- Omsetning
- 11,5 mill
- −2,1 %
- Resultat
- 1,2 mill
- +29 %
- Ansatte
- 11
- +2 siden mars
Om Drøbak Golfklubb
Drøbak Golfklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Frogn, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Cathrine Elisabeth Holter Saxebøl er daglig leder, og Fred Inge Ekre er styreleder. I 2010 hadde Drøbak Golfklubb en omsetning på 11,54 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2009. Selskapet endte året med et overskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 4,24 mill kr ved utgangen av 2010. Selskapet er ett av 27 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Frogn, og ett av 14 052 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Drift av golfbane.
Formål
Etablering og drift av golfklubb med egen 18 hulls bane.
API og MCPGET /company/958799470
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958799470" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958799470",
"name": "DRØBAK GOLFKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "FROGN", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "958799470" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Drøbak Golfklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Drøbak Golfklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Frogn holder Drøbak Golfklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2009–2010 · −2,1 % fra 2009
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 11,54 mill kr | 1,18 mill kr | 1,16 mill kr | 8,16 mill kr | 4,24 mill kr | 3,92 mill kr |
| 2009 | 11,78 mill kr | 973 585 kr | 898 337 kr | 7,60 mill kr | 3,09 mill kr | 4,52 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2010 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/958799470/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958799470/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958799470",
"years": [
{
"year": 2010,
"revenue": 11536420,
"operating_profit": 1182186,
"net_profit": 1158542,
"equity": 4243963,
…
},
{
"year": 2009,
"revenue": 11780520,
"operating_profit": 973585,
"net_profit": 898337,
"equity": 3085421,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "958799470" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Drøbak Golfklubb i 2010?
Hvor mye falt omsetningen til Drøbak Golfklubb fra 2009 til 2010, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Drøbak Golfklubb de siste årene.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 21.05.2026Styre
6Sist endret 12.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 10.06.2020Revisor
1Sist endret 22.12.2022API og MCPGET /company/958799470/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958799470/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958799470",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "958799470" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Drøbak Golfklubb?
Hvem er daglig leder og styreleder i Drøbak Golfklubb?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Drøbak Golfklubb?
Eierstruktur
Datterselskaper av Drøbak Golfklubb
1 selskaperAPI og MCPGET /company/958799470/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958799470/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958799470",
"chain": [
{ "org_no": "958799470", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "958799470" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Drøbak Golfklubb, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Drøbak Golfklubb | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Frogn | 11 |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Styre ↗ |
| 21.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 18.5.2026 | Styre ↗ |
| 10.5.2025 | Styre ↗ |
| 13.6.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.3.2023 | Styre ↗ |
| 22.12.2022 | Revisor ↗ |
| 9.7.2022 | Styre ↗ |
| 2.10.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/958799470/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958799470/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958799470",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "958799470" })Spør AI-assistenten
Når ble Drøbak Golfklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble styret i Drøbak Golfklubb sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Drøbak Golfklubb i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
- Stilling utlystDaglig leder
- Stilling utlystDaglig leder
- Endring i roller og styre+Erik Tobias Ingeroth(Styremedlem)−Cathrine Elisabeth Holter Saxebøl(Styremedlem)−Erik Tobias Ingeroth(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2010 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 10,0 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 52,0 % | 80,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,3 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,1 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 mill kr | 374 560,282 kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/958799470/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958799470/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958799470",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 11536420, "percentile": 0.7975 },
"operating_margin": { "value": 0.1025, "percentile": 0.6693 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "958799470" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Drøbak Golfklubb blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Drøbak Golfklubb sammenlignet med andre i bransjen?
Er Drøbak Golfklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Investeringer
DRØBAK GOLFKLUBB eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Drøbak Golfhus AS | Frogn | 91,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Drøbak Golfklubb
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Drøbak Golfklubb?
Det er registrert 14 052 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 27 i Frogn.
Er Drøbak Golfklubb et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1988, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 101 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Drøbak Golfklubb?
Drøbak Golfklubb er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Drøbak Golfklubb?
Daglig leder i Drøbak Golfklubb er Cathrine Elisabeth Holter Saxebøl, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Drøbak Golfklubb?
Fred Inge Ekre er registrert som styreleder i Drøbak Golfklubb, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Drøbak Golfklubb?
Siste tilgjengelige regnskap (2010) viser en omsetning på 11,54 mill kr, ned 2 % fra 2009. Egenkapitalen var 4,24 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Drøbak Golfklubb?
Egenkapitalen i Drøbak Golfklubb var 4,24 mill kr i 2010-regnskapet, med en egenkapitalandel på 52 % av totalkapitalen.
Er Drøbak Golfklubb registrert i MVA-registeret?
Drøbak Golfklubb er registrert i MVA-registeret (siden 1997) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.