Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Ikke aktivt
Aksjeselskap

Sulakultur AS

Org.nr 928703967
Omsetning
37 570
+114,6 %
Resultat
−45 187
5 års regnskap
Mer
SammenlignMarkedsanalyse

Om Sulakultur AS

Sulakultur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Frøya, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen overnattingsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er under avvikling. Tom Kjærås er styrets leder. I 2025 hadde Sulakultur AS en omsetning på 37 570 kr, en økning på 115 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 45 187 kr. Egenkapitalen var −21 207 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tom Kjærås med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen annen overnattingsvirksomhet i Frøya, og ett av 149 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Historisk vandring, fellesturer med sanking av ville planter, tilbereding, overnatting i historiske omgivelser, overnatting i hengekøye ute i det fri, mat og drikke, fermentering, journalistikk, hage- og gravservice.

Formål

Primært stedegen opplevelsesturisme. Opplevelse basert på natur og formidling av kunnskap knyttet til natur. Kulturhistorisk formidling. Kulturelle opplevelser i lyd og bilde. Sekundært salg av egenproduserte mat- og drikkeprodukter fra ville vekster. Utleie av historiske bygninger. Journalistisk aktivitet. Hage- og gravservice.

API og MCPGET /company/928703967

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928703967" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928703967",
  "name": "SULAKULTUR AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "55.900",
  "nace_desc": "Annen overnattingsvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "FRØYA", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "928703967" })

Spør AI-assistenten

  • Er Sulakultur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Sulakultur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Sulakultur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +114,6 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202537 570 kr−45 187 kr−45 187 kr28 793 kr−21 207 kr50 000 kr
202417 509 kr−40 986 kr−40 986 kr23 586 kr23 980 kr−394 kr
202361 939 kr−138 157 kr−140 023 kr79 488 kr64 966 kr14 521 kr
2022434 771 kr57 678 kr44 989 kr305 255 kr204 989 kr100 266 kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler28 793 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %28 793 kr
Egenkapital og gjeld28 793 kr
Innskutt egenkapital556 %160 000 krOpptjent egenkapital-629 %−181 207 krKortsiktig gjeld174 %50 000 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader82 757 kr
Ordinært resultat før skatt−45 187 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 75 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/928703967/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928703967/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928703967",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 37570, "operating_profit": -45187, "net_profit": -45187, "equity": -21207, … },
    { "year": 2024, "revenue": 17509, "operating_profit": -40986, "net_profit": -40986, "equity": 23980, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "928703967" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sulakultur AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sulakultur AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sulakultur AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 07.02.2026
Tom Kjærås(f. 1959)
Styrets lederSignatur
Evelyn Ovesen(f. 1964)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 03.07.2026
Regnskapsfører
repr. BRUMUNDDAL REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte juli 2026
API og MCPGET /company/928703967/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928703967/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928703967",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "928703967" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sulakultur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sulakultur AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Sulakultur AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Tom KjæråsPersonOrdinære aksjer75,0 %120
Evelyn OvesenPersonOrdinære aksjer25,0 %40

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/928703967/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928703967/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928703967",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "928703967" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Sulakultur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sulakultur AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Sulakultur AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sulakultur ASBEDRAnnen overnattingsvirksomhetFrøya−

Kunngjøringer6

API og MCPGET /company/928703967/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928703967/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928703967",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-29", "type": "Oppløsning", … },
    { "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928703967" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Sulakultur AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sulakultur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sulakultur AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Tom Kjærås(Daglig leder)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Under avvikling:Nei→Ja
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Endring i roller og styre
    +BRUMUNDDAL REGNSKAP AS(Regnskapsfører)

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-73,7 %32,8 %
Likviditetsgrad0,581,31

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/928703967/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928703967/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928703967",
  "nace_code": "55.900",
  "industry_count": 74,
  "revenue": { "value": 37570, "percentile": 0.3014 },
  "operating_margin": { "value": -1.2027, "percentile": 0.1404 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "928703967" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Sulakultur AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sulakultur AS blant de største selskapene innen annen overnattingsvirksomhet?
  • Hvor solid er Sulakultur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Sulakultur AS

Hvor stor er bransjen Sulakultur AS tilhører?

Sulakultur AS er ett av 2 selskaper innen annen overnattingsvirksomhet i Frøya, og ett av 149 på landsbasis.

Hvor lenge har Sulakultur AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Sulakultur AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.

Er Sulakultur AS konkurs?

Sulakultur AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.

Hvem er største aksjonær i Sulakultur AS?

Største aksjonær i Sulakultur AS er Tom Kjærås med 75 % av aksjene, fulgt av Evelyn Ovesen (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Sulakultur AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 37 570 kr, opp 115 % fra 2024. Egenkapitalen var −21 207 kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Sulakultur AS?

Driftsresultatet for 2025 var −45 187 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Sulakultur AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Sulakultur AS en egenkapital på −21 207 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −73,7 %.

Hvilken regnskapsfører bruker Sulakultur AS?

I Enhetsregisteret er Sulakultur AS registrert med regnskapsfører Brumunddal Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag