Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS
- Omsetning
- 149 620
- 2025
- Resultat
- 605 205
- 7 års regnskap
Om Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS
Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS er registrert som kommandittselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjørn Tore Hagness er styrets leder. I 2025 hadde Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS en omsetning på 149 620 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 605 205 kr. Egenkapitalen var 4,97 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 371 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bærum, og ett av 14 374 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Eie, utvikle og selge eiendom.
API og MCPGET /company/812825402
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812825402" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812825402",
"name": "UTSIKTEN-GAMLEGRENDÅSEN NORD KS",
"org_form": "KS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "812825402" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bærum holder Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −99,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 149 620 kr | 74 810 kr | 605 205 kr | 5,12 mill kr | 4,97 mill kr | 159 153 kr |
| 2024 | 0 kr | −90 017 kr | −32 427 kr | 4,79 mill kr | 4,36 mill kr | 426 854 kr |
| 2023 | 0 kr | −136 322 kr | −87 110 kr | 5,40 mill kr | 4,39 mill kr | 1,01 mill kr |
| 2022 | 2,80 mill kr | 480 938 kr | 533 375 kr | 5,47 mill kr | 4,48 mill kr | 994 248 kr |
| 2021 | 25,19 mill kr | 6,68 mill kr | 6,68 mill kr | 27,41 mill kr | 4,48 mill kr | 22,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,2 mill kr (63 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9 200 kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 350 000 kr
API og MCPGET /company/812825402/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812825402/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812825402",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 149620, "operating_profit": 74810, "net_profit": 605205, "equity": 4965668, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -90017, "net_profit": -32427, "equity": 4360463, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "812825402" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 02.12.2013Komplementar
1Sist endret 02.12.2013API og MCPGET /company/812825402/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812825402/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812825402",
"roles": [
{ "role_type": "Komplementar", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "812825402" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
List alle roller i Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Bærum | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.11.2023 | Revisor ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2023 | Revisor ↗ |
| 15.11.2022 | Revisor ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/812825402/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812825402/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812825402",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "812825402" })Spør AI-assistenten
Når ble Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS sist godkjent årsregnskap?
Har Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,9 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 32,20 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,2 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/812825402/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812825402/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812825402",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13684,
"revenue": { "value": 149620, "percentile": 0.6284 },
"operating_margin": { "value": 0.5, "percentile": 0.7686 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "812825402" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS blant de 13684 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+68 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
Det er registrert 14 374 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 371 i Bærum.
Er Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 519 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS et aktivt selskap?
Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS er et aktivt selskap registrert som Kommandittselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
Bjørn Tore Hagness er registrert som styreleder i Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
I 2025 omsatte Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS for 149 620 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 605 205 kr.
Hva er driftsresultatet til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
I 2025 hadde Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS et driftsresultat på 74 810 kr.
Hvor solid er balansen til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
Egenkapitalen i Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS var 4,97 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 96,9 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS?
Forretningsadressen til Utsikten-Gamlegrendåsen Nord KS er Lysaker torg 8, 1366, LYSAKER i Bærum kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.