Ragnarok3 Spv AS
Org.nr 928604500
Om Ragnarok3 Spv AS
Ragnarok3 Spv AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er under tvangsavvikling. Njål Arne Lambrechts er daglig leder, og Njål Arne Lambrechts er styreleder. I 2023 hadde Ragnarok3 Spv AS en omsetning på 20,56 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 63,73K kr. Egenkapitalen var 76,98K kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Truewest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 448 innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Bergen, og ett av 7 703 i Norge. Det ble etablert samme år som 576 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Selge tjenester og varer innen aktiviteter innen film, video og fjernsynsprogrammer, samt alt som hører naturlig til dette. - og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse iandre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Formål
Selge tjenester og varer innen aktiviteter innen film, video og fjernsynsprogrammer, samt alt som hører naturlig til dette. - og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 20,56 mill kr | 83,02K kr | 63,73K kr | 99,19K kr | 76,98K kr | 22,21K kr |
| 2022 | 0 kr | −11,17K kr | −11,17K kr | 20,06 mill kr | 13,26K kr | 20,05 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 99 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 100 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.01.2022Styre
1Sist endret 24.01.2022Regnskapsfører
1Sist endret 06.04.2022Revisor
1Sist endret 20.01.2025Bostyrer
1Sist endret 24.06.2026Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Truewest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Truewest AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ragnarok3 Spv AS | BEDR | Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer | Bergen | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 29.1.2025 | Innstilling av bobehandling ↗ |
| 20.1.2025 | Revisor ↗ |
| 6.12.2024 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 10.9.2024 | Manglende roller ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder tvangsavvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 99,5 % av driftsinntektene — 73,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 77,6 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 4,47 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 82,8 % | 3,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 99,5 % | 25,6 % |
| Annen driftskostnad | 0,1 % | 18,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Ofte spurt om Ragnarok3 Spv AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ragnarok3 Spv AS?
Det er registrert 7 703 selskaper i Norge innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, hvorav 448 i Bergen.
Er Ragnarok3 Spv AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 576 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva har skjedd med Ragnarok3 Spv AS?
Ragnarok3 Spv AS er under tvangsavvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilken selskapsform har Ragnarok3 Spv AS?
Ragnarok3 Spv AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Ragnarok3 Spv AS?
Siste registrerte daglig leder i Ragnarok3 Spv AS er Njål Arne Lambrechts.
Hvem er største aksjonær i Ragnarok3 Spv AS?
Største aksjonær i Ragnarok3 Spv AS er Truewest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Ragnarok3 Spv AS?
Ragnarok3 Spv AS hadde i 2023 en omsetning på 20,56 mill kr og et overskudd på 63,73K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Ragnarok3 Spv AS?
Ragnarok3 Spv AS har en registrert aksjekapital på 30,00K kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.