Lars-Andre Storlien
- Omsetning
- 2,5 mill
- −6,9 %
- Resultat
- −288 760
- −269,6 %
Om Lars-Andre Storlien
Lars-Andre Storlien er registrert som enkeltpersonforetak med forretningsadresse i Vågå, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Revisjon. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 1995. I 2006 hadde Lars-Andre Storlien en omsetning på 2,50 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2005. Selskapet endte året med et underskudd på 288 760 kr. Egenkapitalen var 5,46 mill kr ved utgangen av 2006. Selskapet er ett av 790 i Norge innen revisjon. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Revisjonsvirksomhet
API og MCPGET /company/962476414
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/962476414" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "962476414",
"org_form": "ENK",
"nace_code": "69.201",
"nace_desc": "Revisjon",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGÅ", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "962476414" })Spør AI-assistenten
Er selskapet med org.nr 962476414 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver selskapet med org.nr 962476414 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over selskapet med org.nr 962476414: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2005–2006 · −6,9 % fra 2005
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2,50 mill kr | −288 930 kr | −288 760 kr | 7,54 mill kr | 5,46 mill kr | 2,09 mill kr |
| 2005 | 2,69 mill kr | 170 342 kr | 170 266 kr | 7,81 mill kr | 5,78 mill kr | 2,03 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2006-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/962476414/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/962476414/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "962476414",
"years": [
{
"year": 2006,
"revenue": 2502544,
"operating_profit": -288930,
"net_profit": -288760,
"equity": 5455953,
…
},
{
"year": 2005,
"revenue": 2686835,
"operating_profit": 170342,
"net_profit": 170266,
"equity": 5777455,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "962476414" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til selskapet med org.nr 962476414 utviklet seg fra 2005 til 2006?
Hva var driftsmarginen til selskapet med org.nr 962476414 i 2006?
Hvor mye falt omsetningen til selskapet med org.nr 962476414 fra 2005 til 2006, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre1
Innehaver
1Sist endret 22.01.1999API og MCPGET /company/962476414/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/962476414/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "962476414",
"roles": [
{ "role_type": "Innehaver", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "962476414" })Spør AI-assistenten
List alle roller i selskapet med org.nr 962476414: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.9.2007 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/962476414/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/962476414/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "962476414",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2007-09-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "962476414" })Spør AI-assistenten
Når leverte selskapet med org.nr 962476414 sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for selskapet med org.nr 962476414 i Brønnøysundregistrene?
Når ble selskapet med org.nr 962476414 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Innehaver er også involvert i
4 selskaperBransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 89,3 % av driftsinntektene — 33,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2006 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -11,5 % | 25,7 % |
| Resultatmargin | -11,5 % | 22,7 % |
| Egenkapitalandel | 72,3 % | 56,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,3 % | 49,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,9 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2006 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 89,3 % | 56,0 % |
| Annen driftskostnad | 19,5 % | 15,6 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/962476414/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/962476414/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "962476414",
"nace_code": "69.201",
"industry_count": 682,
"revenue": { "value": 2502544, "percentile": 0.539 },
"operating_margin": { "value": -0.1155, "percentile": 0.0553 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "962476414" })Spør AI-assistenten
Er selskapet med org.nr 962476414 blant de største selskapene innen revisjon?
Hvor solid er selskapet med org.nr 962476414 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til selskapet med org.nr 962476414 på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Lars-Andre Storlien
Hvor stor er bransjen Lars-Andre Storlien tilhører?
Lars-Andre Storlien er ett av 790 selskaper i Norge innen revisjon.
Hvor lenge har Lars-Andre Storlien eksistert sammenlignet med bransjen?
Lars-Andre Storlien ble etablert i 1995 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Lars-Andre Storlien sammenlignet med bransjen?
Medianen for revisjon er en driftsmargin på 25,7 %. Lars-Andre Storlien lå på −11,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Lars-Andre Storlien i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Enkeltpersonforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lars-Andre Storlien i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen ENK?
Organisasjonsformen til Lars-Andre Storlien er Enkeltpersonforetak, forkortet ENK. I et enkeltpersonforetak er innehaveren personlig ansvarlig for virksomhetens forpliktelser.
Hvem leder Lars-Andre Storlien?
Lars Andre Storlien er registrert som innehaver i Lars-Andre Storlien.
Går Lars-Andre Storlien med overskudd?
Lars-Andre Storlien hadde i 2006 en omsetning på 2,50 mill kr og et underskudd på 288 760 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Lars-Andre Storlien?
Driftsresultatet for 2006 var −288 930 kr (driftsmargin −11,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.