Mva AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 128 097
- +33,4 %
Om Mva AS
Mva AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Mats Vidar Arnøy er styrets leder. I 2025 hadde Mva AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 128 097 kr. Egenkapitalen var 2,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mats Vidar Arnøy med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 26 innen andre egeninvesteringsselskaper i Narvik, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 714 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investering i aksjer og andeler i andre selskaper med økonomisk formål,samt kjøp og salg av varer og tjenester. Selskapet kan delta i annen økonomisk virksomhet
API og MCPGET /company/814151182
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814151182" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814151182",
"name": "MVA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NARVIK", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "814151182" })Spør AI-assistenten
Er Mva AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mva AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mva AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −14 142 kr | 128 097 kr | 2,67 mill kr | 2,60 mill kr | 71 265 kr |
| 2024 | 0 kr | −6 971 kr | 96 026 kr | 2,54 mill kr | 2,47 mill kr | 71 265 kr |
| 2023 | 0 kr | −9 260 kr | 134 721 kr | 2,40 mill kr | 2,37 mill kr | 29 417 kr |
| 2022 | 0 kr | −11 624 kr | −26 613 kr | 2,49 mill kr | 2,24 mill kr | 251 265 kr |
| 2021 | 0 kr | −1 200 kr | 238 277 kr | 2,41 mill kr | 2,27 mill kr | 141 265 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/814151182/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814151182/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814151182",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -14142, "net_profit": 128097, "equity": 2597722, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -6971, "net_profit": 96026, "equity": 2469625, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "814151182" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mva AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mva AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mva AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 12.09.2014Regnskapsfører
1Sist endret 12.09.2014API og MCPGET /company/814151182/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814151182/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814151182",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "814151182" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mva AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mva AS?
Hvem er regnskapsfører for Mva AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mats Vidar Arnøy | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/814151182/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814151182/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814151182",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "814151182" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mva AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Mva AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.10.2026 | Kapital ↗ |
| 8.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2025 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/814151182/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814151182/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814151182",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "814151182" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mva AS sist godkjent årsregnskap?
Har Mva AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Mva AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,3 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 12,24 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,9 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/814151182/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814151182/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814151182",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "814151182" })Spør AI-assistenten
Er Mva AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Mva AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Mva AS blant de 13714 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MVA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lindahl Investering AS | Narvik | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Narvik
1 000+ til i Narvik →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Mva AS
Hvor stor er bransjen Mva AS tilhører?
Mva AS er ett av 26 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Narvik, og ett av 13 763 på landsbasis.
Hvor lenge har Mva AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mva AS ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Mva AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mva AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Mva AS med?
Mva AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Investering i aksjer og andeler i andre selskaper med økonomisk formål,samt kjøp og salg av varer og tjenester.
Hvilken selskapsform har Mva AS?
Organisasjonsformen til Mva AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Mva AS?
Største aksjonær i Mva AS er Mats Vidar Arnøy med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Mva AS for i 2025?
I 2025 omsatte Mva AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 128 097 kr.
Hvor lønnsom er driften i Mva AS?
Driftsresultatet for 2025 var −14 142 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mva AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mva AS en egenkapital på 2,60 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 97,3 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.