Trk Group AS
Investorportefølje (2025) — 101 selskaperSe historiske investeringer →
Trk Group AS er registrert som aksjonær i 99 norske selskaper i siste årgang av aksjonærregisteret, med eierhistorikk tilbake til 2015. Porteføljen er konsentrert om dataprogrammeringstjenester og annen teknisk konsulentvirksomhet, med tyngdepunkt i Oslo. Porteføljeselskapene har til sammen 730 ansatte, og eierandelsvektet omsetning er 14,68 mill kr. 20 av selskapene er lønnsomme, og 1 lyser ut stillinger. 3 av porteføljeselskapene er konkurs eller under avvikling.
Se selskapsprofilAI-sammendrag
Bred teknologiportefølje på 100 selskaper med sterk konsentrasjon mot dataprogrammering og IT-konsulentvirksomhet, som til sammen utgjør majoriteten av investeringene. Med en gjennomsnittlig eierandel på kun 2 % er dette primært en minoritetsinvestor som sprer eksponering bredt fremfor å ta operative kontrollposisjoner, og de største enkeltpostene — blant annet i Kindly AS og Hyron AS — reflekterer en tydelig satsing på norske tech-startups og SaaS-selskaper. Den samlede porteføljeomsetningen på 1,6 mrd. kr er relativt beskjeden gitt porteføljestørrelsen, noe som indikerer at mange av selskapene er tidligfase eller lavomsetning.
Investeringer over tid
Porteføljesignaler
Hva porteføljeselskapene til Trk Group AS faktisk gjør, av 101 selskaper (siste år).
- Lønnsomme selskaper20 av 101
- Majoritetseid (>50 %)0 av 101
- Mottar offentlig støtte78 av 101
- Har patent eller varemerke56 av 101
- Vinner offentlige anbud7 av 101
- Lyser ut stillinger1 av 101
- Konkurs eller avvikling3 av 101
Sektorfordeling
Topp bransjer i porteføljen
Geografisk fordeling
Hvor selskapene er registrert
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Telescopeco AS | Oslo | 0.8 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Katapult Seed Fund 1 AS | Oslo | 0.8 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Norwegian Mycelium AS | Oslo | 0.8 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Diffia AS | Oslo | 0.8 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Intoto AS | Kvinesdal | 0.8 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Veira AS | Oslo | 0.7 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Campanyon AS | Oslo | 0.7 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Plyo AS | Oslo | 0.7 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sanity Holding AS | Oslo | 0.7 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Verji Tech AS | Karmøy | 0.7 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| 7analytics AS | Bergen | 0.6 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Patientguide AS | Hamar | 0.6 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Fundingpartner Group AS | Oslo | 0.6 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Take Take Take AS | Oslo | 0.6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Curipod AS | Oslo | 0.6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Attensi Holding AS | Oslo | 0.6 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Bsafe Group AS | Tønsberg | 0.6 % | 2016 | 2025 | Inaktiv |
| Ankerdb AS | Oslo | 0.6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Pre Diagnostics AS | Oslo | 0.6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Artifik AS | Oslo | 0.6 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Energi.ai AS | Oslo | 0.6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Starflow AS | Stavanger | 0.6 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Pictorytale AS | Kristiansand | 0.5 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Cavai AS | Oslo | 0.5 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Nomono AS | Trondheim | 0.5 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Laiout AS | Oslo | 0.4 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Pitch40 AS | Oslo | 0.4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Rebil Holding AS | Oslo | 0.4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Soil Steam International AS | Sandefjord | 0.4 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Wittario AS | Moss | 0.4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Sport Ai AS | Oslo | 0.3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Receipts AS | Namsos | 0.3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Ludenso AS | Oslo | 0.3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Noa Midco AS | Oslo | 0.3 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Polaris Eiendom AS | Tromsø | 0.3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Vilje Bionics AS | Oslo | 0.2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Skyfri Group AS | Oslo | 0.2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Huddly AS | Oslo | 0.2 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Gateway.fm AS | Stavanger | 0.2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Kezzler AS | Oslo | 0.2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Exact Therapeutics AS | Oslo | 0.2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Farmforce AS | Oslo | 0.2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Trondheim Areal Invest AS | Oslo | 0.2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Dele Health Tech AS | Vefsn | 0.1 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Eventum Norge AS | Oslo | 0.1 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Core Equity Fund I AS | Oslo | 0.1 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Smart Ocean AS | Grimstad | 0.1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Easee AS | Stavanger | 0.1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Otovo ASA | Oslo | 0.0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Evoy AS | Kinn | 0.0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Selskapseiere i samme bransjer og kommuner
Selskaper med eierandeler i samme bransjer eller kommuner som denne porteføljen.
- 255 selskaperNordea Bank Abp53 i samme bransje · 177 i samme kommune
- 248 selskaperDanske Bank A/s48 i samme bransje · 179 i samme kommune
- 215 selskaperSkandinaviska Enskilda Banken Ab50 i samme bransje · 165 i samme kommune
- 275 selskaperAvanza Bank Ab46 i samme bransje · 166 i samme kommune
- 283 selskaperNordnet Bank Ab47 i samme bransje · 164 i samme kommune
- 205 selskaperRagde Eiendom AS7 i samme bransje · 204 i samme kommune
- 213 selskaperSvenska Handelsbanken Ab46 i samme bransje · 163 i samme kommune
- 186 selskaperSwedbank Ab41 i samme bransje · 155 i samme kommune
Folk spør om Trk Group AS
Hvilke selskaper eier Trk Group AS?
Trk Group AS er registrert som aksjonær i 101 norske selskaper, ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025. Hele porteføljen listes på denne siden.
Hvor har Trk Group AS størst eierandel?
Trk Group AS eier 0,8 % av Telescopeco AS — den største enkeltposten i porteføljen.
Hvor i Norge investerer Trk Group AS?
Selskapene i porteføljen til Trk Group AS er hovedsakelig hjemmehørende i Oslo, Stavanger og Bærum.
Hvor stor er porteføljen til Trk Group AS?
Vektet etter eierandel står porteføljen til Trk Group AS for en omsetning på 14,68 mill kr, og selskapene har til sammen 730 ansatte.
Hvor lenge har Trk Group AS vært aksjonær?
Trk Group AS har vært registrert som aksjonær siden 2015, som er det første året med data i Skatteetatens aksjonærregister for denne eieren.