Dsl Stål AS
- Omsetning
- 40,9 mill
- +21,3 %
- Resultat
- 726 876
- −36,1 %
Om Dsl Stål AS
Dsl Stål AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Melhus, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Selskapet er registrert som konkurs. Darek Marek Sliwa er daglig leder, og Darek Marek Sliwa er styreleder. I 2023 hadde Dsl Stål AS en omsetning på 40,90 mill kr, en økning på 21 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 726 876 kr. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Sliwa Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen bearbeiding av metaller i Melhus, og ett av 2 023 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Verkstedproduksjon innen stålkonstruksjoner og smedarbeider samt overflatebehandling av stål.
Formål
Å drive med verkstedproduksjon innen stålkonstruksjoner og smedarbeider samt overflatebehandling av stål. Selskapet kan også erverve aksjer i andre selskap.
API og MCPGET /company/987976012
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987976012" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987976012",
"name": "DSL STÅL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MELHUS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987976012" })Spør AI-assistenten
Er Dsl Stål AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Dsl Stål AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Dsl Stål AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2019–2023 · +21,3 % fra 2022 · +527,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 40,90 mill kr | 1,88 mill kr | 726 876 kr | 16,21 mill kr | 1,16 mill kr | 15,05 mill kr |
| 2022 | 33,71 mill kr | 1,83 mill kr | 1,14 mill kr | 10,20 mill kr | 1,83 mill kr | 8,37 mill kr |
| 2021 | 19,47 mill kr | 211 265 kr | 41 453 kr | 6,92 mill kr | 690 860 kr | 6,23 mill kr |
| 2020 | 23,99 mill kr | 629 009 kr | 347 160 kr | 6,82 mill kr | 649 407 kr | 6,17 mill kr |
| 2019 | 6,51 mill kr | 758 540 kr | 643 100 kr | 3,78 mill kr | 302 248 kr | 3,48 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 57 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,9 mill kr (12 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 67 000 kr
API og MCPGET /company/987976012/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987976012/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987976012",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 40895329,
"operating_profit": 1882238,
"net_profit": 726876,
"equity": 1156126,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 33705300,
"operating_profit": 1833854,
"net_profit": 1138390,
"equity": 1829250,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987976012" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Dsl Stål AS i 2023?
Hvor mye vokste omsetningen til Dsl Stål AS fra 2022 til 2023?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Dsl Stål AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.09.2006Styre
2Sist endret 21.10.2019Revisor
1Sist endret 28.09.2020Bostyrer
1Sist endret 02.05.2025API og MCPGET /company/987976012/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987976012/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987976012",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987976012" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Dsl Stål AS?
List alle roller i Dsl Stål AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Dsl Stål AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sliwa Invest AS100 %
- Darek Marek Sliwahadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sliwa Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/987976012/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987976012/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987976012",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SLIWA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2024, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987976012" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Dsl Stål AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Dsl Stål AS eier Sliwa Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Dsl Stål AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Dsl Stål AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Melhus | − |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.5.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 27.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2020 | Revisor ↗ |
| 26.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.11.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2019 | Revisor ↗ |
| 8.11.2019 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987976012/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987976012/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987976012",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-05-02", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2024-08-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987976012" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Dsl Stål AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Dsl Stål AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Dsl Stål AS, og hva har skjedd siden?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 50,5 % av driftsinntektene — 20,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 7,1 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 13,02 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 62,9 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +21,3 % | +2,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 50,5 % | 29,6 % |
| Lønnskostnad | 28,9 % | 38,3 % |
| Annen driftskostnad | 14,5 % | 20,3 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987976012/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987976012/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987976012",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 40895329, "percentile": 0.8777 },
"operating_margin": { "value": 0.046, "percentile": 0.4707 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987976012" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Dsl Stål AS på i bransjen?
Hvor ligger Dsl Stål AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Dsl Stål AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Dsl Stål AS
Hvor stor er bransjen Dsl Stål AS tilhører?
Dsl Stål AS er ett av 11 selskaper innen bearbeiding av metaller i Melhus, og ett av 2 023 på landsbasis.
Hvor lenge har Dsl Stål AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Dsl Stål AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Er Dsl Stål AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Dsl Stål AS (åpnet 30.04.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Dsl Stål AS?
Organisasjonsformen til Dsl Stål AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Dsl Stål AS?
Darek Marek Sliwa er registrert som daglig leder i Dsl Stål AS.
Hvilke eiere står bak Dsl Stål AS?
Største aksjonær i Dsl Stål AS er Sliwa Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hva omsatte Dsl Stål AS for i 2023?
I sitt siste innleverte regnskap (2023) omsatte Dsl Stål AS for 40,90 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 726 876 kr.
Hvor mye egenkapital har Dsl Stål AS?
Ved utgangen av 2023 hadde Dsl Stål AS en egenkapital på 1,16 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 7,1 %.
Hvilket org.nr har Dsl Stål AS?
Dsl Stål AS har org.nr 987 976 012 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.