Varmefokus AS
- Omsetning
- 541 968
- −72,4 %
- Resultat
- −97 314
- −228,1 %
Om Varmefokus AS
Varmefokus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestby, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Selskapet er under avvikling. Olav Baalsrud Svoor er styrets leder. I 2025 hadde Varmefokus AS en omsetning på 541 968 kr, en nedgang på 72 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 97 314 kr. Egenkapitalen var 97 089 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Olav Baalsrud Svoor med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen rørleggerarbeid i Vestby, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Salg, montering og service av varmepumper og AC anlegg og alt som faller naturlig under dette.
API og MCPGET /company/997894820
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997894820" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997894820",
"name": "VARMEFOKUS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTBY", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997894820" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Varmefokus AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Varmefokus AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vestby holder Varmefokus AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −72,4 % fra 2024 · −63,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 541 968 kr | −92 064 kr | −97 314 kr | 321 425 kr | 97 089 kr | 224 335 kr |
| 2024 | 1,97 mill kr | 95 534 kr | 75 986 kr | 662 139 kr | 194 403 kr | 467 736 kr |
| 2023 | 1,80 mill kr | 10 560 kr | 492 kr | 657 932 kr | 140 346 kr | 517 589 kr |
| 2022 | 2,53 mill kr | 3 977 kr | 2 986 kr | 813 455 kr | 117 952 kr | 695 503 kr |
| 2021 | 1,47 mill kr | 16 347 kr | 12 209 kr | 433 306 kr | 114 966 kr | 318 340 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/997894820/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997894820/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997894820",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 541968, "operating_profit": -92064, "net_profit": -97314, "equity": 97089, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1966610, "operating_profit": 95534, "net_profit": 75986, "equity": 194403, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997894820" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Varmefokus AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Varmefokus AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Varmefokus AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 08.02.2012API og MCPGET /company/997894820/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997894820/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997894820",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997894820" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Varmefokus AS?
List alle roller i Varmefokus AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Varmefokus AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Olav Baalsrud Svoor | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997894820/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997894820/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997894820",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997894820" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Varmefokus AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Varmefokus AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Varmefokus AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Vestby | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2026 | Oppløsning ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997894820/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997894820/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997894820",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997894820" })Spør AI-assistenten
Når leverte Varmefokus AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Varmefokus AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Varmefokus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 30,2 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,82 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 2,31 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -100,2 % | 15,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997894820/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997894820/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997894820",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 541968, "percentile": 0.2662 },
"operating_margin": { "value": -0.1699, "percentile": 0.0856 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997894820" })Spør AI-assistenten
Er Varmefokus AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Varmefokus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Varmefokus AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Varmefokus AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Varmefokus AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 22 i Vestby.
Er Varmefokus AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 145 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Varmefokus AS konkurs?
Varmefokus AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Varmefokus AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Varmefokus AS?
Varmefokus AS eies i hovedsak av Olav Baalsrud Svoor (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Varmefokus AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 541 968 kr, ned 72 % fra 2024. Egenkapitalen var 97 089 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Varmefokus AS?
I 2025 hadde Varmefokus AS et driftsresultat på −92 064 kr.
Hvor solid er balansen til Varmefokus AS?
Egenkapitalen i Varmefokus AS var 97 089 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 30,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Varmefokus AS?
Varmefokus AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.