Nordlys Vvs AS
Org.nr 813816962
Om Nordlys Vvs AS
Nordlys Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Sabedin Sadiki er daglig leder, og Sabedin Sadiki er styreleder. I 2025 hadde Nordlys Vvs AS en omsetning på 4,77 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 527 820 kr. Egenkapitalen var 491 629 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sabedin Sadiki med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 124 innen rørleggerarbeid i Lillestrøm, og ett av 4 970 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
VVS-arbeid, flislegging og alt som står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,77 mill kr | 536 182 kr | 527 820 kr | 1,24 mill kr | 491 629 kr | 743 589 kr |
| 2024 | 4,45 mill kr | 324 858 kr | 316 947 kr | 648 846 kr | −36 192 kr | 685 038 kr |
| 2023 | 3,74 mill kr | −34 490 kr | −48 887 kr | 377 137 kr | −353 139 kr | 730 276 kr |
| 2022 | 4,09 mill kr | −387 522 kr | −395 968 kr | 604 660 kr | −304 252 kr | 908 912 kr |
| 2021 | 5,56 mill kr | 75 816 kr | 65 436 kr | 876 954 kr | 91 716 kr | 785 238 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 52 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.06.2014Styre
1Sist endret 26.06.2014Regnskapsfører
1Sist endret 17.12.2016Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sabedin Sadiki | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.2.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 2.2.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.2.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+FRISIKT VEST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 37,3 % av driftsinntektene — 4,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 11,1 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 39,8 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,51 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 107,4 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,3 % | +1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,3 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 37,5 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,7 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Nordlys Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Nordlys Vvs AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nordlys Vvs AS?
Det er registrert 4 970 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 124 i Lillestrøm.
Er Nordlys Vvs AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 116 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Nordlys Vvs AS?
Nordlys Vvs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Nordlys Vvs AS?
Daglig leder i Nordlys Vvs AS er Sabedin Sadiki, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Nordlys Vvs AS?
Nordlys Vvs AS eies i hovedsak av Sabedin Sadiki (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Nordlys Vvs AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,77 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 491 629 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Nordlys Vvs AS?
Nordlys Vvs AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Nordlys Vvs AS?
Frisikt Vest AS er registrert som regnskapsfører for Nordlys Vvs AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.