Om Isomax Energi AS
Isomax Energi AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Installasjon av isoleringsmateriale. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Selskapet er under avvikling. Tore Jonny Barstad er styrets leder. I 2025 hadde Isomax Energi AS en omsetning på 2,13 mill kr, en nedgang på 69 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 439 194 kr. Egenkapitalen var −1,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Barstad Trelast AS med 40,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 212 i Norge innen installasjon av isoleringsmateriale. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Isolering og rehabilitering av alle typer nye og gamle hus, samt annen virksomhet som ellers står i sammenheng med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,13 mill kr | −432 443 kr | −439 194 kr | 1,72 mill kr | −1,02 mill kr | 2,74 mill kr |
| 2024 | 6,80 mill kr | 274 653 kr | 262 496 kr | 2,70 mill kr | −580 946 kr | 3,28 mill kr |
| 2023 | 4,77 mill kr | −714 160 kr | −726 483 kr | 2,57 mill kr | −843 443 kr | 3,42 mill kr |
| 2022 | 10,19 mill kr | 1,03 mill kr | 1,03 mill kr | 3,16 mill kr | −116 960 kr | 3,28 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −9 502 kr | −19 502 kr | 1,07 mill kr | −209 471 kr | 1,28 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 18.01.2024Revisor
1Sist endret 05.09.2005Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Barstad Trelast AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40.6 % | 325 |
| Enm Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 200 |
| Hustad Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 200 |
| Ist Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9.4 % | 75 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Isomax Energi AS | BEDR | Installasjon av isoleringsmateriale | Namsos | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.10.2026 | Oppløsning ↗ |
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.1.2024 | Signatur ↗ |
| 18.1.2024 | Styre ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Eivind Konrad Tangen Antonsen(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 90,8 % av driftsinntektene — 53,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -20,3 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | -20,6 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | -59,2 % | 31,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,13 | 1,32 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -68,7 % | -6,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 90,8 % | 37,6 % |
| Lønnskostnad | 5,9 % | 37,2 % |
| Annen driftskostnad | 17,5 % | 17,9 % |
| Avskrivninger | 6,1 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Ofte spurt om Isomax Energi AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Isomax Energi AS?
Det er registrert 212 selskaper i Norge innen installasjon av isoleringsmateriale.
Er Isomax Energi AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Isomax Energi AS konkurs?
Isomax Energi AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvem sitter i styret i Isomax Energi AS?
Tore Jonny Barstad er registrert som styreleder i Isomax Energi AS, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Isomax Energi AS?
Største aksjonær i Isomax Energi AS er Barstad Trelast AS med 40,6 % av aksjene, fulgt av Enm Invest AS (25 %) og Hustad Holding AS (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Isomax Energi AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,13 mill kr, ned 69 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,02 mill kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Isomax Energi AS?
Isomax Energi AS har organisasjonsnummer 988 607 657. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Isomax Energi AS?
Revisjonsfirmaet Arne J Buvik AS er registrert som revisor for Isomax Energi AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.