Oppdal Graving Og Transport AS
- Omsetning
- 17,8 mill
- +10,1 %
- Resultat
- −279 032
- −208,3 %
Om Oppdal Graving Og Transport AS
Oppdal Graving Og Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Arild Riise Falksete er daglig leder, og Arild Riise Falksete er styreleder. I 2025 hadde Oppdal Graving Og Transport AS en omsetning på 17,76 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 279 032 kr. Egenkapitalen var −1,76 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arild Riise Falksete med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen grunnarbeid i Oppdal, og ett av 12 733 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Entreprenørvirksomhet og tjenester innen graving og transport.
Formål
Entreprenørvirksomhet innen graving og transport, samt andre forretningsområder som naturlig faller sammen med dette. Investeringer i andre selskaper og virksomheter.
API og MCPGET /company/812288962
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812288962" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812288962",
"name": "OPPDAL GRAVING OG TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "812288962" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Oppdal Graving Og Transport AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Oppdal Graving Og Transport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oppdal holder Oppdal Graving Og Transport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,1 % fra 2024 · +16,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,76 mill kr | 284 702 kr | −279 032 kr | 3,61 mill kr | −1,76 mill kr | 5,37 mill kr |
| 2024 | 16,13 mill kr | 898 234 kr | 257 729 kr | 6,33 mill kr | −1,48 mill kr | 7,81 mill kr |
| 2023 | 17,29 mill kr | −823 912 kr | −1,32 mill kr | 5,62 mill kr | −1,74 mill kr | 7,36 mill kr |
| 2022 | 17,93 mill kr | 456 706 kr | 176 500 kr | 7,08 mill kr | −413 460 kr | 7,49 mill kr |
| 2021 | 15,24 mill kr | −320 369 kr | −504 380 kr | 4,56 mill kr | −589 960 kr | 5,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/812288962/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812288962/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812288962",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17763079,
"operating_profit": 284702,
"net_profit": -279032,
"equity": -1759584,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16132216,
"operating_profit": 898234,
"net_profit": 257729,
"equity": -1480552,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "812288962" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Oppdal Graving Og Transport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Oppdal Graving Og Transport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Oppdal Graving Og Transport AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.09.2025Styre
2Sist endret 05.11.2021Regnskapsfører
1Sist endret 13.08.2026Revisor
1Sist endret 16.07.2015API og MCPGET /company/812288962/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812288962/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812288962",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "812288962" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Oppdal Graving Og Transport AS?
List alle roller i Oppdal Graving Og Transport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Oppdal Graving Og Transport AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Kurt Engelsjordhadde 50 %
- Arild Riise Falksete50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arild Riise Falksete | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 20 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/812288962/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812288962/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812288962",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "812288962" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Oppdal Graving Og Transport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Oppdal Graving Og Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oppdal Graving Og Transport AS | BEDR | Grunnarbeid | Oppdal | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 24.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2021 | Signatur ↗ |
| 5.11.2021 | Styre ↗ |
| 5.11.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/812288962/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812288962/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812288962",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-24", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "812288962" })Spør AI-assistenten
Når ble Oppdal Graving Og Transport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Oppdal Graving Og Transport AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Oppdal Graving Og Transport AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Nordre Industrivegen 14→Båggåstrondvegen 241Postnummer:7340→7344
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 40,6 % av driftsinntektene — 14,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -1,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | -48,7 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,31 | 1,55 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,6 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 23,9 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 33,0 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/812288962/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812288962/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812288962",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 17763079, "percentile": 0.8563 },
"operating_margin": { "value": 0.016, "percentile": 0.4043 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "812288962" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Oppdal Graving Og Transport AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Oppdal Graving Og Transport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Oppdal Graving Og Transport AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Oppdal Graving Og Transport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Oppdal Graving Og Transport AS?
Det er registrert 12 733 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 28 i Oppdal.
Er Oppdal Graving Og Transport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Oppdal Graving Og Transport AS et aktivt selskap?
Oppdal Graving Og Transport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Oppdal Graving Og Transport AS?
Oppdal Graving Og Transport AS driver innen grunnarbeid, med NACE-kode 43.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Entreprenørvirksomhet og tjenester innen graving og transport.
Hvem er daglig leder i Oppdal Graving Og Transport AS?
Daglig leder i Oppdal Graving Og Transport AS er Arild Riise Falksete, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Oppdal Graving Og Transport AS?
Største aksjonær i Oppdal Graving Og Transport AS er Arild Riise Falksete med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Oppdal Graving Og Transport AS?
I 2025 omsatte Oppdal Graving Og Transport AS for 17,76 mill kr, opp 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 279 032 kr.
Hva er driftsresultatet til Oppdal Graving Og Transport AS?
I 2025 hadde Oppdal Graving Og Transport AS et driftsresultat på 284 702 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,6 %.
Hvor solid er balansen til Oppdal Graving Og Transport AS?
Egenkapitalen i Oppdal Graving Og Transport AS var −1,76 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −48,7 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Oppdal Graving Og Transport AS?
Forretningsadressen til Oppdal Graving Og Transport AS er Båggåstrondvegen 241, 7344, OPPDAL i Oppdal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.