- Omsetning
- 3,9 mill
- −10,6 %
- Resultat
- 57 027
- −91,7 %
Om Il Stålkameratene
Il Stålkameratene er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1935 og har vært i drift i 91 år. Kine Guttormsen er styrets leder. I 2018 hadde Il Stålkameratene en omsetning på 3,91 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2017. Selskapet endte året med et overskudd på 57 027 kr. Egenkapitalen var 7,35 mill kr ved utgangen av 2018. Selskapet er ett av 104 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Rana, og ett av 14 052 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag med salg av reklame.
API og MCPGET /company/970306161
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970306161" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970306161",
"name": "IL STÅLKAMERATENE",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970306161" })Spør AI-assistenten
Er Il Stålkameratene registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Il Stålkameratene med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Il Stålkameratene: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2014–2018 · −10,6 % fra 2017 · −23,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 3,91 mill kr | 837 kr | 57 027 kr | 7,66 mill kr | 7,35 mill kr | 310 141 kr |
| 2017 | 4,38 mill kr | 638 897 kr | 691 218 kr | 8,54 mill kr | 8,17 mill kr | 373 927 kr |
| 2016 | 4,52 mill kr | 316 473 kr | 353 342 kr | 8,14 mill kr | 7,47 mill kr | 666 567 kr |
| 2015 | 12,90 mill kr | 5,48 mill kr | 5,46 mill kr | 7,95 mill kr | 7,12 mill kr | 836 729 kr |
| 2014 | 5,09 mill kr | 190 844 kr | −207 775 kr | 6,55 mill kr | 1,65 mill kr | 4,90 mill kr |
Balanse
2018Hva årsregnskapet forteller
AII 2018 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/970306161/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970306161/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970306161",
"years": [
{ "year": 2018, "revenue": 3914181, "operating_profit": 837, "net_profit": 57027, "equity": 7350718, … },
{
"year": 2017,
"revenue": 4380222,
"operating_profit": 638897,
"net_profit": 691218,
"equity": 8168467,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970306161" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Il Stålkameratene fra 2017 til 2018, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Il Stålkameratene de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Il Stålkameratene per år.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 29.04.2026Regnskapsfører
2Sist endret 08.09.2025Revisor
1Sist endret 04.06.2020API og MCPGET /company/970306161/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970306161/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970306161",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970306161" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Il Stålkameratene: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Il Stålkameratene?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Il Stålkameratene?
Eierstruktur
Datterselskaper av Il Stålkameratene
2 selskaperAPI og MCPGET /company/970306161/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970306161/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970306161",
"chain": [
{ "org_no": "970306161", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "970306161" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Il Stålkameratene, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Il Stålkameratene | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Rana | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2016 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2015 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2014 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2014 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2013 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2011 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970306161/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970306161/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970306161",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2019-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2018-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970306161" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Il Stålkameratene i Brønnøysundregistrene?
Når ble Il Stålkameratene sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Il Stålkameratene sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Kine Guttormsen(Styrets leder)+Ole Jørgen Østensen(Styremedlem)+Per Gunnar Tysnes(Styremedlem)−Kine Guttormsen(Styremedlem)−Per Gunnar Tysnes(Styrets leder)−Thomas Grønfjell(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 58,5 % av driftsinntektene — 18,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2018 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,0 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 96,0 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 27,57 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,8 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,6 % | +6,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2018 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 16,1 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 24,6 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 58,5 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970306161/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970306161/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970306161",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 3914181, "percentile": 0.5926 },
"operating_margin": { "value": 0.0002, "percentile": 0.3333 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970306161" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Il Stålkameratene på i bransjen?
Hvor ligger Il Stålkameratene blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Il Stålkameratene sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
IL STÅLKAMERATENE eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Arena Bygg AS | Rana | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Arena Drift AS | Rana | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Fageråsbakkene AS | Rana | 6,9 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Il Stålkameratene
Hvor stor er bransjen Il Stålkameratene tilhører?
Il Stålkameratene er ett av 104 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Rana, og ett av 14 052 på landsbasis.
Hvor lenge har Il Stålkameratene eksistert sammenlignet med bransjen?
Il Stålkameratene ble etablert i 1935 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Il Stålkameratene sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Il Stålkameratene lå på 0 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Il Stålkameratene i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Il Stålkameratene i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Il Stålkameratene?
Organisasjonsformen til Il Stålkameratene er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hva omsatte Il Stålkameratene for i 2018?
I 2018 omsatte Il Stålkameratene for 3,91 mill kr, ned 11 % fra 2017. Årsresultatet ble et overskudd på 57 027 kr.
Hva er nettsiden til Il Stålkameratene?
Registrert nettside for Il Stålkameratene er www.staalkam.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Il Stålkameratene?
I Enhetsregisteret er Il Stålkameratene registrert med regnskapsfører Resultat AS og revisor Helgeland Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.