- Omsetning
- 18,7 mill
- +1,4 %
- Resultat
- −2,4 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 14
- −4 siden mars
Om Bht-Gruppen SA
Bht-Gruppen SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Forebyggende helsearbeid. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Selskapet er under avvikling. Mats Andreas Marheim er styrets leder. I 2025 hadde Bht-Gruppen SA en omsetning på 18,74 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,42 mill kr. Egenkapitalen var 5,52 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 477 innen forebyggende helsearbeid i Oslo, og ett av 2 899 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 0 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Forebyggende helse- og miljøarbeide.
Formål
Yte felles bedriftshelsetjeneste for sine medlemsvirksomheter, i samsvar med intensjonene og bestemmelsene i LOV 2005-06-17 nr. 62; lov om arbeidsmiljø, arbeidstid og stillingsvern mv. (arbeidsmiljøloven), og tilhørende forskrifter.
API og MCPGET /company/971475560
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971475560" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971475560",
"name": "BHT-GRUPPEN SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "86.992",
"nace_desc": "Forebyggende helsearbeid",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971475560" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Bht-Gruppen SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bht-Gruppen SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bht-Gruppen SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,4 % fra 2024 · +10,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,74 mill kr | −2,64 mill kr | −2,42 mill kr | 8,56 mill kr | 5,52 mill kr | 3,05 mill kr |
| 2024 | 18,48 mill kr | −3,23 mill kr | −2,89 mill kr | 10,72 mill kr | 7,94 mill kr | 2,77 mill kr |
| 2023 | 20,20 mill kr | −55 991 kr | 157 004 kr | 13,12 mill kr | 10,83 mill kr | 2,29 mill kr |
| 2022 | 18,22 mill kr | 141 192 kr | 203 932 kr | 12,99 mill kr | 10,32 mill kr | 2,68 mill kr |
| 2021 | 16,94 mill kr | −518 843 kr | −497 459 kr | 12,62 mill kr | 10,11 mill kr | 2,51 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/971475560/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971475560/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971475560",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18737040,
"operating_profit": -2638009,
"net_profit": -2424881,
"equity": 5518526,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18482974,
"operating_profit": -3230029,
"net_profit": -2886433,
"equity": 7943407,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971475560" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Bht-Gruppen SA i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bht-Gruppen SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bht-Gruppen SA per år.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 18.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.04.2016Revisor
1Sist endret 04.07.2016Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/971475560/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971475560/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971475560",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971475560" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Bht-Gruppen SA?
List alle roller i Bht-Gruppen SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bht-Gruppen SA?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bht-Gruppen SA Avd Oslo | BEDR | Forebyggende helsearbeid | Oslo | 8 |
| Bht-Gruppen SA Avd Trondheim | BEDR | Forebyggende helsearbeid | Trondheim | 6 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Styre ↗ |
| 18.6.2026 | Oppløsning ↗ |
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2025 | Styre ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2025 | Styre ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Styre ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971475560/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971475560/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971475560",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Oppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971475560" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Bht-Gruppen SA sist endret?
Hvilke fusjoner har Bht-Gruppen SA vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Bht-Gruppen SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→15
- Endring i roller og styre+Ina Margrethe Glimsdal(Styremedlem)+Pål Lillebø(Styremedlem)+Vigdis Kirkeby Engen(Styremedlem)−Anne Christin Stavelie(Styremedlem)−Ina Margrethe Glimsdal(Varamedlem)−Irene Kingsford(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 23,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -14,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -12,9 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,55 | 1,54 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | -43,9 % | 6,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,4 % | +2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,34 mill kr | 947 333,689 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,2 % | 8,4 % |
| Lønnskostnad | 66,6 % | 57,7 % |
| Annen driftskostnad | 0,1 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971475560/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971475560/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971475560",
"nace_code": "86.992",
"industry_count": 623,
"revenue": { "value": 18737040, "percentile": 0.9451 },
"operating_margin": { "value": -0.1408, "percentile": 0.2358 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971475560" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Bht-Gruppen SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bht-Gruppen SA på i bransjen?
Hvor ligger Bht-Gruppen SA blant de 623 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+54 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Bht-Gruppen SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bht-Gruppen SA?
Det er registrert 2 899 selskaper i Norge innen forebyggende helsearbeid, hvorav 477 i Oslo.
Er Bht-Gruppen SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1988, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva har skjedd med Bht-Gruppen SA?
Bht-Gruppen SA er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva driver Bht-Gruppen SA med?
Bht-Gruppen SA driver innen forebyggende helsearbeid, med NACE-kode 86.992 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Forebyggende helse- og miljøarbeide.
Hva slags selskap er Bht-Gruppen SA?
Bht-Gruppen SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem sitter i styret i Bht-Gruppen SA?
Mats Andreas Marheim er registrert som styreleder i Bht-Gruppen SA, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Bht-Gruppen SA?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Bht-Gruppen SA for 18,74 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 2,42 mill kr.
Hvor solid er balansen til Bht-Gruppen SA?
Egenkapitalen i Bht-Gruppen SA var 5,52 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 64,4 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Bht-Gruppen SA?
Bht-Gruppen SA har 14 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor for Bht-Gruppen SA?
Bht-Gruppen SA bruker Econio AS som regnskapsfører og Lytomt Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.