge har Fabrikken Arrangementer AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fabrikken Arrangementer AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Fabrikken Arrangementer AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører er en driftsmargin på 2,5 %. Fabrikken Arrangementer AS lå på 5,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Fabrikken Arrangementer AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fabrikken Arrangementer AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Fabrikken Arrangementer AS?
Fabrikken Arrangementer AS er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører (næringskode 79.121). Registrert aktivitet: Avvikling av arrangementer rettet mot bedrifter og eventbyråer, samt annet som naturlig hører inn under dette.
Hvem er største aksjonær i Fabrikken Arrangementer AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Linda Charlotte Ulriksen største eier i Fabrikken Arrangementer AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Fabrikken Arrangementer AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,88 mill kr, ned 63 % fra 2024. Egenkapitalen var 289 209 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Fabrikken Arrangementer AS?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Fabrikken Arrangementer AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.