Hopp til innhold
Følg sokfirma.no på LinkedIn.Følg oss
Aktivt selskap
Kommunalt foretak

Ingebrigt Davik-Huset Haram KF

Org.nr 989434306

www.idhuset.no

Om Ingebrigt Davik-Huset Haram KF

Ingebrigt Davik-Huset Haram KF er registrert som kommunalt foretak med forretningsadresse i Haram, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Dagaktivitetstilbud for barn. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Kjetil Heggdal er daglig leder, og Arild Eiken er styreleder.

Aktivitet

Kulturhus som arrangerar konsertar, teater, foredrag, kino, møter og selskap.

Formål

Føretaket sitt føremål er å forvalte Ingebrigt Davik-huset med tilliggande areal. Ha ansvar for aktivitet/drift av aktivitetar og kulturtilbod i kulturhuset. Gjere Ingebrigt Davik-huset til eit kvardagshus som er med på å styrke kulturaktiviteten i heile kommunen. Utvikle større breidde, mangfald og variasjon i kulturuttrykka i kommunen. Skape infrastruktur som gir nye moglegheitar for næringsliv, kulturliv og andre i kommunen. All verksemd i bygget skal vere open for all lovleg kultur- og organisasjonsverksemd. Ingen må stengast ute pga. religiøse, sosiale eller politiske omsyn. Føretaket har ikkje erverv som føremål. Overskot skal gå til å betre kulturtilbodet i samsvar med føremålet.

AI-sammendrag

Eit kommunalt føretak med berre 6 tilsette forvaltar eit lokalt kulturhus og driv aktivitetstilbod i Haram kommune, med klare røter tilbake til 2006. Styret på 10 medlemmer er uvanleg stort relativt til den vesle organisasjonen, noko som speglar den politiske og lokalmiljømessige forankringa som pregar kommunale føretak. Fire kunngjøringar dei siste to åra tyder på jamn administrativ aktivitet, men den avgrensa storleiken gjer verksemda sårbar for nøkkelpersontap og endringar i kommunale løyvingar.

Roller og styre13

Daglig leder

1Sist endret 05.09.2016
Daglig leder

Styre

10Sist endret 23.12.2025
Arild Eiken(f. 1968)
Styrets leder
Nestleder
Styremedlem
Styremedlem
Styremedlem

Revisor

1Sist endret 12.02.2020
Revisor
repr. MØRE OG ROMSDAL REVISJON SAIkke registrert i RevisorregisteretVis revisor-profil →

Eierkommune

1Sist endret 17.12.2024
Eierkommune
repr. HARAM KOMMUNE

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ingebrigt Davik-Huset Haram KFBEDRDagaktivitetstilbud for barnHaram6

Kunngjøringer21

DatoKunngjøring
23.12.2025Styre
17.12.2024Vedtektsdato
17.12.2024Styre
17.12.2024Foretaksnavn
1.1.2024Forretningsadresse
30.12.2021Vedtektsfestet formål
30.12.2021Vedtektsdato
30.12.2021Styre
30.12.2021Foretaksnavn
12.2.2020Rettelse av revisor

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre

Folk spør om Ingebrigt Davik-Huset Haram KF

Hvilken status har Ingebrigt Davik-Huset Haram KF i Enhetsregisteret?

Ingebrigt Davik-Huset Haram KF er et aktivt selskap registrert som Kommunalt foretak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Ingebrigt Davik-Huset Haram KF?

Daglig leder i Ingebrigt Davik-Huset Haram KF er Kjetil Heggdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Ingebrigt Davik-Huset Haram KF?

Arild Eiken er registrert som styreleder i Ingebrigt Davik-Huset Haram KF, i et styre med 6 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvordan kommer jeg i kontakt med Ingebrigt Davik-Huset Haram KF?

I Enhetsregisteret har Ingebrigt Davik-Huset Haram KF registrert nettsiden www.idhuset.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.

Hvor gammelt er Ingebrigt Davik-Huset Haram KF?

Ingebrigt Davik-Huset Haram KF ble stiftet i 2006 og har dermed vært registrert i rundt 20 år.

Er Ingebrigt Davik-Huset Haram KF registrert i MVA-registeret?

Ingebrigt Davik-Huset Haram KF er registrert i MVA-registeret (siden 2006) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem er revisor for Ingebrigt Davik-Huset Haram KF?

Møre Og Romsdal Revisjon SA er registrert som revisor for Ingebrigt Davik-Huset Haram KF.

Alle kommuner i Møre Og Romsdal