Immotec AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- −1,3 %
- Resultat
- 523 192
- −20,6 %
Om Immotec AS
Immotec AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Bjørn Robert Grepperud er styrets leder. I 2025 hadde Immotec AS en omsetning på 4,81 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 523 192 kr. Egenkapitalen var 2,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gråfjell Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringer, herunder kjøp, salg, drift og utvikling av eiendommer samt deltagelse i andre selskaper.
Formål
Investeringer i samt kjøp og salg av eiendommer så vel i inn- som utland, drift og utvikling av eiendommer, samt delta i andre selskaper av enhver art, og hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/814436942
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"name": "IMMOTEC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Når ble Immotec AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Immotec AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Immotec AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,3 % fra 2024 · +64,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,81 mill kr | 2,30 mill kr | 523 192 kr | 10,13 mill kr | 2,18 mill kr | 7,96 mill kr |
| 2024 | 4,88 mill kr | 2,55 mill kr | 659 275 kr | 10,68 mill kr | 1,65 mill kr | 9,03 mill kr |
| 2023 | 6,55 mill kr | 4,07 mill kr | 2,37 mill kr | 10,98 mill kr | 1,74 mill kr | 9,24 mill kr |
| 2022 | 4,68 mill kr | 2,36 mill kr | 1,82 mill kr | 18,04 mill kr | 7,92 mill kr | 10,12 mill kr |
| 2021 | 2,92 mill kr | 666 453 kr | 521 604 kr | 19,26 mill kr | 6,10 mill kr | 13,16 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/814436942/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4811383,
"operating_profit": 2297219,
"net_profit": 523192,
"equity": 2177785,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4876943,
"operating_profit": 2554328,
"net_profit": 659275,
"equity": 1654592,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Immotec AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Immotec AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Immotec AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 18.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 14.06.2025API og MCPGET /company/814436942/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Immotec AS?
Hvem er regnskapsfører for Immotec AS?
List alle roller i Immotec AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Gråfjell Holding AS100 %
- Voxov AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gråfjell Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 125 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/814436942/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GRÅFJELL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Immotec AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Immotec AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Immotec AS eier Gråfjell Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gråfjell Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/814436942/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"chain": [
{ "org_no": "996043835", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "814436942", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Immotec AS?
Hvem eier Immotec AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Immotec AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 18.8.2023 | Styre ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2022 | Daglig leder ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/814436942/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Har Immotec AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Immotec AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Immotec AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 5,6 % av driftsinntektene — 77,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 47,7 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 10,9 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 21,5 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,42 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 3,65 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,0 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,3 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,6 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 36,1 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 10,5 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/814436942/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814436942/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814436942",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 4811383, "percentile": 0.8677 },
"operating_margin": { "value": 0.4775, "percentile": 0.7564 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "814436942" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Immotec AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Immotec AS på i bransjen?
Hvor ligger Immotec AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+15 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Immotec AS
Hvor stor er bransjen Immotec AS tilhører?
Immotec AS er ett av 2 570 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Immotec AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Immotec AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Immotec AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Immotec AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Immotec AS?
Immotec AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Investeringer, herunder kjøp, salg, drift og utvikling av eiendommer samt deltagelse i andre selskaper.
Hvem eier Immotec AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gråfjell Holding AS største eier i Immotec AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Immotec AS for i 2025?
I 2025 omsatte Immotec AS for 4,81 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 523 192 kr.
Hvor lønnsom er driften i Immotec AS?
Driftsresultatet for 2025 var 2,30 mill kr (driftsmargin 47,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilken regnskapsfører bruker Immotec AS?
I Enhetsregisteret er Immotec AS registrert med regnskapsfører Jo Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.