North Industries 2 AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −73 180
- 5 års regnskap
Om North Industries 2 AS
North Industries 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er under avvikling. Didrik Leikvang er styrets leder. I 2025 hadde North Industries 2 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 73 180 kr. Egenkapitalen var 68,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er North Energy ASA med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 891 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 179 i Norge. Det ble etablert samme år som 772 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter.
Formål
Selskapet skal, direkte eller indirekte eie, drive og finansiere virksomhet i bransjer knyttet til energi industrien, samt delta i eller overta annen type virksomhet.
API og MCPGET /company/930372579
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"name": "NORTH INDUSTRIES 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over North Industries 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er North Industries 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble North Industries 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −56 490 kr | −73 180 kr | 68,41 mill kr | 68,17 mill kr | 237 896 kr |
| 2024 | 0 kr | −65 988 kr | −81 966 kr | 68,48 mill kr | 68,25 mill kr | 230 412 kr |
| 2023 | 0 kr | −103 368 kr | −217 303 kr | 68,53 mill kr | 68,33 mill kr | 206 928 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | −464 559 kr | 68,46 mill kr | −424 629 kr | 68,88 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 240 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 17 000 kr
API og MCPGET /company/930372579/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -56490, "net_profit": -73180, "equity": 68172419, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -65988, "net_profit": -81966, "equity": 68245599, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for North Industries 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til North Industries 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til North Industries 2 AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 10.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 10.04.2025Revisor
1Sist endret 10.01.2023API og MCPGET /company/930372579/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
List alle roller i North Industries 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i North Industries 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer North Industries 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| North Energy ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930372579/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORTH ENERGY ASA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har North Industries 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier North Industries 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av North Industries 2 AS eier North Energy ASA, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 14,6 %Ab Investment AS
- 10,8 %Celisa Capital AS
- 9,9 %Isfjorden AS
- 6,8 %Anders Onarheim
- 3,9 %Intertrade Shipping AS
- 2,6 %Triomar AS
- 2,2 %Einar Kristian Tveitå
- 2,1 %Salten Kraftsamband AS
- 2 %Arnt Hagen Holding AS
- 1,9 %Arvid Bakkane
Andre selskaper eid av North Energy ASA
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930372579/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"chain": [
{ "org_no": "891797702", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930372579", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som North Industries 2 AS?
Hvem eier North Industries 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| North Industries 2 AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.9.2026 | Oppløsning ↗ |
| 10.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2023 | Kapital ↗ |
| 9.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.1.2023 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 10.1.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 10.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930372579/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-17", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for North Industries 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble North Industries 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte North Industries 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,06 | 2,50 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,1 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930372579/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930372579/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930372579",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12538,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0031 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930372579" })Spør AI-assistenten
Er North Industries 2 AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er North Industries 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger North Industries 2 AS blant de 12538 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
NORTH INDUSTRIES 2 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Wind Catching Systems AS | Bærum | 21,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+22 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om North Industries 2 AS
Hvor stor er bransjen North Industries 2 AS tilhører?
North Industries 2 AS er ett av 2 891 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 179 på landsbasis.
Hvor lenge har North Industries 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
North Industries 2 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 26 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med North Industries 2 AS?
North Industries 2 AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva driver North Industries 2 AS med?
North Industries 2 AS er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (næringskode 68.110). Registrert aktivitet: Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter.
Hvem er største aksjonær i North Industries 2 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er North Energy ASA største eier i North Industries 2 AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte North Industries 2 AS for i 2025?
North Industries 2 AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 73 180 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i North Industries 2 AS?
Driftsresultatet for 2025 var −56 490 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har North Industries 2 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde North Industries 2 AS en egenkapital på 68,17 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,7 %.
Hvor holder North Industries 2 AS til?
North Industries 2 AS holder til i c/o North Energy ASA Tjuvholmen allé 19, 0252, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.