Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang
Aktivt selskap
Eierseksjonssameie

Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord

Org.nr 813295342

Om Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord

Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Trond Kvernmo er styrets leder. I 2021 hadde Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord en omsetning på 4,50 mill kr, en økning på 53 % fra 2020. Selskapet endte året med et underskudd på 477 396 kr. Egenkapitalen var −85 905 kr ved utgangen av 2021. Selskapet er ett av 49 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Nord-Aurdal, og ett av 47 054 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 149 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet og formål

Eierseksjonssameie.

Økonomi

Balanse

2021
Eiendeler1,56 mill kr
Anleggsmidler15 %232 243 krOmløpsmidler85 %1,33 mill kr
Egenkapital og gjeld1,56 mill kr
Opptjent egenkapital-6 %−85 905 krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld106 %1,65 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,98 mill kr
Finanskostnader638 kr
Netto finans−638 kr
Ordinært resultat før skatt−477 396 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20214,50 mill kr−476 758 kr−477 396 kr1,56 mill kr−85 905 kr1,65 mill kr
20202,94 mill kr−816 593 kr−816 378 kr1,17 mill kr391 490 kr782 070 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2021-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre10

Styre

8Sist endret 25.03.2026
Trond Kvernmo(f. 1966)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Eva Mjøvik(f. 1958)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 17.06.2021
Regnskapsfører
repr. REGNSKAPSBYRÅ ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 01.07.2021
Forretningsfører
repr. REGNSKAPSBYRÅ AS

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Eierseksjonssameiet Sanderstølen 6 NordAAFYNord-Aurdal

Kunngjøringer22

DatoKunngjøring
24.3.2026Styre
31.7.2025Styre
20.8.2024Styre
28.9.2023Styre
18.11.2022Styre
7.7.2022Godkjente årsregnskap
30.9.2021Styre
15.2.2021Styre
3.11.2020Vedtektsdato
3.11.2020Styre

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Anders Solberg(Styremedlem)Morten Kraabøl(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 110,1 % av driftsinntektene — 41,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2021Bransjemedian
Driftsmargin-10,6 %18,4 %
Resultatmargin-10,6 %10,1 %
Egenkapitalandel-5,5 %33,2 %
Likviditetsgrad0,816,08
Omsetningsvekst (siste år)+53,0 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2021Bransjemedian
Annen driftskostnad110,1 %68,2 %
Avskrivninger0,5 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord

Hvor stor er bransjen Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord tilhører?

Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord er ett av 49 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Nord-Aurdal, og ett av 47 054 på landsbasis.

Hvor lenge har Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord eksistert sammenlignet med bransjen?

Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord lå på −10,6 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord?

Organisasjonsformen til Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.

Hvem er styreleder i Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord?

Styrets leder i Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord er Trond Kvernmo. Styret har totalt 8 registrerte medlemmer.

Hva omsatte Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord for i 2021?

Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord hadde i 2021 en omsetning på 4,50 mill kr og et underskudd på 477 396 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor holder Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord til?

Eierseksjonssameiet Sanderstølen 60 Nord holder til i Sanderstølen, 2923, TISLEIDALEN, i Nord-Aurdal kommune i Innlandet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet