Hårgalleriet Fagernes AS
- Omsetning
- 5,3 mill
- +0,2 %
- Resultat
- 167 270
- −67 %
- Ansatte
- 6
Om Hårgalleriet Fagernes AS
Hårgalleriet Fagernes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Skjønnhetspleie. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Hilde Merete Øverstuen er daglig leder, og Anita Bredesen er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen skjønnhetspleie i Nord-Aurdal, og ett av 6 557 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Skjønnhets og hårpleievirksomhet.
Formål
Utøve skjønnhets- og hårpleievirksomhet, og hva dermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Stabil omsetning på 5M kr plasserer virksomheten blant de beste 10% i bransjen målt på inntekter, til tross for kun 6 ansatte — et tegn på høy produktivitet per hode sammenlignet med konkurrentene. En egenkapitalandel godt over bransjesnittet og begrenset gjeld på 849K kr gir solid finansiell robusthet for en liten aktør i Valdres-regionen. Driftsmargin over snittet i en bransje med 977 registrerte selskaper antyder god kostnadskontroll og en lojal kundebase i lokalmarkedet.
API og MCPGET /company/812130692
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812130692" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812130692",
"name": "HÅRGALLERIET FAGERNES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.220",
"nace_desc": "Skjønnhetspleie",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "812130692" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nord-Aurdal holder Hårgalleriet Fagernes AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hårgalleriet Fagernes AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hårgalleriet Fagernes AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,2 % fra 2024 · +12,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,31 mill kr | 156 242 kr | 167 270 kr | 2,04 mill kr | 1,20 mill kr | 848 906 kr |
| 2024 | 5,30 mill kr | 574 807 kr | 506 835 kr | 2,61 mill kr | 1,73 mill kr | 883 223 kr |
| 2023 | 5,11 mill kr | 378 268 kr | 335 730 kr | 2,54 mill kr | 1,22 mill kr | 1,32 mill kr |
| 2022 | 4,67 mill kr | 283 446 kr | 235 275 kr | 2,29 mill kr | 1,39 mill kr | 901 224 kr |
| 2021 | 4,73 mill kr | 695 668 kr | 551 095 kr | 2,32 mill kr | 1,55 mill kr | 771 072 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/812130692/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812130692/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812130692",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5314000,
"operating_profit": 156242,
"net_profit": 167270,
"equity": 1195485,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5303275,
"operating_profit": 574807,
"net_profit": 506835,
"equity": 1728215,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "812130692" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Hårgalleriet Fagernes AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hårgalleriet Fagernes AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hårgalleriet Fagernes AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 27.06.2013Styre
4Sist endret 27.06.2013Regnskapsfører
1Sist endret 28.11.2019API og MCPGET /company/812130692/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812130692/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812130692",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "812130692" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hårgalleriet Fagernes AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hårgalleriet Fagernes AS?
Hvem er regnskapsfører for Hårgalleriet Fagernes AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anita Bredesen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 25 |
| Hilde Merete Øverstuen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 25 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/812130692/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812130692/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812130692",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "812130692" })Spør AI-assistenten
Er Hårgalleriet Fagernes AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hårgalleriet Fagernes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hårgalleriet Fagernes AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hårgalleriet Fagernes AS | BEDR | Skjønnhetspleie | Nord-Aurdal | 6 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/812130692/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812130692/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812130692",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "812130692" })Spør AI-assistenten
Når ble Hårgalleriet Fagernes AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hårgalleriet Fagernes AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hårgalleriet Fagernes AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 75,1 % av driftsinntektene — 24,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 58,5 % | 16,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,39 | 1,15 |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 1,43 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,0 % | 13,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,2 % | +1,8 % |
| Omsetning per ansatt | 885 666,667 kr | 638 923,833 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,2 % | 21,3 % |
| Lønnskostnad | 75,1 % | 50,6 % |
| Annen driftskostnad | 10,6 % | 22,5 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/812130692/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/812130692/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "812130692",
"nace_code": "96.220",
"industry_count": 995,
"revenue": { "value": 5314000, "percentile": 0.9286 },
"operating_margin": { "value": 0.0294, "percentile": 0.5874 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "812130692" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hårgalleriet Fagernes AS blant de 995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hårgalleriet Fagernes AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hårgalleriet Fagernes AS blant de største selskapene innen skjønnhetspleie?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Hårgalleriet Fagernes AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hårgalleriet Fagernes AS?
Det er registrert 6 557 selskaper i Norge innen skjønnhetspleie, hvorav 4 i Nord-Aurdal.
Er Hårgalleriet Fagernes AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 104 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hårgalleriet Fagernes AS?
Hårgalleriet Fagernes AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hårgalleriet Fagernes AS?
Daglig leder i Hårgalleriet Fagernes AS er Hilde Merete Øverstuen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Hårgalleriet Fagernes AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Anita Bredesen største eier i Hårgalleriet Fagernes AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Hilde Merete Øverstuen med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Hårgalleriet Fagernes AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,31 mill kr. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hårgalleriet Fagernes AS?
Hårgalleriet Fagernes AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Hårgalleriet Fagernes AS?
Forretningsadressen til Hårgalleriet Fagernes AS er Jernbanevegen 6, 2900, FAGERNES i Nord-Aurdal kommune.
Er Hårgalleriet Fagernes AS registrert i MVA-registeret?
Hårgalleriet Fagernes AS er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.