Gneisveien 8 AS
- Omsetning
- 2,6 mill
- +11,1 %
- Resultat
- 492 836
- −12,1 %
Om Gneisveien 8 AS
Gneisveien 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1959 og har vært i drift i 67 år. Anders Amundsen Nomme er styrets leder. I 2025 hadde Gneisveien 8 AS en omsetning på 2,62 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 492 836 kr. Egenkapitalen var 1,99 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gneisveien 8 Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 981 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandefjord, og ett av 76 535 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Å være hjemmelshaver til eiendommen Gneisveien 8 i Sandefjord.
Formål
Utleie av fast eiendom, eie fast eiendom, eiendomsutvikling, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/816067782
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"name": "GNEISVEIEN 8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gneisveien 8 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gneisveien 8 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gneisveien 8 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,1 % fra 2024 · +40,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,62 mill kr | 728 337 kr | 492 836 kr | 6,24 mill kr | 1,99 mill kr | 4,25 mill kr |
| 2024 | 2,36 mill kr | 819 421 kr | 560 386 kr | 6,33 mill kr | 2,09 mill kr | 4,24 mill kr |
| 2023 | 2,74 mill kr | 1,08 mill kr | 736 370 kr | 7,23 mill kr | 2,18 mill kr | 5,05 mill kr |
| 2022 | 2,53 mill kr | 217 276 kr | 40 001 kr | 7,93 mill kr | 2,02 mill kr | 5,90 mill kr |
| 2021 | 1,87 mill kr | 397 199 kr | 156 730 kr | 9,01 mill kr | 2,33 mill kr | 6,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 100 000 kr
API og MCPGET /company/816067782/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2618390,
"operating_profit": 728337,
"net_profit": 492836,
"equity": 1990890,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2355900,
"operating_profit": 819421,
"net_profit": 560386,
"equity": 2085272,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gneisveien 8 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gneisveien 8 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gneisveien 8 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 12.09.2016Regnskapsfører
1Sist endret 11.06.2020Revisor
1Sist endret 26.05.2018API og MCPGET /company/816067782/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gneisveien 8 AS?
Hvem er regnskapsfører for Gneisveien 8 AS?
List alle roller i Gneisveien 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- H Skjelbred AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gneisveien 8 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/816067782/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GNEISVEIEN 8 HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gneisveien 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gneisveien 8 AS eier Gneisveien 8 Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gneisveien 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/816067782/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"chain": [
{ "org_no": "917271852", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "816067782", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gneisveien 8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gneisveien 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandefjord | − |
Kunngjøringer62
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/816067782/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gneisveien 8 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gneisveien 8 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gneisveien 8 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 39,9 % av driftsinntektene — 20,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 27,8 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 18,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 31,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 6,57 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,13 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 39,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 32,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/816067782/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816067782/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816067782",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 2618390, "percentile": 0.7816 },
"operating_margin": { "value": 0.2782, "percentile": 0.3771 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "816067782" })Spør AI-assistenten
Er Gneisveien 8 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Gneisveien 8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gneisveien 8 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Gneisveien 8 AS
Hvor stor er bransjen Gneisveien 8 AS tilhører?
Gneisveien 8 AS er ett av 981 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandefjord, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Gneisveien 8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gneisveien 8 AS ble etablert i 1959 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Gneisveien 8 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Gneisveien 8 AS lå på 27,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Gneisveien 8 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gneisveien 8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Gneisveien 8 AS?
Styrets leder i Gneisveien 8 AS er Anders Amundsen Nomme. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Gneisveien 8 AS?
Gneisveien 8 AS eies i hovedsak av Gneisveien 8 Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Gneisveien 8 AS?
Selskapet er datterselskap av Gneisveien 8 Holding AS (100 % eierandel).
Går Gneisveien 8 AS med overskudd?
Gneisveien 8 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,62 mill kr og et overskudd på 492 836 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Gneisveien 8 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Gneisveien 8 AS en egenkapital på 1,99 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 31,9 %.
Hvilket org.nr har Gneisveien 8 AS?
Organisasjonsnummeret til Gneisveien 8 AS er 816 067 782. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 19.02.1995.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.