Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Valløveien 62 AS

Org.nr 811756172
Omsetning
2,3 mill
+2,4 %
Resultat
1,1 mill
−0,4 %
Mer

Om Valløveien 62 AS

Valløveien 62 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Magne Søvde er styrets leder. I 2025 hadde Valløveien 62 AS en omsetning på 2,29 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,14 mill kr. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tolvsrød Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 029 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tønsberg, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Investering i, utleie og drift av fast eiendom.

Formål

Investering i, utleie og drift av fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelser i andre selskaper.

API og MCPGET /company/811756172

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/811756172" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "811756172",
  "name": "VALLØVEIEN 62 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "811756172" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Tønsberg holder Valløveien 62 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Valløveien 62 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Valløveien 62 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +19,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,29 mill kr1,48 mill kr1,14 mill kr6,10 mill kr1,92 mill kr4,18 mill kr
20242,24 mill kr1,48 mill kr1,14 mill kr6,39 mill kr1,95 mill kr4,44 mill kr
20232,14 mill kr1,46 mill kr1,11 mill kr6,63 mill kr1,97 mill kr4,65 mill kr
20222,00 mill kr1,35 mill kr1,01 mill kr7,14 mill kr1,99 mill kr5,14 mill kr
20211,92 mill kr1,28 mill kr963 419 kr6,97 mill kr2,01 mill kr4,96 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler6,10 mill kr
Anleggsmidler85 %5,21 mill krOmløpsmidler15 %887 048 kr
Egenkapital og gjeld6,10 mill kr
Innskutt egenkapital0 %18 000 krOpptjent egenkapital31 %1,90 mill krKortsiktig gjeld25 %1,52 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader813 202 kr
Netto finans−15 571 kr
Ordinært resultat før skatt1,46 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
2,8 mill kr (46 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
1,5 mill kr (25 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
220 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/811756172/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/811756172/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "811756172",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2290204,
      "operating_profit": 1477002,
      "net_profit": 1139914,
      "equity": 1920290,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2236527,
      "operating_profit": 1483207,
      "net_profit": 1144687,
      "equity": 1948293,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "811756172" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Valløveien 62 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Valløveien 62 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valløveien 62 AS de siste årene.

Roller og styre5

Styre

4Sist endret 01.09.2020
Magne Søvde(f. 1978)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Tor Johansen(f. 1967)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 05.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/811756172/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/811756172/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "811756172",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "811756172" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Valløveien 62 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Valløveien 62 AS?
  • List alle roller i Valløveien 62 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Tolvsrød Eiendom ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/811756172/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/811756172/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "811756172",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "TOLVSRØD EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "811756172" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Valløveien 62 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Valløveien 62 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Valløveien 62 AS eier Tolvsrød Eiendom AS, og hvem eier resten?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Valløveien 62 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomTønsberg−

Kunngjøringer29

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/811756172/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/811756172/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "811756172",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-02", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "811756172" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Valløveien 62 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Valløveien 62 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Valløveien 62 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
  3. Endring i roller og styre
    +TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 30,7 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin64,5 %42,3 %
Resultatmargin49,8 %17,1 %
Egenkapitalandel31,5 %37,0 %
Likviditetsgrad0,581,76
Gjeldsgrad2,181,06
Egenkapitalrentabilitet59,4 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad30,7 %19,2 %
Avskrivninger4,8 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/811756172/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/811756172/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "811756172",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 2290204, "percentile": 0.76 },
  "operating_margin": { "value": 0.6449, "percentile": 0.7568 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "811756172" })

Spør AI-assistenten

  • Er Valløveien 62 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Valløveien 62 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valløveien 62 AS på i bransjen?

Folk spør om Valløveien 62 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valløveien 62 AS?

Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 029 i Tønsberg.

Er Valløveien 62 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 134 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Valløveien 62 AS i Enhetsregisteret?

Valløveien 62 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Valløveien 62 AS?

Valløveien 62 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering i, utleie og drift av fast eiendom.

Hvem eier Valløveien 62 AS?

Valløveien 62 AS eies i hovedsak av Tolvsrød Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Valløveien 62 AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,29 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Valløveien 62 AS?

I 2025 hadde Valløveien 62 AS et driftsresultat på 1,48 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 64,5 %.

Hvem er revisor for Valløveien 62 AS?

Cedra Norge AS er registrert som revisor for Valløveien 62 AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold