Studio Mote Kvadrat AS
- Omsetning
- 10,1 mill
- −14,7 %
- Resultat
- −1,8 mill
- 6 års regnskap
Om Studio Mote Kvadrat AS
Studio Mote Kvadrat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Selskapet er registrert som konkurs. Siri Voll er styrets leder. I 2024 hadde Studio Mote Kvadrat AS en omsetning på 10,07 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 1,78 mill kr. Egenkapitalen var 546 325 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Jasi AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Stavanger, og ett av 1 257 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).
Aktivitet
Butikkhandel med tekstil,konfeksjon o.l.
Formål
Handel, agentur og produksjon av konfeksjon, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/976022912
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"name": "STUDIO MOTE KVADRAT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.510",
"nace_desc": "Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Studio Mote Kvadrat AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Studio Mote Kvadrat AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Studio Mote Kvadrat AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −14,7 % fra 2023 · +40,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,07 mill kr | −1,75 mill kr | −1,78 mill kr | 6,40 mill kr | 546 325 kr | 5,86 mill kr |
| 2023 | 11,81 mill kr | −408 076 kr | −344 698 kr | 4,93 mill kr | 325 552 kr | 4,60 mill kr |
| 2022 | 7,33 mill kr | −639 348 kr | −619 847 kr | 3,01 mill kr | 376 315 kr | 2,64 mill kr |
| 2021 | 6,90 mill kr | 6 773 kr | −38 666 kr | 2,90 mill kr | 1,20 mill kr | 1,70 mill kr |
| 2020 | 7,18 mill kr | 187 533 kr | 89 755 kr | 2,46 mill kr | 1,24 mill kr | 1,22 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,6 mill kr (25 % av balansen)
API og MCPGET /company/976022912/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 10071173,
"operating_profit": -1754336,
"net_profit": -1779227,
"equity": 546325,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 11808661,
"operating_profit": -408076,
"net_profit": -344698,
"equity": 325552,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Studio Mote Kvadrat AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Studio Mote Kvadrat AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Studio Mote Kvadrat AS per år.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 24.01.2008Regnskapsfører
1Sist endret 05.09.2023Revisor
1Sist endret 27.11.2006Bostyrer
1Sist endret 12.02.2026API og MCPGET /company/976022912/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Studio Mote Kvadrat AS?
List alle roller i Studio Mote Kvadrat AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Studio Mote Kvadrat AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jasi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976022912/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JASI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Studio Mote Kvadrat AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Studio Mote Kvadrat AS eier Jasi AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Studio Mote Kvadrat AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/976022912/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"chain": [
{ "org_no": "989210009", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "976022912", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Studio Mote Kvadrat AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Studio Mann | BEDR | Detaljhandel med klær | Sandnes | − |
| Studio Mote Kvadrat AS | BEDR | Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer | Stavanger | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.2.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 28.11.2025 | Kapital ↗ |
| 28.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2025 | Kapital ↗ |
| 3.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.11.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 19.9.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976022912/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-12", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-11-28", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Når leverte Studio Mote Kvadrat AS sist godkjent årsregnskap?
Har Studio Mote Kvadrat AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Studio Mote Kvadrat AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 32,7 % av driftsinntektene — 14,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -17,4 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | -17,7 % | 0,7 % |
| Egenkapitalandel | 8,5 % | 42,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 2,28 |
| Gjeldsgrad | 10,72 | 0,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | -325,7 % | 4,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,7 % | +1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,5 % | 49,5 % |
| Lønnskostnad | 24,0 % | 29,1 % |
| Annen driftskostnad | 32,7 % | 17,8 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976022912/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976022912/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976022912",
"nace_code": "47.510",
"industry_count": 570,
"revenue": { "value": 10071173, "percentile": 0.8954 },
"operating_margin": { "value": -0.1742, "percentile": 0.1508 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976022912" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Studio Mote Kvadrat AS blant de 570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Studio Mote Kvadrat AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Studio Mote Kvadrat AS blant de største selskapene innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Studio Mote Kvadrat AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Studio Mote Kvadrat AS?
Det er registrert 1 257 selskaper i Norge innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer, hvorav 22 i Stavanger.
Er Studio Mote Kvadrat AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1996, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Studio Mote Kvadrat AS konkurs?
Det er registrert konkurs for Studio Mote Kvadrat AS (åpnet 11.02.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvem eier Studio Mote Kvadrat AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jasi AS største eier i Studio Mote Kvadrat AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Studio Mote Kvadrat AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 10,07 mill kr, ned 15 % fra 2023. Egenkapitalen var 546 325 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Studio Mote Kvadrat AS?
Egenkapitalen i Studio Mote Kvadrat AS var 546 325 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 8,5 % av totalkapitalen.
Har Studio Mote Kvadrat AS flere lokasjoner?
Det er registrert 2 avdelinger under Studio Mote Kvadrat AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Hvem er revisor for Studio Mote Kvadrat AS?
Studio Mote Kvadrat AS bruker Vold Regnskap AS som regnskapsfører og Revisjon 1 AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.