Om Andungen Barnehage 1. SA
Andungen Barnehage 1. SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Eidsvoll, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Selskapet er under avvikling. Linda Eidsether Forsberg er styrets leder. I 2025 hadde Andungen Barnehage 1. SA en omsetning på 4,65 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 789 893 kr. Egenkapitalen var 524 777 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 7 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Eidsvoll, og ett av 2 959 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Privat barnehage, andelsbarnehage.
Formål
Å eie og drive barnehage til det beste for andelshaverne og deres barn. Foretaket skal fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten som kjøpere av barnehagetjenester fra foretaket.
API og MCPGET /company/971474165
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971474165" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971474165",
"name": "ANDUNGEN BARNEHAGE 1. SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIDSVOLL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971474165" })Spør AI-assistenten
Hva driver Andungen Barnehage 1. SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Andungen Barnehage 1. SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Andungen Barnehage 1. SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,65 mill kr | −788 582 kr | −789 893 kr | 2,10 mill kr | 524 777 kr | 1,58 mill kr |
| 2024 | 4,11 mill kr | 86 738 kr | 85 439 kr | 1,95 mill kr | 1,31 mill kr | 638 915 kr |
| 2023 | 4,09 mill kr | −218 740 kr | −220 405 kr | 1,86 mill kr | 1,23 mill kr | 631 290 kr |
| 2022 | 3,86 mill kr | 43 435 kr | 41 283 kr | 2,04 mill kr | 1,45 mill kr | 593 216 kr |
| 2021 | 3,74 mill kr | 94 464 kr | 92 064 kr | 1,96 mill kr | 1,41 mill kr | 556 576 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 100 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 95 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/971474165/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971474165/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971474165",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4645834,
"operating_profit": -788582,
"net_profit": -789893,
"equity": 524777,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 4110636, "operating_profit": 86738, "net_profit": 85439, "equity": 1314670, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971474165" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Andungen Barnehage 1. SA per år.
Hvordan har omsetningen til Andungen Barnehage 1. SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Andungen Barnehage 1. SA i 2025?
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 10.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 18.02.2025Revisor
1Sist endret 15.02.2025API og MCPGET /company/971474165/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971474165/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971474165",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971474165" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Andungen Barnehage 1. SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Andungen Barnehage 1. SA?
Hvem er regnskapsfører for Andungen Barnehage 1. SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Andungen Barnehage 1. SA | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Eidsvoll | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2026 | Styre ↗ |
| 9.3.2026 | Oppløsning ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2025 | Revisor ↗ |
| 7.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971474165/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971474165/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971474165",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971474165" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Andungen Barnehage 1. SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Andungen Barnehage 1. SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Andungen Barnehage 1. SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 100,0 % av driftsinntektene — 22,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -17,0 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -17,0 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 25,0 % | 29,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 3,01 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -150,5 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,0 % | +4,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,2 % | 2,0 % |
| Lønnskostnad | 100,0 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 12,2 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971474165/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971474165/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971474165",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2410,
"revenue": { "value": 4645834, "percentile": 0.1792 },
"operating_margin": { "value": -0.1697, "percentile": 0.0252 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971474165" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Andungen Barnehage 1. SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Andungen Barnehage 1. SA blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Hvor solid er Andungen Barnehage 1. SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Eidsvoll
1 000+ til i Eidsvoll →Ofte spurt om Andungen Barnehage 1. SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Andungen Barnehage 1. SA?
Det er registrert 2 959 selskaper i Norge innen førskoleundervisning og drift av barnehager, hvorav 7 i Eidsvoll.
Er Andungen Barnehage 1. SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 123 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva har skjedd med Andungen Barnehage 1. SA?
Andungen Barnehage 1. SA er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilken selskapsform har Andungen Barnehage 1. SA?
Andungen Barnehage 1. SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem sitter i styret i Andungen Barnehage 1. SA?
Linda Eidsether Forsberg er registrert som styreleder i Andungen Barnehage 1. SA, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Andungen Barnehage 1. SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,65 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 524 777 kr ved årsslutt.
Hvor ligger Andungen Barnehage 1. SA?
Forretningsadressen til Andungen Barnehage 1. SA er Carsten Ankers veg 15, 2074, EIDSVOLL VERK i Eidsvoll kommune.
Hvem er revisor for Andungen Barnehage 1. SA?
Andungen Barnehage 1. SA bruker Eidsiva Økonomi AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.