- Omsetning
- 156 mill
- +19,3 %
- Resultat
- 3,3 mill
- −32,4 %
- Ansatte
- 41
- −7 siden mars
Om Northroads AS
Northroads AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Espen Skår er daglig leder, og Geir Johnny Hansen er styreleder. Selskapet er ett av 13 innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking i Rana, og ett av 1 410 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Veiarbeid, veisikring og annen entreprenørvirksomhet, samt næringsvirksomhet som for øvrig står i forbindelse.
AI-sammendrag
Rask vekst på 19% til 156 mrd… 156 mill. kr plasserer virksomheten blant de største i bransjen både på omsetning og antall ansatte, men en lav egenkapitalandel på rundt 14% og driftsmargin under snittet gjør den sårbar for svingninger i anleggsmarkedet. Eierskapet er delt, der HJH Holding AS sitter med halvparten, og gjelden på 59 mill. kr utgjør hovedtyngden av finansieringen.
API og MCPGET /company/815644042
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815644042",
"name": "NORTHROADS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.230",
"nace_desc": "Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking",
"employees": 41,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Hvor i Rana holder Northroads AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Northroads AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Northroads AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +19,3 % fra 2024 · +246,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 156,44 mill kr | 7,44 mill kr | 3,29 mill kr | 69,47 mill kr | 10,22 mill kr | 59,26 mill kr |
| 2024 | 131,14 mill kr | 9,50 mill kr | 4,87 mill kr | 74,58 mill kr | 6,92 mill kr | 67,66 mill kr |
| 2023 | 73,32 mill kr | 517 331 kr | −1,38 mill kr | 65,79 mill kr | 2,05 mill kr | 63,73 mill kr |
| 2022 | 57,82 mill kr | −1,05 mill kr | −1,18 mill kr | 37,89 mill kr | 3,44 mill kr | 34,45 mill kr |
| 2021 | 45,14 mill kr | 519 696 kr | −214 812 kr | 30,46 mill kr | 4,62 mill kr | 25,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/815644042/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815644042",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 156444806,
"operating_profit": 7441613,
"net_profit": 3291535,
"equity": 10216103,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 131137663,
"operating_profit": 9502127,
"net_profit": 4870983,
"equity": 6924568,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Northroads AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Northroads AS per år.
Hvordan har omsetningen til Northroads AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.05.2026Styre
2Sist endret 13.07.2016Revisor
1Sist endret 22.11.2024API og MCPGET /company/815644042/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815644042",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Northroads AS?
List alle roller i Northroads AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Northroads AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hjh Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 4 217 |
| Totaltransport AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 4 217 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/815644042/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815644042",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HJH HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TOTALTRANSPORT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Northroads AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Northroads AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Northroads AS eier Hjh Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Northroads AS | BEDR | Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking | Rana | 41 |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 1.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2024 | Revisor ↗ |
| 24.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.1.2023 | Daglig leder ↗ |
| 13.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/815644042/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815644042",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Når ble Northroads AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Northroads AS sist godkjent årsregnskap?
Har Northroads AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystBetongpumpefører
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→41
- Stilling utlystSjåfør
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→40
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→37
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 19,0 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,7 % | 42,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 5,80 | 0,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,2 % | 10,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,3 % | +2,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,82 mill kr | 1,20 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,7 % | 15,7 % |
| Lønnskostnad | 19,0 % | 31,9 % |
| Annen driftskostnad | 41,9 % | 30,1 % |
| Avskrivninger | 6,7 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/815644042/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815644042",
"nace_code": "81.230",
"industry_count": 360,
"revenue": { "value": 156444806, "percentile": 0.9916 },
"operating_margin": { "value": 0.0476, "percentile": 0.4821 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Northroads AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Northroads AS blant de største selskapene innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking?
Hvor solid er Northroads AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Northroads AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Innmåling og utstikking av tiltak | 1 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Ledige stillinger
Northroads AS har utlyst 2 ledige stillinger på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 4.11.2026 | Betongbilsjåfører Transport og lager | — | Fast · Heltid | − |
| 4.11.2026 | Betongpumpesjåfør Transport og lager | RANA | Fast · Heltid | − |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/815644042/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815644042/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 2, "posted_12mo": 4 },
"total": 2,
"hits": [
{ "title": "Betongbilsjåfører", "municipal": null, "application_due": null, … },
{ "title": "Betongpumpesjåfør", "municipal": "RANA", "application_due": null, … }
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "815644042" })Spør AI-assistenten
Hvilke stillinger lyser Northroads AS ut nå?
Hvor mange ledige stillinger har Northroads AS, og hvor i landet er de?
Hva er søknadsfristen for stillingen «Betongbilsjåfører» hos Northroads AS?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Northroads AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Northroads AS?
Det er registrert 1 410 selskaper i Norge innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking, hvorav 13 i Rana.
Er Northroads AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva slags selskap er Northroads AS?
Northroads AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Northroads AS?
Daglig leder i Northroads AS er Espen Skår, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Northroads AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hjh Holding AS største eier i Northroads AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Totaltransport AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Northroads AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 156,44 mill kr, opp 19 % fra 2024. Egenkapitalen var 10,22 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Northroads AS?
I 2025 hadde Northroads AS et driftsresultat på 7,44 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4,8 %.
Hvor solid er balansen til Northroads AS?
Egenkapitalen i Northroads AS var 10,22 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 14,7 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Northroads AS?
Northroads AS har 41 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Northroads AS?
Forretningsadressen til Northroads AS er Mellomvika 35, 8622, MO I RANA i Rana kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.