Ølsmia AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +6 %
- Resultat
- −215 409
- 7 års regnskap
Om Ølsmia AS
Ølsmia AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av øl. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Lars Kolstad Huse er daglig leder, og Tor Lundsholt er styreleder. I 2025 hadde Ølsmia AS en omsetning på 1,45 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 215 409 kr. Egenkapitalen var −307 850 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fursetgruppen AS med 38,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen produksjon av øl i Oslo, og ett av 231 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet
Industri: Produksjon av øl. Tjenester: Arrangementer og kurs tilknyttet ølbrygging.
Formål
Brygging og salg av øl, i tillegg til arrangementer og kurs tilknyttet dette.
API og MCPGET /company/814329232
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814329232" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814329232",
"name": "ØLSMIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "11.050",
"nace_desc": "Produksjon av øl",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "814329232" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ølsmia AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ølsmia AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ølsmia AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6 % fra 2024 · +1 023,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,45 mill kr | −215 297 kr | −215 409 kr | 1,99 mill kr | −307 850 kr | 2,29 mill kr |
| 2024 | 1,37 mill kr | −2 009 kr | −2 434 kr | 1,55 mill kr | −692 442 kr | 2,24 mill kr |
| 2023 | 1,37 mill kr | −465 731 kr | −469 374 kr | 867 146 kr | −690 008 kr | 1,56 mill kr |
| 2022 | 1,74 mill kr | −121 492 kr | −122 554 kr | 960 941 kr | −220 634 kr | 1,18 mill kr |
| 2021 | 128 958 kr | −35 591 kr | −35 591 kr | 14 348 kr | −98 081 kr | 131 589 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 41 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/814329232/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814329232/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814329232",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1449084,
"operating_profit": -215297,
"net_profit": -215409,
"equity": -307850,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 1366619, "operating_profit": -2009, "net_profit": -2434, "equity": -692442, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "814329232" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ølsmia AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ølsmia AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Ølsmia AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.02.2023Styre
3Sist endret 13.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2026API og MCPGET /company/814329232/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814329232/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814329232",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "814329232" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ølsmia AS?
List alle roller i Ølsmia AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ølsmia AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 6 endret eierandel
- Jacob & Jows AS33,3 %
- Fursetgruppen AS15 % → 38,3 %
- Trygve Bjørnstad21,3 % → 7,1 %
- Richard Tangen21,3 % → 7,1 %
- Rebel U2 AS15 % → 5 %
- Trond Olsen Hoem13,8 % → 4,6 %
- André Evensen13,8 % → 4,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fursetgruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 38,3 % | 345 000 |
| Jacob & Jows AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 300 000 |
| Richard Tangen | Person | Ordinære aksjer | 7,1 % | 63 750 |
| Trygve Bjørnstad | Person | Ordinære aksjer | 7,1 % | 63 750 |
| Rebel U2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 45 000 |
| André Evensen | Person | Ordinære aksjer | 4,6 % | 41 250 |
| Trond Olsen Hoem | Person | Ordinære aksjer | 4,6 % | 41 250 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/814329232/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814329232/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814329232",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FURSETGRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 38.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JACOB & JOWS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "814329232" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Ølsmia AS?
Er Ølsmia AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ølsmia AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ølsmia AS | BEDR | Produksjon av øl | Vestby | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Styre ↗ |
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2025 | Kapital ↗ |
| 28.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2023 | Styre ↗ |
| 21.2.2023 | Daglig leder ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/814329232/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814329232/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814329232",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "814329232" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ølsmia AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ølsmia AS sist endret?
Har Ølsmia AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Tor Lundsholt(Styrets leder)+Trygve Bjørnstad(Styremedlem)−Tor Lundsholt(Styremedlem)−Trygve Bjørnstad(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -15,5 % | 31,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 1,64 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/814329232/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814329232/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814329232",
"nace_code": "11.050",
"industry_count": 170,
"revenue": { "value": 1449084, "percentile": 0.5833 },
"operating_margin": { "value": -0.1486, "percentile": 0.312 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "814329232" })Spør AI-assistenten
Er Ølsmia AS blant de største selskapene innen produksjon av øl?
Hvor solid er Ølsmia AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ølsmia AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Ølsmia AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ølsmia AS?
Det er registrert 231 selskaper i Norge innen produksjon av øl, hvorav 25 i Oslo.
Er Ølsmia AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ølsmia AS et aktivt selskap?
Ølsmia AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Ølsmia AS?
Ølsmia AS driver innen produksjon av øl, med NACE-kode 11.050 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Industri: Produksjon av øl.
Hvem er daglig leder i Ølsmia AS?
Daglig leder i Ølsmia AS er Lars Kolstad Huse, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Ølsmia AS?
Største aksjonær i Ølsmia AS er Fursetgruppen AS med 38,3 % av aksjene, fulgt av Jacob & Jows AS (33,3 %) og Richard Tangen (7,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ølsmia AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,45 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var −307 850 kr ved årsslutt.
Hvor ligger Ølsmia AS?
Forretningsadressen til Ølsmia AS er Bernt Knudsens vei 39B, 1152, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.