- Omsetning
- 5,4 mill
- +64,1 %
- Resultat
- 245 098
- 2 års regnskap
Om Nidaros Bilverksted AS
Nidaros Bilverksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er registrert som konkurs. Elin Maria Zaya er styrets leder. I 2024 hadde Nidaros Bilverksted AS en omsetning på 5,38 mill kr, en økning på 64 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 245 098 kr. Egenkapitalen var 59 185 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Elin Maria Zaya med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 223 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Trondheim, og ett av 7 165 i Norge. Det ble etablert samme år som 381 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Reparasjon og vedlikehold av biler.
Formål
Drift av bilverksted lette kjøretøy. Personbiler og varebiler 3,5 t.
API og MCPGET /company/929616405
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929616405" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929616405",
"name": "NIDAROS BILVERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929616405" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Nidaros Bilverksted AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nidaros Bilverksted AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Nidaros Bilverksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +64,1 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,38 mill kr | 264 972 kr | 245 098 kr | 3,94 mill kr | 59 185 kr | 3,88 mill kr |
| 2023 | 3,28 mill kr | −212 672 kr | −215 913 kr | 387 532 kr | −185 913 kr | 573 445 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/929616405/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929616405/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929616405",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 5379244, "operating_profit": 264972, "net_profit": 245098, "equity": 59185, … },
{
"year": 2023,
"revenue": 3278029,
"operating_profit": -212672,
"net_profit": -215913,
"equity": -185913,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929616405" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Nidaros Bilverksted AS fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nidaros Bilverksted AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nidaros Bilverksted AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 30.12.2022Bostyrer
1Sist endret 14.04.2026API og MCPGET /company/929616405/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929616405/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929616405",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929616405" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nidaros Bilverksted AS?
List alle roller i Nidaros Bilverksted AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Fouad Mohamad Alhusseinhadde 50 %
- Elin Maria Zaya50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elin Maria Zaya | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929616405/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929616405/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929616405",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929616405" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nidaros Bilverksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nidaros Bilverksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nidaros Bilverksted AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Trondheim | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.4.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Daglig leder ↗ |
| 28.10.2023 | Daglig leder ↗ |
| 30.12.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 30.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.12.2022 | Styre ↗ |
| 30.12.2022 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929616405/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929616405/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929616405",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-13", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929616405" })Spør AI-assistenten
Når ble Nidaros Bilverksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Nidaros Bilverksted AS, og hva har skjedd siden?
Når leverte Nidaros Bilverksted AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 40,7 % av driftsinntektene — 6,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,5 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 65,51 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 414,1 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +64,1 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 40,7 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 17,4 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929616405/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929616405/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929616405",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 5379244, "percentile": 0.557 },
"operating_margin": { "value": 0.0493, "percentile": 0.5421 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929616405" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nidaros Bilverksted AS blant de 3622 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nidaros Bilverksted AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nidaros Bilverksted AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Nidaros Bilverksted AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nidaros Bilverksted AS?
Det er registrert 7 165 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 223 i Trondheim.
Er Nidaros Bilverksted AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 381 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Nidaros Bilverksted AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Nidaros Bilverksted AS (åpnet 14.04.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvem eier Nidaros Bilverksted AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Elin Maria Zaya største eier i Nidaros Bilverksted AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Nidaros Bilverksted AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2024) omsatte Nidaros Bilverksted AS for 5,38 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 245 098 kr.
Hva er driftsresultatet til Nidaros Bilverksted AS?
I 2024 hadde Nidaros Bilverksted AS et driftsresultat på 264 972 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4,9 %.
Hvor solid er balansen til Nidaros Bilverksted AS?
Egenkapitalen i Nidaros Bilverksted AS var 59 185 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 1,5 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Nidaros Bilverksted AS?
Nidaros Bilverksted AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.