Calmeyersgate 11 Holding AS
- Omsetning
- 9,7 mill
- −38,3 %
- Resultat
- −2,6 mill
- −110,6 %
Om Calmeyersgate 11 Holding AS
Calmeyersgate 11 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er under tvangsavvikling. Martin Aune Hesle er styrets leder. I 2024 hadde Calmeyersgate 11 Holding AS en omsetning på 9,74 mill kr, en nedgang på 38 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 2,64 mill kr. Egenkapitalen var 34,74 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Torshov Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 570 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 782 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Eie, drift, utvikling, salg og utleie av fast eiendom, investeringer og alt som står i forbindelse med dette, herunder å eie aksjer og andeler i andre virksomheter med samme formål.
API og MCPGET /company/930694967
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"name": "CALMEYERSGATE 11 HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Calmeyersgate 11 Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Calmeyersgate 11 Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Calmeyersgate 11 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2022–2024 · −38,3 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,74 mill kr | −4,28 mill kr | −2,64 mill kr | 36,45 mill kr | 34,74 mill kr | 1,71 mill kr |
| 2023 | 15,79 mill kr | 1,37 mill kr | 25,01 mill kr | 41,30 mill kr | 37,39 mill kr | 3,92 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2023. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 23 mill kr (57 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,1 mill kr (7 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 540 000 kr
API og MCPGET /company/930694967/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 9740000,
"operating_profit": -4283378,
"net_profit": -2641548,
"equity": 34743768,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 15794708,
"operating_profit": 1373047,
"net_profit": 25013126,
"equity": 37385315,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Calmeyersgate 11 Holding AS utviklet seg fra 2022 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Calmeyersgate 11 Holding AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Calmeyersgate 11 Holding AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 24.01.2023Revisor
1Sist endret 03.09.2026Bostyrer
1Sist endret 03.09.2026API og MCPGET /company/930694967/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Calmeyersgate 11 Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Calmeyersgate 11 Holding AS?
List alle roller i Calmeyersgate 11 Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Torshov Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930694967/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TORSHOV HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Calmeyersgate 11 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Calmeyersgate 11 Holding AS eier Torshov Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Calmeyersgate 11 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Torshov Holding AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/930694967/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"chain": [
{ "org_no": "995203669", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930694967", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Calmeyersgate 11 Holding AS?
Hvem eier Calmeyersgate 11 Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.9.2026 | Revisor ↗ |
| 3.9.2026 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 8.6.2026 | Manglende roller ↗ |
| 1.5.2026 | Revisor ↗ |
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 13.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930694967/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-03", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-03", "type": "Tvangsoppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Når leverte Calmeyersgate 11 Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Calmeyersgate 11 Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Calmeyersgate 11 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISORKONSULT AS(Revisor)+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder tvangsavvikling:Nei→Ja
- Endring i roller og styre−IHS REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 82,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -44,0 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -27,1 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 95,3 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 10,14 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -7,6 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -38,3 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 3,6 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930694967/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930694967/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930694967",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 9740000, "percentile": 0.9072 },
"operating_margin": { "value": -0.4398, "percentile": 0.205 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930694967" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Calmeyersgate 11 Holding AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Calmeyersgate 11 Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Calmeyersgate 11 Holding AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+174 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Calmeyersgate 11 Holding AS
Hvor stor er bransjen Calmeyersgate 11 Holding AS tilhører?
Calmeyersgate 11 Holding AS er ett av 2 570 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Calmeyersgate 11 Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Calmeyersgate 11 Holding AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.
Er Calmeyersgate 11 Holding AS konkurs?
Calmeyersgate 11 Holding AS er under tvangsavvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Calmeyersgate 11 Holding AS?
Calmeyersgate 11 Holding AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eie, drift, utvikling, salg og utleie av fast eiendom, investeringer og alt som står i forbindelse med dette, herunder å eie aksjer og andeler i andre virksomheter med samme formål.
Hvilke eiere står bak Calmeyersgate 11 Holding AS?
Calmeyersgate 11 Holding AS eies i hovedsak av Torshov Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Calmeyersgate 11 Holding AS?
Selskapet er datterselskap av Torshov Holding AS (100 % eierandel).
Går Calmeyersgate 11 Holding AS med overskudd?
Calmeyersgate 11 Holding AS hadde i 2024 en omsetning på 9,74 mill kr og et underskudd på 2,64 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Calmeyersgate 11 Holding AS?
Driftsresultatet for 2024 var −4,28 mill kr (driftsmargin −44 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Calmeyersgate 11 Holding AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Calmeyersgate 11 Holding AS en egenkapital på 34,74 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 95,3 %.
Hvilket revisjonsselskap bruker Calmeyersgate 11 Holding AS?
I Enhetsregisteret er Calmeyersgate 11 Holding AS registrert med revisor Revisorkonsult AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.