Mahar Anwar Gruppen AS
- Omsetning
- 11,9 mill
- −9,7 %
- Resultat
- −284 153
- −1 740,3 %
Om Mahar Anwar Gruppen AS
Mahar Anwar Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Nazia Khan er daglig leder, og Nazia Khan er styreleder. I 2025 hadde Mahar Anwar Gruppen AS en omsetning på 11,85 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 284 153 kr. Egenkapitalen var 522 589 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nazia Khan med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 62 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Lillestrøm, og ett av 5 127 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet
Dagligvarehandel.
Formål
Dagligvarehandel og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/815117972
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"name": "MAHAR ANWAR GRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.110",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Når ble Mahar Anwar Gruppen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lillestrøm holder Mahar Anwar Gruppen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mahar Anwar Gruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,7 % fra 2024 · −8,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,85 mill kr | −665 873 kr | −284 153 kr | 815 922 kr | 522 589 kr | 293 333 kr |
| 2024 | 13,13 mill kr | 145 396 kr | 17 323 kr | 2,53 mill kr | 806 742 kr | 1,73 mill kr |
| 2023 | 12,40 mill kr | 194 468 kr | 187 517 kr | 2,88 mill kr | 789 419 kr | 2,09 mill kr |
| 2022 | 12,72 mill kr | 330 901 kr | 94 352 kr | 2,47 mill kr | 701 902 kr | 1,77 mill kr |
| 2021 | 12,95 mill kr | 728 493 kr | 504 255 kr | 2,92 mill kr | 707 550 kr | 2,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/815117972/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11854173,
"operating_profit": -665873,
"net_profit": -284153,
"equity": 522589,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13130005,
"operating_profit": 145396,
"net_profit": 17323,
"equity": 806742,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mahar Anwar Gruppen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mahar Anwar Gruppen AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Mahar Anwar Gruppen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2015Styre
2Sist endret 19.03.2015Revisor
1Sist endret 26.05.2015API og MCPGET /company/815117972/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mahar Anwar Gruppen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mahar Anwar Gruppen AS?
List alle roller i Mahar Anwar Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nazia Khan | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 210 |
| Riffat Iqbal Anjum | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 90 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/815117972/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mahar Anwar Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mahar Anwar Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Mahar Anwar Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Mahar Anwar Gruppen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/815117972/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"chain": [
{ "org_no": "815117972", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mahar Anwar Gruppen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/815117972/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Mahar Anwar Gruppen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mahar Anwar Gruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mahar Anwar Gruppen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre−NORGESGRUPPEN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Brynsveien 134→Korsfjellveien 6Postnummer:1352→2020Poststed:KOLSÅS→SKEDSMOKORSETKommune:BÆRUM→LILLESTRØM
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 22,5 % av driftsinntektene — 10,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,6 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -2,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 64,0 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,44 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -54,4 % | 16,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,7 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 66,1 % | 74,2 % |
| Lønnskostnad | 22,5 % | 11,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,6 % | 10,2 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/815117972/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/815117972/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "815117972",
"nace_code": "47.110",
"industry_count": 3545,
"revenue": { "value": 11854173, "percentile": 0.4941 },
"operating_margin": { "value": -0.0562, "percentile": 0.1101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "815117972" })Spør AI-assistenten
Er Mahar Anwar Gruppen AS blant de største selskapene innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler?
Hvor solid er Mahar Anwar Gruppen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mahar Anwar Gruppen AS på i bransjen?
Investeringer
MAHAR ANWAR GRUPPEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Jar Handel AS | Bærum | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Mahar Anwar Gruppen AS
Hvor stor er bransjen Mahar Anwar Gruppen AS tilhører?
Mahar Anwar Gruppen AS er ett av 62 selskaper innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Lillestrøm, og ett av 5 127 på landsbasis.
Hvor lenge har Mahar Anwar Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mahar Anwar Gruppen AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Mahar Anwar Gruppen AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler er en driftsmargin på 1,3 %. Mahar Anwar Gruppen AS lå på −5,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Mahar Anwar Gruppen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mahar Anwar Gruppen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Mahar Anwar Gruppen AS?
Mahar Anwar Gruppen AS er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler (næringskode 47.110). Registrert aktivitet: Dagligvarehandel.
Hvem leder Mahar Anwar Gruppen AS?
Nazia Khan er registrert som daglig leder i Mahar Anwar Gruppen AS.
Hvem er største aksjonær i Mahar Anwar Gruppen AS?
Største aksjonær i Mahar Anwar Gruppen AS er Nazia Khan med 70 % av aksjene, fulgt av Riffat Iqbal Anjum (30 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Mahar Anwar Gruppen AS med overskudd?
Mahar Anwar Gruppen AS hadde i 2025 en omsetning på 11,85 mill kr og et underskudd på 284 153 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Mahar Anwar Gruppen AS til?
Mahar Anwar Gruppen AS holder til i Korsfjellveien 6, 2020, SKEDSMOKORSET, i Lillestrøm kommune i Akershus.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.