Stavanger Svømmeklubb
- Omsetning
- 18,6 mill
- −3,1 %
- Resultat
- 4,4 mill
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 115
Om Stavanger Svømmeklubb
Stavanger Svømmeklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1910 og har vært i drift i 116 år. Finn Zachariassen er daglig leder, og Silje Steinnes er styreleder. I 2020 hadde Stavanger Svømmeklubb en omsetning på 18,57 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2019. Selskapet endte året med et overskudd på 4,39 mill kr. Egenkapitalen var 8,84 mill kr ved utgangen av 2020. Selskapet er ett av 295 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Stavanger, og ett av 14 043 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Svømmeklubb/idrettslag.
API og MCPGET /company/984518536
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984518536" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984518536",
"name": "STAVANGER SVØMMEKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 115,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984518536" })Spør AI-assistenten
Er Stavanger Svømmeklubb registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavanger Svømmeklubb med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavanger Svømmeklubb: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2019–2020 · −3,1 % fra 2019
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 18,57 mill kr | 4,34 mill kr | 4,39 mill kr | 13,85 mill kr | 8,84 mill kr | 5,01 mill kr |
| 2019 | 19,16 mill kr | −281 785 kr | −246 923 kr | 8,57 mill kr | 4,45 mill kr | 4,12 mill kr |
Balanse
2020Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2020 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 88 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/984518536/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984518536/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984518536",
"years": [
{
"year": 2020,
"revenue": 18569911,
"operating_profit": 4340620,
"net_profit": 4388747,
"equity": 8840282,
…
},
{
"year": 2019,
"revenue": 19160850,
"operating_profit": -281785,
"net_profit": -246923,
"equity": 4451535,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984518536" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stavanger Svømmeklubb utviklet seg fra 2019 til 2020?
Hva var driftsmarginen til Stavanger Svømmeklubb i 2020?
Hvor mye falt omsetningen til Stavanger Svømmeklubb fra 2019 til 2020, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 30.12.2023Styre
4Sist endret 21.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2023Revisor
1Sist endret 07.07.2025API og MCPGET /company/984518536/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984518536/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984518536",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984518536" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stavanger Svømmeklubb?
List alle roller i Stavanger Svømmeklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavanger Svømmeklubb?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavanger Svømmeklubb | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Stavanger | 115 |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984518536/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984518536/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984518536",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2021-10-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984518536" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavanger Svømmeklubb sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Svømmeklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavanger Svømmeklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:107→115
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:106→107
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:107→106
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:106→107
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:100→106
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 13,0 % av driftsinntektene — 27,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2020 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 23,6 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 63,8 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,77 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 49,6 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,1 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 161 477,487 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2020 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 49,0 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 13,0 % | 40,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984518536/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984518536/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984518536",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 18569911, "percentile": 0.8679 },
"operating_margin": { "value": 0.2337, "percentile": 0.8327 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984518536" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stavanger Svømmeklubb sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stavanger Svømmeklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Stavanger Svømmeklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Stavanger
1 000+ til i Stavanger →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stavanger Svømmeklubb
Hvor stor er bransjen Stavanger Svømmeklubb tilhører?
Stavanger Svømmeklubb er ett av 295 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Stavanger, og ett av 14 043 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavanger Svømmeklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavanger Svømmeklubb ble etablert i 1910 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Hva driver Stavanger Svømmeklubb med?
Stavanger Svømmeklubb er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Svømmeklubb/idrettslag.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Organisasjonsformen til Stavanger Svømmeklubb er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem leder Stavanger Svømmeklubb?
Finn Zachariassen er registrert som daglig leder i Stavanger Svømmeklubb.
Hva omsatte Stavanger Svømmeklubb for i 2020?
Stavanger Svømmeklubb hadde i 2020 en omsetning på 18,57 mill kr og et overskudd på 4,39 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange jobber i Stavanger Svømmeklubb?
Det er registrert 115 ansatte i Stavanger Svømmeklubb, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.