Star Wash Stathelle AS
- Omsetning
- 18,7 mill
- −47,5 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −50 %
Om Star Wash Stathelle AS
Star Wash Stathelle AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Jan Grasmyr er daglig leder, og Jan Grasmyr er styreleder. I 2025 hadde Star Wash Stathelle AS en omsetning på 18,67 mill kr, en nedgang på 48 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,09 mill kr. Egenkapitalen var 2,34 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er H.gjerseth Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Bamble, og ett av 7 165 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Kjøretøy. Selv betjent vaskeanlegg.
Formål
Drift av selvbetjente vaskeanlegg for kjøretøy, salg av bilpleie og vedlikeholds produkter og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/815720032
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815720032" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815720032",
"name": "STAR WASH STATHELLE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "815720032" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bamble holder Star Wash Stathelle AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Star Wash Stathelle AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Star Wash Stathelle AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −47,5 % fra 2024 · −0,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,67 mill kr | 1,44 mill kr | 1,09 mill kr | 5,45 mill kr | 2,34 mill kr | 3,11 mill kr |
| 2024 | 35,57 mill kr | 2,86 mill kr | 2,18 mill kr | 6,62 mill kr | 1,25 mill kr | 5,37 mill kr |
| 2023 | 24,35 mill kr | 1,61 mill kr | 1,13 mill kr | 6,20 mill kr | 872 065 kr | 5,32 mill kr |
| 2022 | 30,57 mill kr | 1,38 mill kr | 974 693 kr | 5,61 mill kr | 840 710 kr | 4,77 mill kr |
| 2021 | 18,73 mill kr | 1,40 mill kr | 1,03 mill kr | 6,46 mill kr | 666 017 kr | 5,79 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/815720032/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815720032/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815720032",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18669755,
"operating_profit": 1440291,
"net_profit": 1090633,
"equity": 2341880,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35574000,
"operating_profit": 2860707,
"net_profit": 2179181,
"equity": 1251247,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "815720032" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Star Wash Stathelle AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Star Wash Stathelle AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Star Wash Stathelle AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.08.2015Styre
2Sist endret 02.02.2026Revisor
1Sist endret 03.12.2025API og MCPGET /company/815720032/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815720032/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815720032",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "815720032" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Star Wash Stathelle AS?
List alle roller i Star Wash Stathelle AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Star Wash Stathelle AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Helge Gjersethhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| H.gjerseth Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 916 |
| STI - Mar Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 916 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/815720032/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815720032/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815720032",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "H.GJERSETH HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "STI - MAR HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "815720032" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Star Wash Stathelle AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Star Wash Stathelle AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Star Wash Stathelle AS eier H.gjerseth Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Star Wash Stathelle AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Bamble | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2025 | Revisor ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2023 | Styre ↗ |
| 4.1.2023 | Revisor ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/815720032/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815720032/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815720032",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-03", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "815720032" })Spør AI-assistenten
Når leverte Star Wash Stathelle AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Star Wash Stathelle AS sist endret?
Har Star Wash Stathelle AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 83,0 % av driftsinntektene — 45,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,6 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -47,5 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 83,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 0,1 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 7,0 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/815720032/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815720032/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815720032",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 18669755, "percentile": 0.8349 },
"operating_margin": { "value": 0.0771, "percentile": 0.6483 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "815720032" })Spør AI-assistenten
Er Star Wash Stathelle AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Star Wash Stathelle AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Star Wash Stathelle AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Bamble
1 000+ til i Bamble →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Star Wash Stathelle AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Star Wash Stathelle AS?
Det er registrert 7 165 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 20 i Bamble.
Er Star Wash Stathelle AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 60 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 174 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Star Wash Stathelle AS i Enhetsregisteret?
Star Wash Stathelle AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Star Wash Stathelle AS?
Star Wash Stathelle AS driver innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, med NACE-kode 95.310 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøretøy. Selv betjent vaskeanlegg.
Hvem er daglig leder i Star Wash Stathelle AS?
Daglig leder i Star Wash Stathelle AS er Jan Grasmyr, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Star Wash Stathelle AS?
Største aksjonær i Star Wash Stathelle AS er H.gjerseth Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av STI - Mar Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Star Wash Stathelle AS?
Star Wash Stathelle AS hadde i 2025 en omsetning på 18,67 mill kr og et overskudd på 1,09 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Star Wash Stathelle AS?
Star Wash Stathelle AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Star Wash Stathelle AS?
Star Wash Stathelle AS har organisasjonsnummer 815 720 032. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.