Truevision AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- +65,5 %
- Resultat
- 72 883
- 3 års regnskap
Om Truevision AS
Truevision AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av maskiner. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er under avvikling. Gaute Amundsen Sørensen er styrets leder. I 2025 hadde Truevision AS en omsetning på 1,88 mill kr, en økning på 65 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 72 883 kr. Egenkapitalen var 145 985 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gaute Amundsen Sørensen med 45 % av aksjene. Selskapet er ett av 51 innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Stavanger, og ett av 4 633 i Norge. Det ble etablert samme år som 405 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Vedlikehold av industrimaskiner og salg av produkter relatert til dette.
Formål
Tilby tjenester innenfor rengjøring, vedlikehold og service av industrimaskiner samt varme- og kuldeanlegg. Videre skal selskapet drive med salg av produkter relatert til disse tjenestene.
API og MCPGET /company/931464825
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931464825" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931464825",
"name": "TRUEVISION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "33.120",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av maskiner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931464825" })Spør AI-assistenten
Hva driver Truevision AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Truevision AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Truevision AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +65,5 % fra 2024 · +1 049,8 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,88 mill kr | 112 583 kr | 72 883 kr | 365 401 kr | 145 985 kr | 219 416 kr |
| 2024 | 1,14 mill kr | 33 281 kr | −5 742 kr | 536 577 kr | 73 102 kr | 463 474 kr |
| 2023 | 163 751 kr | 62 623 kr | 48 845 kr | 139 775 kr | 78 845 kr | 60 930 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931464825/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931464825/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931464825",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1882770, "operating_profit": 112583, "net_profit": 72883, "equity": 145985, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1137963, "operating_profit": 33281, "net_profit": -5742, "equity": 73102, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931464825" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Truevision AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Truevision AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Truevision AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 04.04.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2024API og MCPGET /company/931464825/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931464825/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931464825",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931464825" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Truevision AS?
List alle roller i Truevision AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Truevision AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Lucas Evensen10 %
- Isak Andreas Magnusson50 % → 45 %
- Gaute Amundsen Sørensen50 % → 45 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gaute Amundsen Sørensen | Person | Ordinære aksjer | 45,0 % | 1 350 |
| Isak Andreas Magnusson | Person | Ordinære aksjer | 45,0 % | 1 350 |
| Lucas Evensen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 300 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931464825/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931464825/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931464825",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931464825" })Spør AI-assistenten
Er Truevision AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Truevision AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Truevision AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Truevision AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av maskiner | Stavanger | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.9.2026 | Oppløsning ↗ |
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.4.2025 | Signatur ↗ |
| 4.4.2025 | Styre ↗ |
| 25.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.8.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 9.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931464825/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931464825/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931464825",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-18", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931464825" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Truevision AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Truevision AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Truevision AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Isak Andreas Magnusson(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 40,0 % | 44,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 1,50 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 49,9 % | 15,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931464825/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931464825/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931464825",
"nace_code": "33.120",
"industry_count": 1292,
"revenue": { "value": 1882770, "percentile": 0.5748 },
"operating_margin": { "value": 0.0598, "percentile": 0.5197 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931464825" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Truevision AS på i bransjen?
Hvor ligger Truevision AS blant de 1292 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Truevision AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TRUEVISION AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Pg Rental AS | Sandnes | 50,0 % | 2024 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Ofte spurt om Truevision AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Truevision AS?
Det er registrert 4 633 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, hvorav 51 i Stavanger.
Er Truevision AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 405 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Truevision AS fortsatt i drift?
Truevision AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva slags selskap er Truevision AS?
Truevision AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Truevision AS?
Gaute Amundsen Sørensen er registrert som styreleder i Truevision AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Truevision AS?
Største aksjonær i Truevision AS er Gaute Amundsen Sørensen med 45 % av aksjene, fulgt av Isak Andreas Magnusson (45 %) og Lucas Evensen (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Truevision AS?
Truevision AS hadde i 2025 en omsetning på 1,88 mill kr og et overskudd på 72 883 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Truevision AS?
I 2025 hadde Truevision AS et driftsresultat på 112 583 kr.
Hvor solid er balansen til Truevision AS?
Egenkapitalen i Truevision AS var 145 985 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 40 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Truevision AS?
Truevision AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.