Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA
Org.nr 990668671
Om Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA
Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Øksnes, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Torbjørn Toivo Lahti er daglig leder, og Torbjørn Toivo Lahti er styreleder. Selskapet er ett av 16 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Øksnes, og ett av 12 829 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
For å ivareta felles interesser på gnr. 76, Stengelvåg, dannes Strengelvåg og Vedhøggan Utmarkslag SA. Samtlige eiere av bruk under gården Stengelvåg med andeler i rettigheter som tilligger gården, som eiendomsrett, bruksrett m.v., er i kraft av sine respektive rettigheter medlemmer av utmarkslaget. Utmarkslaget har som formål å administrere de ulike rettigheter til beste for rettighetshaverne og at bruken av rettighetene utøves slik at disse ikke forringes.
Formål
Administrere de ulike rettigheter til beste for rettighetshaverne og at bruken av rettighetene utøves slik at de ikke forringes. Foretakets primære oppgave er å administrere de rettigheter som er behandlet og beskrevet i rettsutgreiingssak, sak 1/76 ved Lofoten og Vesterålen jordskifterett.
Tilgjengelig data
Økonomi
Det er ikke publisert regnskapstall for Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA. Tallene vises her dersom selskapet leverer årsregnskap til Brønnøysundregistrene.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 25.08.2025Styre
8Sist endret 18.06.2026Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Styre ↗ |
| 24.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.8.2025 | Styre ↗ |
| 25.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 20.7.2023 | Styre ↗ |
| 27.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2022 | Styre ↗ |
| 27.7.2022 | Daglig leder ↗ |
| 9.3.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Alf Kristian Amundsen(Styremedlem)+Anne Andreassen(Varamedlem)+Tom Arne Hellesvik(Varamedlem)−Alf Kristian Amundsen(Varamedlem)−Einar Inge Breivik(Varamedlem)−Theodor Martin Reinholdt Lind(Styremedlem)
Lignende selskaper
AIOgså i Øksnes
+977 til i Øksnes →Ofte spurt om Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Det er registrert 12 829 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 16 i Øksnes.
Er Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1987, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 78 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA et aktivt selskap?
Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA driver innen eiendomsforvaltning på oppdrag, med NACE-kode 68.320 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: For å ivareta felles interesser på gnr.
Hvilken selskapsform har Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem er daglig leder i Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Daglig leder i Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA er Torbjørn Toivo Lahti, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Torbjørn Toivo Lahti er registrert som styreleder i Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvor ligger Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Forretningsadressen til Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA er C/O Torbjørn Toivo Lahti Strengelvågveien 54, 8430, MYRE i Øksnes kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA?
Organisasjonsnummeret til Strengelvåg Og Vedhøggan Utmarkslag SA er 990 668 671. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 20.12.2006.