Rustabakken 2 Borettslag
Org.nr 812656422
Om Rustabakken 2 Borettslag
Rustabakken 2 Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Jaroslaw Sobon er styrets leder. I 2025 hadde Rustabakken 2 Borettslag en omsetning på 9,09 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,04 mill kr. Egenkapitalen var 12,57 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 889 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger, og ett av 46 975 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 090 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,09 mill kr | 7,24 mill kr | 4,04 mill kr | 159,32 mill kr | 12,57 mill kr | 146,75 mill kr |
| 2024 | 9,14 mill kr | 7,56 mill kr | 4,05 mill kr | 158,67 mill kr | 8,52 mill kr | 150,14 mill kr |
| 2023 | 8,87 mill kr | 6,15 mill kr | 3,52 mill kr | 158,04 mill kr | 4,48 mill kr | 153,57 mill kr |
| 2022 | 3,18 mill kr | 656,10K kr | −469,27K kr | 158,21 mill kr | 959,17K kr | 157,26 mill kr |
| 2021 | 2,55 mill kr | 881,81K kr | 109,67K kr | 158,57 mill kr | 1,43 mill kr | 157,14 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 19.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.08.2016Revisor
1Sist endret 30.08.2016Forretningsfører
1Sist endret 11.11.2013Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rustabakken 2 Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Stavanger | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.6.2026 | Styre ↗ |
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2026 | Styre ↗ |
| 5.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.8.2025 | Styre ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2024 | Styre ↗ |
| 8.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Gunnar Torbjørn Feed(Styremedlem)−Cato Hoff(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Cato Hoff(Styremedlem)+Jaroslaw Sobon(Styrets leder)−Cato Hoff(Styrets leder)−Jaroslaw Sobon(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 19,0 % av driftsinntektene — 49,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 79,7 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 44,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 7,9 % | 33,2 % |
| Likviditetsgrad | 7,56 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 11,68 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,2 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,3 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 19,0 % | 68,3 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1074 til på samme adresse →Ofte spurt om Rustabakken 2 Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rustabakken 2 Borettslag?
Det er registrert 46 975 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 1 889 i Stavanger.
Er Rustabakken 2 Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 090 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Rustabakken 2 Borettslag?
Rustabakken 2 Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Rustabakken 2 Borettslag?
Rustabakken 2 Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hva er omsetningen til Rustabakken 2 Borettslag?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,09 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 12,57 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Rustabakken 2 Borettslag?
Egenkapitalen i Rustabakken 2 Borettslag var 12,57 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 7,9 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rustabakken 2 Borettslag?
Rustabakken 2 Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Rustabakken 2 Borettslag?
Forretningsadressen til Rustabakken 2 Borettslag er Zetlitzveien 2, 4017, STAVANGER i Stavanger kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Rustabakken 2 Borettslag?
Organisasjonsnummeret til Rustabakken 2 Borettslag er 812 656 422. Selskapet er registrert som Borettslag, med registreringsdato 11.11.2013.
Hvem er revisor for Rustabakken 2 Borettslag?
Rustabakken 2 Borettslag bruker Bate Boligbyggelag som regnskapsfører og Kpmg AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.