Bcc Måløy
- Omsetning
- 3,8 mill
- +82,1 %
- Resultat
- 2,0 mill
- +227,8 %
Om Bcc Måløy
Bcc Måløy er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stad, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Kaj Juhani Gangsø er styrets leder. I 2019 hadde Bcc Måløy en omsetning på 3,76 mill kr, en økning på 82 % fra 2018. Selskapet endte året med et overskudd på 1,96 mill kr. Egenkapitalen var 9,37 mill kr ved utgangen av 2019. Selskapet er ett av 25 innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Stad, og ett av 6 084 i Norge. Det ble etablert samme år som 50 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Kristelig virksomhet.
API og MCPGET /company/983394914
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983394914" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983394914",
"name": "BCC MÅLØY",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.910",
"nace_desc": "Aktiviteter i religiøse organisasjoner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAD", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983394914" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stad holder Bcc Måløy til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bcc Måløy registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bcc Måløy med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2016–2019 · +82,1 % fra 2018 · +32,5 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3,76 mill kr | 1,96 mill kr | 1,96 mill kr | 12,65 mill kr | 9,37 mill kr | 3,29 mill kr |
| 2018 | 2,07 mill kr | 593 773 kr | 598 631 kr | 21,08 mill kr | 14,91 mill kr | 6,18 mill kr |
| 2017 | 2,65 mill kr | 992 174 kr | 849 437 kr | 20,21 mill kr | 14,31 mill kr | 5,90 mill kr |
| 2016 | 2,84 mill kr | 1,40 mill kr | 1,27 mill kr | 19,11 mill kr | 13,46 mill kr | 5,65 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2019 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/983394914/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983394914/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983394914",
"years": [
{
"year": 2019,
"revenue": 3761546,
"operating_profit": 1962456,
"net_profit": 1962456,
"equity": 9367583,
…
},
{
"year": 2018,
"revenue": 2066023,
"operating_profit": 593773,
"net_profit": 598631,
"equity": 14905127,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983394914" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bcc Måløy de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bcc Måløy per år.
Hvordan har omsetningen til Bcc Måløy utviklet seg fra 2016 til 2019?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 08.07.2026Revisor
1Sist endret 27.11.2019API og MCPGET /company/983394914/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983394914/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983394914",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983394914" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bcc Måløy?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bcc Måløy?
List alle roller i Bcc Måløy: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Eierstruktur
Datterselskaper av Bcc Måløy
1 selskaperAPI og MCPGET /company/983394914/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983394914/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983394914",
"chain": [
{ "org_no": "983394914", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "983394914" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Bcc Måløy, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bcc Måløy | AAFY | Aktiviteter i religiøse organisasjoner | Stad | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983394914/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983394914/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983394914",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2020-08-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2019-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983394914" })Spør AI-assistenten
Når leverte Bcc Måløy sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Bcc Måløy i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bcc Måløy sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Kaj Juhani Gangsø(Styrets leder)+Øyvind Vågen(Styremedlem)−Bjørnar Gangsøy(Styrets leder)−Kaj Juhani Gangsø(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2019 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 52,2 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 52,2 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 74,0 % | 91,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,9 % | 3,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +82,1 % | +3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983394914/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983394914/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983394914",
"nace_code": "94.910",
"industry_count": 424,
"revenue": { "value": 3761546, "percentile": 0.5667 },
"operating_margin": { "value": 0.5217, "percentile": 0.8943 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983394914" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Bcc Måløy blant de 424 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bcc Måløy sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bcc Måløy blant de største selskapene innen aktiviteter i religiøse organisasjoner?
Investeringer
BCC MÅLØY eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kulen Eiendom AS | Kinn | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Stad
1 000+ til i Stad →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Bcc Måløy
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bcc Måløy?
Det er registrert 6 084 selskaper i Norge innen aktiviteter i religiøse organisasjoner, hvorav 25 i Stad.
Er Bcc Måløy et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Bcc Måløy et aktivt selskap?
Bcc Måløy er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Bcc Måløy med?
Bcc Måløy driver innen aktiviteter i religiøse organisasjoner, med NACE-kode 94.910 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kristelig virksomhet.
Hvem sitter i styret i Bcc Måløy?
Kaj Juhani Gangsø er registrert som styreleder i Bcc Måløy, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke datterselskaper har Bcc Måløy?
Bcc Måløy har 1 registrert datterselskap: Kulen Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Bcc Måløy?
I 2019 omsatte Bcc Måløy for 3,76 mill kr, opp 82 % fra 2018. Årsresultatet ble et overskudd på 1,96 mill kr.
Hvor solid er balansen til Bcc Måløy?
Egenkapitalen i Bcc Måløy var 9,37 mill kr i 2019-regnskapet, med en egenkapitalandel på 74 % av totalkapitalen.
Hvem er revisor for Bcc Måløy?
Bdo AS er registrert som revisor for Bcc Måløy.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.