Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sandvik & Habra AS

Org.nr 813537702
Omsetning
8,9 mill
+12,2 %
Resultat
259 699
7 års regnskap
Ansatte
6
Mer

Om Sandvik & Habra AS

Sandvik & Habra AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Ronny Torleif Sandvik er styrets leder. I 2025 hadde Sandvik & Habra AS en omsetning på 8,87 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 259 699 kr. Egenkapitalen var 104 290 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nye Kinsarvik Fruktutsalg AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 61 innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers i Bergen, og ett av 1 305 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (52 %).

Aktivitet

Detaljhandel med naturprodukter, helsekost og andre dagligvarer.

Formål

Virksomhet er handel. Medvirke i ander selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette.

API og MCPGET /company/813537702

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/813537702" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "813537702",
  "name": "SANDVIK & HABRA AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.270",
  "nace_desc": "Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers",
  "employees": 6,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "813537702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Bergen holder Sandvik & Habra AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Sandvik & Habra AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Sandvik & Habra AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +12,2 % fra 2024 · +46,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20258,87 mill kr356 118 kr259 699 kr2,05 mill kr104 290 kr1,95 mill kr
20247,91 mill kr−127 354 kr−125 756 kr1,87 mill kr92 070 kr1,78 mill kr
20237,06 mill kr−434 719 kr−383 511 kr2,35 mill kr28 245 kr2,33 mill kr
20226,01 mill kr−404 004 kr−355 658 kr2,27 mill kr68 745 kr2,20 mill kr
20216,04 mill kr−210 505 kr−198 250 kr2,02 mill kr106 086 kr1,91 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler2,05 mill kr
Anleggsmidler13 %264 770 krOmløpsmidler87 %1,78 mill kr
Egenkapital og gjeld2,05 mill kr
Innskutt egenkapital2 %50 000 krOpptjent egenkapital3 %54 290 krLangsiktig gjeld21 %420 671 krKortsiktig gjeld74 %1,52 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader8,52 mill kr
Finansinntekter642 kr
Finanskostnader23 812 kr
Netto finans−23 170 kr
Ordinært resultat før skatt332 948 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Rentekostnad til konsernselskaper
24 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/813537702/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/813537702/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "813537702",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 8872134,
      "operating_profit": 356118,
      "net_profit": 259699,
      "equity": 104290,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7909523,
      "operating_profit": -127354,
      "net_profit": -125756,
      "equity": 92070,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "813537702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Sandvik & Habra AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Sandvik & Habra AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Sandvik & Habra AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 02.06.2022
Styrets lederSignatur

Revisor

1Sist endret 25.04.2014
Revisor
repr. BJØRGVIN REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/813537702/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/813537702/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "813537702",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "813537702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Sandvik & Habra AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Sandvik & Habra AS?
  • List alle roller i Sandvik & Habra AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Nye Kinsarvik Fruktutsalg ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %50

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/813537702/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/813537702/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "813537702",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "NYE KINSARVIK FRUKTUTSALG AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "813537702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Sandvik & Habra AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sandvik & Habra AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sandvik & Habra AS eier Nye Kinsarvik Fruktutsalg AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sandvik & Habra ASBEDRDetaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellersBergen6

Kunngjøringer19

API og MCPGET /company/813537702/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/813537702/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "813537702",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "813537702" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Sandvik & Habra AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sandvik & Habra AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sandvik & Habra AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→6
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6→7
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i roller og styre
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 62,3 % av driftsinntektene — 5,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin4,0 %2,3 %
Resultatmargin2,9 %1,4 %
Egenkapitalandel5,1 %29,0 %
Likviditetsgrad1,171,51
Gjeldsgrad18,651,02
Egenkapitalrentabilitet249,0 %14,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+12,2 %+9,7 %
Omsetning per ansatt1,48 mill kr884 701,357 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad62,3 %57,3 %
Lønnskostnad15,9 %20,9 %
Annen driftskostnad17,7 %16,7 %
Avskrivninger0,0 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/813537702/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/813537702/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "813537702",
  "nace_code": "47.270",
  "industry_count": 622,
  "revenue": { "value": 8872134, "percentile": 0.8401 },
  "operating_margin": { "value": 0.0401, "percentile": 0.566 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "813537702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Sandvik & Habra AS blant de 622 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sandvik & Habra AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sandvik & Habra AS blant de største selskapene innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers?

Også på denne adressen

+45 til på samme adresse →

Ofte spurt om Sandvik & Habra AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sandvik & Habra AS?

Det er registrert 1 305 selskaper i Norge innen detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers, hvorav 61 i Bergen.

Er Sandvik & Habra AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 37 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Sandvik & Habra AS et aktivt selskap?

Sandvik & Habra AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Sandvik & Habra AS?

Sandvik & Habra AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem sitter i styret i Sandvik & Habra AS?

Ronny Torleif Sandvik er registrert som styreleder i Sandvik & Habra AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Sandvik & Habra AS?

Sandvik & Habra AS eies i hovedsak av Nye Kinsarvik Fruktutsalg AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Sandvik & Habra AS?

I 2025 omsatte Sandvik & Habra AS for 8,87 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 259 699 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sandvik & Habra AS?

Sandvik & Habra AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland