Prosjektkontroll AS
- Omsetning
- 19,9 mill
- +297,7 %
- Resultat
- −382 013
- −219,6 %
- Ansatte
- 6
Om Prosjektkontroll AS
Prosjektkontroll AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sula, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er registrert som konkurs. Jonathan Søyland Steinsvik er styrets leder. I 2024 hadde Prosjektkontroll AS en omsetning på 19,87 mill kr, en økning på 298 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 382 013 kr. Egenkapitalen var −162 537 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Ågd19 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sula, og ett av 6 813 i Norge. Det ble etablert samme år som 516 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Ingeniør- og prosjektledertjenester innen byggeprosjekter. Utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie, totalentreprenør.
Formål
Er å drive byggeteknisk konsulentvirksomhet, annen teknisk konsulentvirksomhet og utvikling og salg av egen fast eiendom samt salg av produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom
API og MCPGET /company/932041367
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"name": "PROSJEKTKONTROLL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "SULA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Er Prosjektkontroll AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Prosjektkontroll AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Prosjektkontroll AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +297,7 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19,87 mill kr | −318 394 kr | −382 013 kr | 2,52 mill kr | −162 537 kr | 2,68 mill kr |
| 2023 | 5,00 mill kr | 439 674 kr | 319 475 kr | 1,18 mill kr | 349 475 kr | 826 595 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 210 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/932041367/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 19866972,
"operating_profit": -318394,
"net_profit": -382013,
"equity": -162537,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 4995499,
"operating_profit": 439674,
"net_profit": 319475,
"equity": 349475,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Prosjektkontroll AS utviklet seg fra 2023 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Prosjektkontroll AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Prosjektkontroll AS fra 2023 til 2024?
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 08.09.2023Regnskapsfører
1Sist endret 08.09.2023Revisor
1Sist endret 22.07.2025Bostyrer
1Sist endret 14.09.2026API og MCPGET /company/932041367/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Prosjektkontroll AS?
Hvem er regnskapsfører for Prosjektkontroll AS?
List alle roller i Prosjektkontroll AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ågd19 AS100 %
- Steinsøy Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ågd19 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932041367/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ÅGD19 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Prosjektkontroll AS eier Ågd19 AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Prosjektkontroll AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Prosjektkontroll AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/932041367/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"chain": [
{ "org_no": "931949934", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932041367", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Prosjektkontroll AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Prosjektkontroll AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Sula | 6 |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.9.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 22.7.2025 | Revisor ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932041367/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-14", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Prosjektkontroll AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Prosjektkontroll AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Prosjektkontroll AS, og hva har skjedd siden?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Godkjenning trukketFjernet fra registeret · Sentral godkjenning
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 68,1 % av driftsinntektene — 57,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,6 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | -1,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | -6,4 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 1,72 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +297,7 % | +0,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,31 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 68,1 % | 10,7 % |
| Lønnskostnad | 13,7 % | 51,7 % |
| Annen driftskostnad | 19,1 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932041367/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932041367/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932041367",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3756,
"revenue": { "value": 19866972, "percentile": 0.9459 },
"operating_margin": { "value": -0.016, "percentile": 0.2709 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932041367" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Prosjektkontroll AS blant de 3756 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Prosjektkontroll AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Prosjektkontroll AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Immaterielle rettigheter
Prosjektkontroll AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Steinsøy Gruppen ↗ | 202407681 | 332804 | Registrert | 12.7.2034 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Prosjektkontroll AS
Hvor stor er bransjen Prosjektkontroll AS tilhører?
Prosjektkontroll AS er ett av 10 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sula, og ett av 6 813 på landsbasis.
Hvor lenge har Prosjektkontroll AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Prosjektkontroll AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Prosjektkontroll AS?
Det er registrert konkurs for Prosjektkontroll AS (åpnet 14.09.2026). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Prosjektkontroll AS med?
Prosjektkontroll AS er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet (næringskode 71.121). Registrert aktivitet: Ingeniør- og prosjektledertjenester innen byggeprosjekter.
Hvem er største aksjonær i Prosjektkontroll AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ågd19 AS største eier i Prosjektkontroll AS med 100 % av aksjene.
Går Prosjektkontroll AS med overskudd?
Prosjektkontroll AS hadde i 2024 en omsetning på 19,87 mill kr og et underskudd på 382 013 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Prosjektkontroll AS?
Driftsresultatet for 2024 var −318 394 kr (driftsmargin −1,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Prosjektkontroll AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Prosjektkontroll AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Eier Prosjektkontroll AS patenter eller varemerker?
Prosjektkontroll AS har 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Hvor holder Prosjektkontroll AS til?
Prosjektkontroll AS holder til i Erikmarka 6, 6030, LANGEVÅG, i Sula kommune i Møre Og Romsdal.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.