Engers Malerfirma AS
- Omsetning
- 39,0 mill
- −1,1 %
- Resultat
- 76 841
- 4 års regnskap
Om Engers Malerfirma AS
Engers Malerfirma AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Færder, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er registrert som konkurs. Vegard Wilhelmsen Furhovden er daglig leder, og Vegard Wilhelmsen Furhovden er styreleder. I 2024 hadde Engers Malerfirma AS en omsetning på 39,02 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 76 841 kr. Egenkapitalen var −5,97 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Husfornying Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 32 innen maler- og glassarbeid i Færder, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 356 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malervirksomhet.
Formål
Alt inne vedlikehold - maling og tjenester knyttet opp i mot dette.
API og MCPGET /company/929720873
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"name": "ENGERS MALERFIRMA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FÆRDER", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Er Engers Malerfirma AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Engers Malerfirma AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Engers Malerfirma AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · −1,1 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 39,02 mill kr | 619 780 kr | 76 841 kr | 6,69 mill kr | −5,97 mill kr | 12,65 mill kr |
| 2023 | 39,44 mill kr | −6,46 mill kr | −6,61 mill kr | 6,63 mill kr | −6,04 mill kr | 12,67 mill kr |
| 2022 | 37,24 mill kr | 3,80 mill kr | 2,87 mill kr | 11,25 mill kr | 564 863 kr | 10,68 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 31 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1 mill kr (15 % av balansen)
API og MCPGET /company/929720873/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 39018772,
"operating_profit": 619780,
"net_profit": 76841,
"equity": -5966621,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 39442719,
"operating_profit": -6461653,
"net_profit": -6608325,
"equity": -6043462,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Engers Malerfirma AS per år.
Hvordan har omsetningen til Engers Malerfirma AS utviklet seg fra 2021 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Engers Malerfirma AS i 2024?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 11.09.2023Styre
1Sist endret 24.12.2025Bostyrer
1Sist endret 10.02.2026API og MCPGET /company/929720873/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Engers Malerfirma AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Engers Malerfirma AS?
List alle roller i Engers Malerfirma AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Engers Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Husfornying Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929720873/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HUSFORNYING HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Engers Malerfirma AS eier Husfornying Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Engers Malerfirma AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Engers Malerfirma AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Husfornying Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/929720873/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"chain": [
{ "org_no": "923766820", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931208292", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "929720873", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Engers Malerfirma AS?
Hvem eier Engers Malerfirma AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Engers Malerfirma AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Engers Malerfirma AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Færder | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.2.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 9.2.2026 | Revisor ↗ |
| 24.12.2025 | Styre ↗ |
| 5.12.2025 | Styre ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.9.2023 | Signatur ↗ |
| 11.9.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929720873/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-10", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2026-02-09", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Engers Malerfirma AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Engers Malerfirma AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Engers Malerfirma AS, og hva har skjedd siden?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 21,0 % av driftsinntektene — 6,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | -89,2 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,34 | 1,42 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,1 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,5 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 52,2 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 21,0 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929720873/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929720873/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929720873",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 39018772, "percentile": 0.9612 },
"operating_margin": { "value": 0.0159, "percentile": 0.4006 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929720873" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Engers Malerfirma AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Engers Malerfirma AS på i bransjen?
Hvor ligger Engers Malerfirma AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Engers Malerfirma AS
Hvor stor er bransjen Engers Malerfirma AS tilhører?
Engers Malerfirma AS er ett av 32 selskaper innen maler- og glassarbeid i Færder, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Engers Malerfirma AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Engers Malerfirma AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Engers Malerfirma AS?
Det er registrert konkurs for Engers Malerfirma AS (åpnet 10.02.2026). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Engers Malerfirma AS?
Vegard Wilhelmsen Furhovden er registrert som daglig leder i Engers Malerfirma AS.
Hvem er største aksjonær i Engers Malerfirma AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Husfornying Holding AS største eier i Engers Malerfirma AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Engers Malerfirma AS?
Selskapet er datterselskap av Husfornying Holding AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er White Holding AS.
Går Engers Malerfirma AS med overskudd?
Engers Malerfirma AS hadde i 2024 en omsetning på 39,02 mill kr og et overskudd på 76 841 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Engers Malerfirma AS?
Driftsresultatet for 2024 var 619 780 kr (driftsmargin 1,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Engers Malerfirma AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Engers Malerfirma AS er 30 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.