Scandinetworks AS
- Omsetning
- 6,2 mill
- +548,5 %
- Resultat
- −188 282
- 2 års regnskap
Om Scandinetworks AS
Scandinetworks AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vaksdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er registrert som konkurs. Peter Staffen er daglig leder, og Peter Staffen er styreleder. I 2024 hadde Scandinetworks AS en omsetning på 6,19 mill kr, en økning på 549 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 188 282 kr. Egenkapitalen var −277 788 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Holding19 AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land i Vaksdal, og ett av 193 i Norge. Det ble etablert samme år som 9 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Bygging av infrastruktur for telekommunikasjon.
Formål
Å drive med bygging av infrastruktur for telekommunikasjon. Herunder montering av master og antenner, installasjon, service, samt alt som naturlig har sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/930800163
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"name": "SCANDINETWORKS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.222",
"nace_desc": "Bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VAKSDAL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Scandinetworks AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Scandinetworks AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vaksdal holder Scandinetworks AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +548,5 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6,19 mill kr | −175 910 kr | −188 282 kr | 1,50 mill kr | −277 788 kr | 1,78 mill kr |
| 2023 | 954 007 kr | −105 420 kr | −119 505 kr | 705 389 kr | −89 505 kr | 794 894 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 88 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 17 000 kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 20 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/930800163/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 6186775,
"operating_profit": -175910,
"net_profit": -188282,
"equity": -277788,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 954007,
"operating_profit": -105420,
"net_profit": -119505,
"equity": -89505,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Scandinetworks AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Scandinetworks AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Scandinetworks AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2023Styre
1Sist endret 09.02.2023Regnskapsfører
2Sist endret 28.04.2026Bostyrer
1Sist endret 07.04.2026API og MCPGET /company/930800163/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Scandinetworks AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Scandinetworks AS?
Hvem er regnskapsfører for Scandinetworks AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Stanisa Cakic10 %
- Holding19 AS100 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Holding19 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,0 % | 9 000 |
| Stanisa Cakic | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 1 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930800163/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HOLDING19 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Scandinetworks AS eier Holding19 AS, og hvem eier resten?
Er Scandinetworks AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Scandinetworks AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/930800163/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"chain": [
{ "org_no": "931042009", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930800163", "owner_pct": 90, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Scandinetworks AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Scandinetworks AS | BEDR | Bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land | Vaksdal | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.4.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930800163/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-06", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Når leverte Scandinetworks AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Scandinetworks AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Scandinetworks AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→-
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 38,3 % av driftsinntektene — 21,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,8 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | -3,0 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | -18,5 % | 30,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,77 | 1,45 |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,8 % | 40,5 % |
| Lønnskostnad | 43,2 % | 33,3 % |
| Annen driftskostnad | 38,3 % | 16,6 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930800163/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930800163/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930800163",
"nace_code": "42.222",
"industry_count": 125,
"revenue": { "value": 6186775, "percentile": 0.4677 },
"operating_margin": { "value": -0.0284, "percentile": 0.1939 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930800163" })Spør AI-assistenten
Er Scandinetworks AS blant de største selskapene innen bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land?
Hvor solid er Scandinetworks AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Scandinetworks AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Scandinetworks AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Scandinetworks AS?
Det er registrert 193 selskaper i Norge innen bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land, hvorav 2 i Vaksdal.
Er Scandinetworks AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 9 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Scandinetworks AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Scandinetworks AS (åpnet 07.04.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva driver Scandinetworks AS med?
Scandinetworks AS driver innen bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land, med NACE-kode 42.222 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Bygging av infrastruktur for telekommunikasjon.
Hvilken selskapsform har Scandinetworks AS?
Scandinetworks AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Scandinetworks AS?
Siste registrerte daglig leder i Scandinetworks AS er Peter Staffen.
Hvem eier Scandinetworks AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Holding19 AS største eier i Scandinetworks AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Stanisa Cakic med 10 %.
Er Scandinetworks AS en del av et konsern?
Scandinetworks AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Holding19 AS, som eier 90 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Scandinetworks AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2024) omsatte Scandinetworks AS for 6,19 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 188 282 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.