- Omsetning
- 4,9 mill
- +45,9 %
- Resultat
- −73 196
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 28
- +1 siden mars
Om Harstad Idrettslag
Harstad Idrettslag er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1903 og har vært i drift i 123 år. Jørgen Bakke er daglig leder, og Thomas Aasen Helland er styreleder. I 2006 hadde Harstad Idrettslag en omsetning på 4,91 mill kr, en økning på 46 % fra 2005. Selskapet endte året med et underskudd på 73 196 kr. Egenkapitalen var −425 262 kr ved utgangen av 2006. Selskapet er ett av 90 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Harstad, og ett av 14 049 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag.
API og MCPGET /company/939553010
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/939553010" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "939553010",
"name": "HARSTAD IDRETTSLAG",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 28,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "939553010" })Spør AI-assistenten
Når ble Harstad Idrettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Harstad holder Harstad Idrettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Harstad Idrettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2005–2006 · +45,9 % fra 2005
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 4,91 mill kr | −412 851 kr | −73 196 kr | 1,53 mill kr | −425 262 kr | 1,95 mill kr |
| 2005 | 3,37 mill kr | −11 715 kr | −14 752 kr | 1,18 mill kr | −298 437 kr | 1,47 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2006 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/939553010/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/939553010/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "939553010",
"years": [
{
"year": 2006,
"revenue": 4913326,
"operating_profit": -412851,
"net_profit": -73196,
"equity": -425262,
…
},
{
"year": 2005,
"revenue": 3368455,
"operating_profit": -11715,
"net_profit": -14752,
"equity": -298437,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "939553010" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Harstad Idrettslag utviklet seg fra 2005 til 2006?
Hva var driftsmarginen til Harstad Idrettslag i 2006?
Hvor mye vokste omsetningen til Harstad Idrettslag fra 2005 til 2006?
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2026Styre
7Sist endret 20.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.07.2025Revisor
1Sist endret 14.01.2026API og MCPGET /company/939553010/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/939553010/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "939553010",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "939553010" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Harstad Idrettslag?
Hvem er regnskapsfører for Harstad Idrettslag?
List alle roller i Harstad Idrettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Eierstruktur
Datterselskaper av Harstad Idrettslag
1 selskaperAPI og MCPGET /company/939553010/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/939553010/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "939553010",
"chain": [
{ "org_no": "939553010", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "939553010" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Harstad Idrettslag, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Harstad Idrettslag | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | − | 28 |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.9.2007 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2004 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/939553010/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/939553010/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "939553010",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2007-09-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2004-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "939553010" })Spør AI-assistenten
Når leverte Harstad Idrettslag sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Harstad Idrettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Harstad Idrettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→28
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 37,5 % av driftsinntektene — 27,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2006 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -1,5 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | -27,8 % | 80,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +45,9 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 175 475,929 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2006 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,5 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 38,7 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 32,1 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/939553010/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/939553010/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "939553010",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 4913326, "percentile": 0.6321 },
"operating_margin": { "value": -0.084, "percentile": 0.1647 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "939553010" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Harstad Idrettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Harstad Idrettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Harstad Idrettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
HARSTAD IDRETTSLAG eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Harstad Idrettlslag Eiendom AS | Harstad | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Harstad
1 000+ til i Harstad →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Harstad Idrettslag
Hvor stor er bransjen Harstad Idrettslag tilhører?
Harstad Idrettslag er ett av 90 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Harstad, og ett av 14 049 på landsbasis.
Hvor lenge har Harstad Idrettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Harstad Idrettslag ble etablert i 1903 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Harstad Idrettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Harstad Idrettslag lå på −8,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Harstad Idrettslag et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Harstad Idrettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Harstad Idrettslag?
Organisasjonsformen til Harstad Idrettslag er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem leder Harstad Idrettslag?
Jørgen Bakke er registrert som daglig leder i Harstad Idrettslag.
Hva omsatte Harstad Idrettslag for i 2006?
Harstad Idrettslag hadde i 2006 en omsetning på 4,91 mill kr og et underskudd på 73 196 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Harstad Idrettslag?
Driftsresultatet for 2006 var −412 851 kr (driftsmargin −8,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Harstad Idrettslag?
Det er registrert 28 ansatte i Harstad Idrettslag, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Harstad Idrettslag MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1989. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.